Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van?

Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje azt érzem, hogy nem vagyok jól, mert vagy bi- vagy homoszexuális vagyok (még nem tisztázódott ki, de az is benne lehet, hogy kicsit hitegetem magyar, hogy “csak” bi), és nem tudom hogy lenne erőm coming outolni. A családom alapvetően elég előítéletes, ilyen vicceket süt el, meg eléggé komolyan bírálja az érintett embereket. Úgy érzem zsigerből. A nagytatám egyszer olyat mondott, hogy neki milyen öröm lenne, ha csak hazavágódnék két kis dédunokával… Mostanában nagyon nem is érzem jól magam, csomó probléma jön szembe, fel sem tudok lélegezni, már jön a másik, mindenki valami miatt hozzám fordul, és már nem tudom elviselni a nyomást, hogy mindenkit megtartsak, kb 10 embernek vagyok az elsődleges lelki szemetesládája, de nekem ez sok. Soha senki nem szokta megkérdezni, hogy én hogy vagyok. A magánéletem kb 0. Csak titokban élem meg, de ez a titok már nagyon nyomaszt, és csak a szexig korlátozódott eddig. Szerintem nem is tudok kötődniük megfelelően, mindig menekülök, ami lehet a szüleim válására vezethető. 3-4 olyan srác is van, akivel nagyon szerettem lenni, de inkább elengedtem őket, mert erőm már nincs ezt felvállalni. Lányokkal kapcsolatban is volt próbálkozás, de inkább ők akarták, viszont küldőre nem tudom elhinni magamról, hogy jól nézek ki és zavar, ha valaki ezt mondja nekem.

Az egyetem látszólag jól megy, mindig is orvos vagy pszichológus vagy bármilyen más segitő szerettem volna lenni és ha minden igaz pontban időre meg is lennék, de valahogy már nem lelkesít. Szerettem volna az embereknek segíteni, de mostmár nem is hiszem el magamról, hogy van ehhez erőm, képességem. Néha persze vannak jobb napjaim, de gyorsan elmúlnak, vagy azt érzem, hogy ez csak az álca.

Sokszor azon gondolkodom, hogy milyen jó lenne kiszállni, szünetet tartani az életben, ha nem lennének elvárások, milyen lenne, ha nem lennék, ha csak kívülről nézném ahogy nélkülem megy tovább minden. Már nem tudom mi lenne a helyes, merre van az előre, mi értelme így az életnek, merre van a fény, egyáltalán van-e… kérlek, segítsetek 😔

23/f



2022. máj. 18. 05:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon túlgondolod. Ez a XXI. század; a kutyát nem érdekli, kihez vonzódsz.
2022. máj. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát, az orvosi pályát nem lehetne felcserélni valami másra? Mert akkor nem csak 10 embernek leszel a lelki szemetesládája. Menj el egy minisztériumba valamilyen előadónak, ott kevesebb emberrel kell foglalkoznod, és hogy ne nyomasszon ennyire a dolog, ki kellene beszélned magadból, még az otthoniakkal is.És felvállalni, hogy sok embert elveszítesz, az is jobb, mint ez a helyzet. De előbb legyél tisztában saját magaddal.
2022. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!