Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem kifejezetten...

Szerintetek nem kifejezetten negatív hatású az Instagram?

Figyelt kérdés

Nekem nincs, nem volt és nem is lesz.


Egy étterem kapcsán találtam rá most este, képeket kerestem a kínálatról.


Amivel találkoztam: rengeteg sok gyakorlatilag egyforma csinibaba méregdrága ruhákban, méregdrága éttermekben - fiatal, helyes, szemmel láthatóan nagyon gazdag férfi oldalán rózsákkal, óriási, felhőtlen boldogságban.


Nekem elég magas az önbizalmam, de a képeket elnézve, egészen elbizonytalanodtam valóban szép/csinos vagyok-e, vagy közel sem annyira, hiszen én negyed olyan tökéletes nem vagyok, mint ez a rengeteg lány.



Elgondolkodtam - egy alacsonyabb önértékelésű, fiatalabb kislányból milyen érzelmeket válthat ki?


Mit gondolsz?


2022. ápr. 26. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Fertő
2022. ápr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
undorito az insta.. minimális szinten hasznalni, ismerősöket követni oké, de aki ott eli az eletet es 16 évesnél idősebb az ássa el magat
2022. ápr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez is olyan, mint bármilyen közösségi oldal, te alakítod ki a saját buborékodat. Lehet értelmesen is használni. Velem sosem jönnek szembe a tökéletes gazdag libuskák, mert nem ilyeneket követek.
2022. ápr. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
pedig marha jókat lehet röhögni pl a britniszpírszen, meg a párizshiltonon, én ilyeneket követek. :D
2022. ápr. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem.


A social media eleinte mások érdeklődése alapján kínál fel dolgokat, utána a saját érdeklődésed alapján kezdi el őket válogatni.


A techóriások arra mennek, hogy minél több időt tölts az adott felületen, érthetően ez akkor lehetséges, ha olyan dolgokat látsz, amik foglalkoztatnak. Minden algoritmus ezt a célt szolgálja, ezt törekszik maximalizálni. Ha te nem töltesz sok időt instababák nézegetésével, hanem továbbgörgetsz, bizonyos, más tartalmakat jellemző hashtageket követsz, nem nyomsz lájkot a magamutogatásra, nem kommentelgetsz alá, hanem mittomén, kiskutyás tartalmakat tolsz 0-24 vagy satisfying videókat, akkor kurvára az fog csak megjelenni egy idő után.


Erről szól a felnőtt élet, felelünk magunkért és eldöntjük, minek ülünk fel.


(Ha nem hiszel nekem, csinálj a kutyádnak egy instát és kezdj el más kutyákat felkutatni és lájkolgatni, 2 hetet adok és egy picsás fotó nem fog veled ott szembejönni)

2022. ápr. 26. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Dehogynem, undorító.
2022. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Én pl bogaras, hüllős, halas embereket követek. Nem csinibabákat nézegetek, hanem kisállatokat.
2022. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Semmi baj nincs az Instagrammal, de tudni kell használni. Én csak ismerősöket, illetve pár autós és fotós oldalt követek, és ugyan nem lógok rajta órákat, de kifejezetten jó napi 2-3 alkalommal végigpörgetni, hogy van-e valami új kép vagy történet. Persze van az influencer réteg is, az az oldala szerintem is gáz és sok emberre negatív hatású. De ha nem követsz ilyeneket, akkor nem is fogja feldobálni.

24/F

2022. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Időrabló, felesleges. Ezért káros.
2022. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!