Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A beszélgetésben résztvevő...

A beszélgetésben résztvevő két embert hogyan jellemeznétek?

Figyelt kérdés

H: Szervusz A.!

A: Jó napot!

H: Hogy vagy? Tudnál nekem segíteni a telefonommal kapcsolatban?

A: Persze. Mikor lenne jó önnek?

H: Vasárnap délben biztosan itthon leszek, gyere akörül.

A: Rendben, átmegyek majd akkor.

H: Voltál a március 15-i felvonuláson?

A: Nem, nem voltam.

H: Hogy-hogy? Nem tartod fontosnak az országunk sorsát?!

A: Dehogyisnem, csak én ilyenekkel nem foglalkozok. Utoljára a kötelező iskolai ünnepségeken vettem részt, de már annak is több éve.

H: Az bizony nagy baj. Nagyon is kellene vele foglalkoznod. A bal oldaliak fegyvereket akarnak küldeni a háborúba és olyan rezsi növelést fognak bevezetni, hogy éhen hal mindenki. Ha beszáll Európa ebbe, akkor ebből 3. világháború lesz. Tényleg nem érdekel a sorsunk?

A: Érdekel, csak én politikával nem foglalkozom. Nekem a történésekre nincs hatásom.

H: Ha ez így folytatódik, akkor abból nagy problémák lesznek. Szerinted kinek lenne jó egy atomháború?

A: Én ezt nem tudom. Nekem biztosan nem.

H: Hát ezt én nem értem. Na jó tudod mit? Mi itt befejezzük a beszélgetést, ezennel megszakítjuk a kapcsolatot. További jó hazaárulást kívánok. Szia.

H. lerakta a telefont.

A. elröhögi magát, amire én is.


H. egy 82 éves nyugdíjas férfi, volt egyetemi adjunktus. A. pedig egy 24 éves férfi, főállásban rendszergazda és néha elektronikus eszközökhöz szokták hívni a környéken ha valami baj van velük.

Tegnap délelőtt voltam fültanúja ennek a beszélgetésnek, telefonon keresztül zajlott, ki volt hangosítva és ott voltam A. mellett, azért hallottam. Nem csak ennyi minden hangzott el, ez kb. egy 3 perces beszélgetés volt, pár H. mondatra nem emlékszem a beszélgetés elejéről, de azok még főleg a telefonos témához kapcsolódtak. Tegnap óta vagy 10-szer feljött ez a beszélgetés bent a melóban. Érdekes, mert mindkét féllel is voltak egyet értők.


A. hazaáruló vagy H. gondolja rosszul annak? Ki mit gondol H-ról és A-ról?



2022. márc. 17. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit sem foglalkozom a politikával és a háborúval mint "A"

Én nem gondolok róluk semmit

Mindenkinek magával kéne foglalkoznia és nem erőltetni senkinek senkire semmilyen véleményt stb

Pláne nem kellene hogy ez befolyásoljon emberek közötti kapcsolatot

2022. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szomorú. Dehogy hazaáruló itt bárki. 82 éves férfi szerintem tudatilag már kicsit lazább vagy hogy mondjam és nagyon szomorú, hogy ilyennel lesz tele a feje. Hogy azt amit a politika nem gondol komolyan, hanem csak manipulál vele azt az ő öreg feje már igazságként érzékeli és ebben él. Nagyon tragikus tényleg. És valakivel magszakítja a beszélgetést aki segítene neki. Szerintem ennél jobb példa nincs, hogy szakít szét ez a politikai sár embereket, akik amúgy emelhetnék egymást.


Nagyvonalú, szép tett lenne a barátodtól, ha átmenne vasárnap délelőtt és megcsinálná neki amit kell.

2022. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon durva, hogy volt egyetemi adjunktusként ennyire elvakult valaki. Bár apám is behülyült öregkorára, csak ő nem a kormánymédiát nyalta be, hanem a konteókat.
2022. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
#3 ez nem az egyetemen műlik, hanem kicsit máskép működik már a tudat szerintem ilyen korban. Jobban félnek is valahogy, könnyen jön ilyen kicsit paranoid valami. Nagymamámnál is 80 fölött lett ilyesmi. Meg szerintem annál a generációnál a TV-nek még van valami tekintélye, hogy amit ott hal az nem teljesen fiktív.
2022. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!