Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar háztartások körülbelü...

A magyar háztartások körülbelül hány %-a lehet az, ahol hónapról hónapra élnek az emberek/családok, azaz gyakorlatilag alig tudnak valamennyit félretenni?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 10:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9-es, hol vannak ilyen buszok????


Én debreceni vagyok, itt rengeteg a gyár, de csak a városon belül megy 1-2 gyárhoz busz úgy igazítva a menetrendet, hogy műszakváltás után vegye fel az embereket, de ahhoz már nem igazodik, hogy a távolsági buszok mikor indulnak. Ami azért is probléma, mert erre a gyárak/multik 80%-ban a város szélén vannak, oda se lehet érni a műszak végén.


És akkor mi van azokkal, akik nem 8 km-ről járnak, hanem 20-30-40 km-ről? Nem mindenki tudja győri fizuból összerakni egy olyan kocsi árát, amivel viszonylag biztonságosan lehet ingázni napi 40-50 km-eket.

2022. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%
ui.: csoportosan is össze lehetne fogni, hogy akinek van autója az összeszed pár embert és te beszállsz a benzinpénzbe. De egy pár százezres autó hitele, ha tényleg erre szorul valaki, az rövid, az még működhet. Ha meg ez is nehezére esik, akkor ne vállaljon olyan munkát, aminek nem tudja a bejárását finanszírozni.
2022. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

#11

Én nem a 9-es vagyok, nálunk itt Heves megyében vannak melósbuszjáratok, párom is járt egy ilyennel, amikor ilyen munkája volt. Ő kb 20 km-re járt dolgozni és volt munkásjárat. Az a céget minősíti, ha nem biztosít munkásjáratot a dolgozóinak.

2022. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%

#11

Nem tudom, eddig konkrétan MINDEN műszakos munkahirdetés mellé írták, hogy van melósbusz. Én egyszer melóztam műszakban, akkor is járt busz. Dunántúl...

Amúgy továbbra se értem, miért kellene hitelre venni valami drága autót. A város szélére ki lehet menni akár bringával vagy ismerőssel is egy hónapig, aztán amikor már van fizetés, akkor lehet venni valami ezres Swiftet. Ha még egy ilyen extra olcsó használtautó se jön ki, akkor őszintén szólva nem igazán éri meg olyan messzire bejárni melózni szvsz...

Nekem az autó lenne a legutolsó dolog amire hitelt vennék fel, mert iszonyatosan könnyen romlik az értéke.

2022. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát pedig erre nem járnak melós buszok, és nem is értem, hogy járnának, van a város körül 30 agglomerációs kisközség, melyikbe menjenek a 30 közül? Járják sorba mindet, aztán reggel 6-ra csak hazaér az utolsó ember?


Debrecen egy nagy város, sok gyárral, itt nem úgy működik, hogy van pár falu és mindenki ugyanahhoz a 2 céghez megy dolgozni, hanem mindenki, ahol munkát talál a városban, lehet, hogy pont a város másik végén.


"Ha meg ez is nehezére esik, akkor ne vállaljon olyan munkát, aminek nem tudja a bejárását finanszírozni."


Ja, oké, csak itt a megyeszékhelytől 7-8 km-re konkrétan nincs munkahely, mert ezek mind alvó városok, mindenki a városba jár be.

2022. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"van a város körül 30 agglomerációs kisközség, melyikbe menjenek a 30 közül"

Nálunk több irányból mennek a városba a buszok, a legtöbb község útba esik egyiknek.


7-8 km-re simán be lehet járni bringával vagy robogóval is akár.

2022. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16 Azért nem annyira sima az a 8km, főleg ha esik a hó, jeges az út, esős az idő...

Meg az a 8 km táblától tábláig annyi, nem háztól munkahelyig, gondolom én.

2022. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17

Én 13 km-re jártam bringával évekig. De ha valakinek jobb bebukni egy autóhitelt, akkor felőlem tegye. :D

2022. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!