Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit változott a világ?

Tényleg ennyit változott a világ?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy 8- 10 éve, mikor még középiskolás voltam, akkor csakis az folyt a médiában, hogy az internetezés, számítógépezés milyen rossz a gyerekeknek, a szülők többsége pedig azon volt, hogy ne kockuljon annyit gyerek, hanem helyette menjen ki az utcára, parkba stb játszani, lógni.


Most meg alap dolog a számítógép/laptop/tablet/okostelefon a fiatalabbaknál (mondjuk 23 évesen én is az vagyok még :D) , a szülők sem olyan szigorúak már a kütyünyomogatásnál, mint 10 éve.



2022. jan. 23. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden ijesztő amit nem ismerünk. Amikor ezek bejöttek akkor ördögtől valónak tartották őket, aztán megismerték, hogy hasznos is lehet. Pl nyelvvizsgám se lenne Quizlet app nélkül...
2022. jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Sajna idővel minden elfogadottá kezd el válni, valamint a generációk is változnak.
2022. jan. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

2


Sajna?

Mássz vissza fára!

2022. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen rengeteget lökött az is, hogy 2 éve megy ez a digitális oktatásos cirkusz, és már a 6 éves elsősnek is, ha az van, egész délelőtt a gép előtt kell ülnie. Akkor is, ha a szülei elvből nem engednék egy percet sem (ismerek ilyet is, de ritka).

Az első lezárások idején a gyerekeim 8 és 10 évesek voltak. Néha néztek mesét, a nagy játszott a számítógépen, de nem volt sajátjuk, fel se merült. Bejött a távoktatás, kellett venni mindkettőnek legalább egy okostelefont, hogy részt tudjanak venni az órákon. Akkor dübörgött a "Maradj otthon!", hónapokig nem találkoztak más gyerekekkel, ezért Messengeren beszélgettek, elkezdtek olyan játékokat játszani, amit így a távolból is lehet együtt pl. Robloxot. Eleinte mindenki a szülei Messenger-fiókját használta, de sorban minden anyuka ráunt, hogy a gyerekek hülyeségei miatt pittyeg egész nap a telója, és lett sajátjuk a gyerekeknek.

Hát így történt. Fejlődik a világ.

2022. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Az volt a jó világ, amikor még csak vonalas telefon volt. Be kellene tiltani a mobiltelefont és az internetet.
2022. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Az emberek idővel beletörődnek, igazából nincs választás és nagyon alternatíva sincs, de ettől még a negatív hatások nem tűnnek ám el. Mivel nagyon nagy részben ennek köszönhető a mentális betegségek előfordulásának elképesztő mértékű növekedése, a szociális készségek elmaradottsága, az elmagányosodás, a tömeges magány. Lehet azt mondani, hogy fejlődik a világ, de a fejlődés negatív irányú is lehet, másrészt attól, hogy a negatív mellékhatásokról nem veszünk tudomást, attól még azok léteznek (sőt).
2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

5


Miért is kéne betiltani a mobilt meg a netet?

2022. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a covid miatt van. Nélküle nem lenne ennyire szembetűnő a változás. Mégis mit tegyen a gyerek, ha online van a suli és minden tanulnivaló, online kell felvételizni, esetleg nyelvvizsgázni is. Gimiben alig telefonoztam. Beütött a covid, online oktatás, online egyetem, online vizsgák stb. Azóta online munkám is lett infós területen. Pedig én minden voltam, csak kocka nem. Egy gépes játékot sem ismerek, a Windows-hoz nem voltam/vagyok hajlandó hozzányúlni sem, sosem programoztam egyetem előtt és a telefonom 6-8 éves volt és ha leejtettem, a beton tört össze. Ami nekem tökéletesen megfelelt.

Szóval igen, komoly változás, de minimum 70-80%-ban a covid felelős érte.

2022. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem jöttünk rá, hogy nem a technológia ront el bennünket, hanem mi rontjuk el azt... -.-
2022. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!