Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mint testileg lelkileg szellem...

Mint testileg lelkileg szellemileg ép ember, hozzád szólok ! Mit gondolsz az életedről? "Mi szeretnél lenni, ha nagyobb leszel?"

Figyelt kérdés

Milyen sikerei voltak? Mit tanulnál szívesen?

Aki nem annyira jó tanuló annak a véleményét is meghallgatom!



#tanulás #szakma #Pedagógia, művészeti.. etc szakkozép #Szakmunkasok leszünk #Dolgozni, karriert építeni
2021. okt. 14. 00:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát ez szerintem nem így van! Azért egy jobb szakmai végzettséggel jobban felvesznek Ha nincs informatikus végzettsége, akkor mi alapján mérik fel a képességeit. EZ IGY NEM TÚL HIHETŐ! TEHÁT ÉLMENT ALLASINTERJURA ÉS AZT MONDTÁK FELVESZLEK (VÉGZETTSÉG) NÉLKÜL IS CSAK DOLGOZZÁL? EBBEN NEM TÚL SOK A LOGIKA, UGYE?
2021. okt. 25. 15:58
 12/17 A kérdező kommentje:
Az informatikus és az informatikai ágazatban dolgozó között van különbség? Az informatikusnak kell egyetemi végzettség! Így ez nem túl hihető
2021. okt. 25. 16:08
 13/17 A kérdező kommentje:
Jó, ilyenekről ne almodozzunk max liftkezelő utca söprö (betanított munkára vesznek föl 8 osztállyal) Normális irodai munkát nem találsz, amit 8 osztállyal be tudnál tölteni (maximum számítógépes adatrogzitő, vagy esetleg titkár) De informatikai munkákhoz biztos kell végzettség (átlagban kérik) Pedagógiai asszisztenshez is kell végzettség és még a mi érnek is kell végzettség és barbultosnak is Max alja munka vár nyolc osztállyal meg mondjuk ha többet is akadt tolni a zsebbe, akkor lehetsz segedkömuves mosogató segedvillanyszerelő meg mondjuk targoncás
2021. okt. 25. 16:54
 14/17 A kérdező kommentje:
Mixer-nek
2021. okt. 25. 16:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Felsőoktatási intézmény

Gazdálkodás és menedzsment

2021. okt. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ne töltsd az időd azzal, hogy a neten vitatkozol névtelen és arctalan emberek véleményeivel, amiknek a valóság tartalmát akkor se tudnád leellenőrizni, ha akarnád. Teljesen mindegy, hogy másoknak mit hogyan sikerült, vagy nem sikerült elérnie.

Akinek sikerült eredményeket elérnie, az tanult és dolgozott érte, hogy valamire vigye. Akár iskolai rendszerben, akár azon kívül szerezte meg a tudást, de a munka és a tanulás ugyanúgy benne van az eredményeiben.


Inkább azzal töltsd az idődet, hogy tanulsz, dolgozol, fejleszted magadat, megteszed, amit tudsz és eléred, amit tudsz. Csak így tudod saját magadból kihozni mindazt, ami lehetőség benned van. Hogy odamész, ahova kell és csinálod. Hiába van benned a képesség, hogy elérj bármit, amit szeretnél, ha meg sem próbálod kihozni magadból, ha nem teszel érte, hogy meg is történjen, akkor soha nem fog megvalósulni - és nem mások, nem a körülményeid, hanem te tehetsz róla.

Lehet, hogy korlátozottabbak a lehetőségeid, mint más valakinek. De a korlátjaidról csak elméletek vannak. Lehet, hogy van egy olyan betegséged, amivel mások még nem értek el ilyen vagy olyan eredményt. De arról semmit nem tudunk, hogy azért, mert még senki nem is próbálta meg ilyen betegséggel, vagy mert a betegség miatt ők is és mindenki más is lemondott az ő lehetőségeikről, vagy tényleg a betegség akadályozta őket. Lehet, hogy a betegség korlátoz benne, hogy mindent elérj, amit mások. Viszont abban nem korlátoz semmilyen betegség, hogy mindent, amit tudsz megtegyél és a lehető legtöbbet hozd ki saját magadból, amire csak te képes vagy. És ez akár sokkal több is lehet, mint más egészséges embereknél.


Nézd meg a parasportolókat, akik kezek és lábak nélkül olyan sport teljesítményeket képesek elérni, amire még nagyon sok egészséges, de lusta ember sem képes. A parasportolók ahelyett, hogy panaszkodnának, hogy nincsenek meg az adottságaik, ami a sportoláshoz kellene, megoldást keresnek, hogyan tudnak mégis sportolni, edzenek és felkészülnek. Míg a sok lusta ember (mivel én sem sportolok, engem is beleértve) otthon tesped és széttárja a kezét, hogy "nincs időm sportolni", meg "a sport nem nekem való", meg ilyenek. Más, aki tolószékkel, kezek és lábak nélkül képes rá, valószínűleg az élete minden más tevékenysége nagyobb nehézséggel jár, de mégis ők találnak rá időt és megoldást. Az akarat rendkívül fontos!


A hozzáállás és a mentális trenírozás nagyon sokat számít a szellemi képességeknél is. Az egyik pszichológus írt róla a könyvében, hogy neki folyton azt mondták gyerekkorábban, hogy mennyire nem mennek neki a műszaki dolgok. Ő sikeresen meg is bukott az összes ezzel kapcsolatos teszten, vizsgálaton, minden teszt igazolta, hogy ő ügyetlen a műszaki tárgyakban.

Az egyetemen sikerült csak rájönnie egy professzorával mélyebben beszélgetve erről, hogy a pszichológi tanulásához szükséges matematikai és egyéb tudása mind megvan és ezek birtokában egyáltalán nem kéne megbuknia egyszerű szerelési feladatok és hétköznapi műszaki tesztjein. Amikor a mélyére ástak a dolgoknak, kiderült, hogy gyerekkorában a szülei annyira nem akarták, hogy ott ragadjon a benzinkúton, ahol a szüleivel élt, hogy annyit mondogatták neki, hogy ez a műszaki dolog nem neki való, egyetemre kell mennie, más területen kell dolgoznia, hogy egy idő után már annyira elhitte, hogy produkálta is a műszaki alkalmatlanság jeleit. Azt is leírja a könyvében, hogy később tudatos tanulással, fejlesztéssel sikerült ezt kinevelnie magából és utána már igenis meg tudott felelni kézügyessége, műszaki hajlamai terén is.


Szóval ne azt mondogasd, hogy mi minden nem lehet belőled ezért vagy azért! Azon dolgozz, hogy minél többre vidd abban, amibe belefogtál. Bármi legyen is az.

Nyilván vannak objektív akadályok. Ha törvény tiltja, hogy allergiásként mélytengeri búvár legyél, akkor hiába vagy rá fizikailag képes a betegséged ellenére is, a törvényen változtatni nem fogsz tudni. De a lehető legközelebb álló dolgot akár kivitelezni is képes lehetsz. Például búvárkodni attól még lehet, hogy meg tudsz tanulni és akár még jól is mehet, mert azt nem tiltja törvény, csak a képességeiden múlik, hogy mire viszed.

2021. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kicsit cizelláltabban, de csatlakozom az előttem szólóhoz. Jelenleg arra koncentrálsz, hogy megmagyarázd, hogy nem megy, meg hogy miért nem. Ha valóban akarsz valamit csinálni, akkor választasz egy szakmát. Most. Utánaolvasol, döntesz. Utána felmész a városod/megyéd szakképzési centrumának honlapjára. Megkeresed, hogy a választott szakma mikor és melyik intézményben indul. Ha keresztféléves képzés is van, akkor már most jelentkezel, ha nem, akkor majd júliusban. 8 általánosra épülő szakma 1 év, érettségire épülő 2 év. Tanulsz, mint a kisangyal, esténként bejársz az órákra, mellette dolgozol valami betanított munkát, célszerűen rugalmas vagy részmunkaidőset. (Nem, nincs olyan, hogy nincs munkalehetőség. Aki keres, talál.) Ha nem elég a fizetés, esetleg még képzési hitelt is felvehetsz (nem a tandíjra, mert az 0 Ft, hanem szabad felhasználásra, hogy tudd fizetni a számlákat, ha nem elég a fizetés).


Ha befejezted az iskolát, jó eredménnyel (mert tanultál rendesen, ebben senki sem akadályoz, úgyhogy megint nincs kifogás!), állást keresel a végzettségednek megfelelően. Mégpedig úgy, hogy meg akarod kapni az állást, és azt domborítod ki, miben vagy jó, nem azt, hogy miben nem. Kifogásokat továbbra sem keresel.


Ennyi. Happy end. Más út nincs. Írhatsz még ki kérdéseket a gyakorira, csak azzal nem leszel előrébb. Mert a fent leírtakat senki sem teheti meg helyetted.

2021. nov. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!