Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez így? Szégye...

Szerintetek jó ez így? Szégyellnem kellene magam?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, édesanyámmal és a hugommal élek albérletben.

A szüleim rég elváltak, apámra nem számíthatunk semmiben.

Édesanyám az aki dolgozik, megteremti nekünk a dolgokat jelenleg.


Én eddig tanultam, érettségiztem, majd szakmát tanultam, amivel amióta megszereztem, próbálkozok is elhelyezkedni, viszont a jelenlegi helyzetben ez szinte lehetetlennek tűnik.

Viszont bárhogy alakuljon szeretnék tanulni tovább, úgyhogy azóta beiratkoztam egy másik (szakmámhoza nagyon közel álló) szakmára.

Jelenleg nappali tagozaton vagyok, ha esetleg összejönne valami munkahely és sehogy nem lehetne összeegyeztetni, akkor átmennék estire. (így beszéltem meg az osztályfőnökömmel, ő javasolta ezt)

Kb két évvel ezelőtt jártam tanfolyamra, ahol kaptunk pénzt is, azt mind édesanyámnak adtam (kb 500.000 Ft), de azóta nem volt bevételem.

Ő azt mondja nem baj, ne foglalkozzak ezzel, tanuljak, munka lesz utána is.


Nem tudom mit gondoljak, szégyellem magam, mert ennyi idősen már ideje lenne pénzt keresni, viszont a tanulást sem akarom se otthagyni, se elhanyagolni, mert végre azt érzem, hogy megtaláltam azt amit szeretek.


Szerintetek ez így ingyenélés, kihasználás a részemről?

Mit javasolnátok, mit kellene tennem?

Van itt olyan aki hasonló helyzetben van?



2021. szept. 13. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem kihasználás, én ennél sokkal durvább storykat tudnék mesélni,szóval ne érezd magad szarul.


Szerinted más egyből talpra érkezett ilyen 20-on évesen? Nagyon ritka...a legtöbb ilyennek kivan nyalva a segge,és ahogy látom azért próbálkozol.

2021. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

"Szerintetek jó ez így?" Kb. most ez az elérhető legjobb, h nem hagyod az időt kifolyni a kezed közül.


"Szégyellnem kellene magam?"


"Szerintetek ez így ingyenélés, kihasználás a részemről?" Nem, invesztálsz a jövőbe, ez teljesen helyénvaló. Nyilván amiben lehet, tedd hasznossá magad otthon, szabadidődben.


"Mit javasolnátok, mit kellene tennem?" Édsanyád segítése, suli komolyan vétele, semmi pénzpocséklás.


"Van itt olyan aki hasonló helyzetben van?" Voltam, elmúlt.


Jó tanulást, sikeres vizsgát!

2021. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha támogatnak ebben és van rá lehetőséged, akkor miért kéne szégyellned magadat?
2021. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kihasználás. Tanulj amíg tudsz, lesz még időd dolgozni utána.


Viszont mutass hálát anyukádnak, érj el jó eredményeket az iskolában és segítsd vinni a háztartást.

2021. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg anyukád részéről oké, és szeretne ezzel támogatni, te pedig tanulsz, hogy jobban el tudj helyezkedni, és nem csak úgy vagy, miért ne?

Én 24 éves voltam, mikor végeztem az egyetemmel, addig csak kevés olyan félév volt, amikor tudtam mellette dolgozni, azt is inkább szakmai tapasztalatszerzés miatt tettem (egy nehéznek mondott műszaki szakon csináltam meg MSc-t is egyenesben), de fel sem merült bennem, hogy gáz lenne, inkább örültem neki, hogy a szüleim partnerek voltak a minél jobb jövőbeli lehetőségeim megalapozásában. 25/f

2021. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szeretném megköszönni az eddigi hozzászólóknak a támogató, pozitív légkört!



Csatlakoznék is hozzájuk.


Nem gáz, röviden ennyit mondanék.

Leírták már többen, hogy ameddig ez így tartható, és jól működik minden, addig nem problémázik anyukád sem, és neked sem kell.


Esetleg, ha nagyon akarsz dolgozni, nézelődj a szakmádtól távolabbi, akár részidős állások között.


Illetve írta valaki, hogy segíts be otthon, háztartás,ház körül -pl fűnyírás, ha van kert, udvar.


Szóval most első a suli (eredmények stb), aztán otthon segíts a lehetőségekhez mérten.

2021. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi szégyellnivalód nincs, a tanulásba fektetett energia meg fog térülni, főleg, ha közel áll hozzád a téma. Ha kitartó leszel és sikeresen levizsgázol és lesz munkád sokszorosan vissza tudod adni édesanyádnak a sok jót.
2021. szept. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. De irigylésre méltó! Nekem anyám elvárta, hogy 20 éves koromtól saját önálló keresetem legyen. Így nem tanultam semmit.
2021. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos jo olyan plusz szakmat tanulni ami olyan szakmahoz all kozel amivel lehetetlen munkat talalni?
2021. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!