Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy fóbia...

Miért van az, hogy fóbia szinten félek a rendőröktől?

Figyelt kérdés

Már mikor kicsi voltam akkor sem szerettem őket, most már nagykorú vagyok, rendelkezem jogosítvánnyal de annyira rettegek a rendőröktől, hogy okoznak komoly gondokat nálam.


Nem arról van szó, hogy elmegy velem szembe egy rendőrautó, én meg jujj, hanem amikor igazoltatnak akkor közel sokkos állapotba kerülök. Kb úgy mintha valamit rejtegetnék és lenne félni valóm, pedig ez nem igaz. Ma is egy kanyarból kiérve csak annyit láttam, hogy állnak az autók feltorlódva és két megkülönböztető mellényt viselő ember állt az út szélén. Mikor közelebb értem rájöttem, hogy szó nincs igazoltatásról, de mégcsak nem is rendőrök voltak, mégis annyira megviselt ez a pillanat, hogy azt hittem félre kell állnom mert nehezen kaptam levegőt és elkezdtem csillagokat látni. Utána jobban lettem hamar.


Szerintetek mi okozza ezt? Rossz emlék nem lehet mert eddig mikor megállítottak, mindig nagyon emberien viselkedtek velem szemben és mindig is jófejek voltak. Egyetlenegyszer volt az, hogy 2cmel hamarabb álltam meg mint ők gondolták emiatt lecseszték a fejemet de akkor sem magyaráz ez semmit mert már gyerekként sem kedveltem őket.



2021. aug. 26. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Tengerimalac szindroma.
2021. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kb. olyan lehet, mint amikor valaki a bohócoktól retteg.
2021. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért lehet, mert nem ismered őket, illetve mert idegen számodra a hivatalos, kötött, hierarchikus rendszer, amiben ők teljesítenek szolgálatot.


Én bennem is volt egy efféle viszolygás velük szemben, aztán úgy hozta az élet, hogy két éven keresztül egy rendészeti szervben dolgoztam, rendőrökkel együtt. Természetesen itt megtanultam, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint bárki más, csak nekik jobban van szabályozva az életük.


Szóval te igazából nem is a rendőröktől félsz igazából, hanem a rendszertől, amit ők képviselnek és sajnos nem vonatkoztathatnak el tőle, ugyanis akkor hadbíróság elé kerülhetnek.

2021. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem tettél valami rosszat korábban?
2021. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Úgy hozta az élet, hogy egy rendőrőrs re kerültem dolgozni. Sosem volt bajom a rendőrökkel,ott mégis az első pár hónapban olyan volt,mintha folyamatosan figyelnének és ez nagyon frusztráló volt. Utáltam bejárni dolgozni. Aztán egyszercsak minden megváltozott. Elkezdtünk beszélgetni és viccelődni. Akkor jött el az a pont,ahol rájöttem, hogy ők is ugyanolyan emberek mint, akárki más. Azóta pár emberrel különösen jó viszony alakult ki. Semmi miatt nem cserélném el ezt a munkahelyet. Szóval gondolj arra amikor velük találkozol, hogy semmiben sem mások nálad. Nem fognak veled semmi rosszat tenni. Főleg, hogy relytegetni valód sincs. Csak a munkájukat végzik, nincs miért aggódnod.
2021. aug. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

*rendőrörsre

Elnézést a hibáért

2021. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
akkor ne vezess! tapasztalatból mondom, én is volt hogy láttam egy rendőrt és húúúú.
2021. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Előző életedben egy kedves hippi csaj voltál, akit rendszeresen baszogattak a drogok miatt.

Talán.

2021. szept. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az orvosoktól vagyok beszarva. Szerintem ez is ilyen lehet
2021. szept. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!