Szerintetek a mostani tizen, huszonéves korosztályra, akik alkalomszerűen, de nem napi szinten drogot fogyasztanak, milyen jövő vár 30-40-es éveikben, család, munka stb téren?
Szerintem kb mindegyikre, amit leírtál lesz példa. Ugyanakkor van szerintem egy fő választóvonal.
Van, aki uralja a dolgot és a bulizással szépen visszaszorul. Aztán alkalmanként, buliban ahogy mondtad, előveszi, vagy akár nullára leépíti.
Ugyanakkor van, aki rácsúszik. Kívülről nem is látszik, hogy mondjuk az öltöny és a merci mögött mi van. Nem egy eset van, akinél mondjuk egy válás, egy csőd, vagy egyéb krízis elvágja a gyeplőt, és jól szituált emberek mennek az utcára.
Párat ismerek, de ők: 1. Még az anyjával él, nem kimondottan sikeres semmiben 2. Külföldön dolgozik, van itthon és kint is háza, feleség, gyerek 3. Itthon él, feleség+gyerek+jó anyagi helyzet 4. Ő sajnos nem igazán tudott leállni időben, meglátszik rajta a maximumon pörgetett élet, mentálisan eléggé szét van esve, dühkitörések, erőszakos, labilis
Nem hinném, hogy a cucc fogja eldönteni, kiből mi lesz, az csak eszköz.
"Szerintem közel nincs akkora rossz hatással az alkalmi drogfogyasztás, mint az ivás."
Szerintem az alkalmi drogfogyasztást a rendszeres ivással mérted össze, ami nem ad valós képet. Az alkoholt inkább úgy kezelném, mint társadalmilag elfogadott könnyűdrogot, aminek alkalmi fogyasztása rendben van.
#8
6-os vagyok.
Az alkalmi alkoholfogyasztásra gondoltam (de nem az 1-2 sörre). Pl 4-5 sör után már elég nagymértékű "károsodás" lehet. A máj működését napokra megváltoztatja és az anyagcsere folyamatát is. Nem beszélve arról, hogy a fiatalkorúak fejlődését mennyire befolyásolja. Ha csak heti 1-2x iszol is érezhető negatív hatásokat fogsz tapasztalni. Ami még nem mondható rendszeresnek, mivel a társadalom több mint fele így szokta.
Ezzel szemben a fű például csak az agyban fejti ki hatását (most nem térek ki a hozzákevert dohányra). Ott pedig bizonyos receptorokkal kapcsolódik, amiket nagyrészben blokkol. Ez sem károsodásmentes, de heti 1-2x használat mellett jóval kisebb a negatív hatása a mindennapi életre mint az italnak.
Hát ez is relatív. A füvet, ha szívod, akkor a tüdődet kínzod vele, ami megint nem mellékes káros hatás. Persze, lehet más formában is, de érted.
Másrészt meg a fű egyetlen drog, te pedig általánosságban beszéltél drogok vs alkoholról. A kérdező pl kokainról és ekiről beszélt, én ezekhez mértem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!