Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 évesen miért ézem magam...

18 évesen miért ézem magam öregnek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem elpazaroltam az eddigi életem nem bírok ezzel a gondolattal megküzdeni. Mióta betöltöttem depresszióba vagyok.

2021. aug. 5. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%

üdv a klubban. 21/f Minden hónappal csak rosszabb lesz.

Hasonlóan elpazaroltam napi 16-18 óra számítógépes játékokkal az életem olyan 10 éves korom óta. Azelőtt pedig 16 óra TV nézés volt újszülött korom óta.

Egyetemre mentem 18 évesen, amit 100%-ban puskázással csinálok, tehát 0, azaz NULLA tudásom van. Viccen kívül, pont annyit tudok mint amennyivel bejöttem. Nemtudom így hogy lesz diplomám, valszeg sehogy. Úgyhogy +3 év pazarlás. Én lélekben feladtam. Öregnek érzem magam és a sírás kerülget, hogy mennyi éves vagyok. Úgy érzem, mintha 1 hete még 8 évesen cumizok a TV előtt, tegnap 12 évesen nézem a Londoni olimpiát, pár órával ezelőtt meg 16 évesen először tapasztalom meg az alkoholt. Pedig a valóságban ezek már nagyon régi emlékek...

2021. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
#11 Hová valósi vagy?
2021. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Fejér megye. Miért?
2021. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

#11

Szomorú ahogy ezt leírtad.

De nem késő változni. Találd ki hogy miket kéne csinálnod hogy teljesen más életed legyen. Fiatal vagy még, használd ki. 😉

2021. aug. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen érzésem, én 19 éves lány vagyok. Mindig azt hallgatom, hogy anyának kell lennem 25 évesen, hogy 30 felett nem leszek fiatal, hogy 40 évesen egy nő már öreg, hogy "még túl fiatal vagy bulizni", de közben a "miért nem mész sehova?" kérdések is gyakoriak, majd mikor mennék valahova, anya kiakad, hogy "már megint" meg, hogy "miért akarsz inni?" - ezért legutóbb hazudtam, miért megyek el, ittam, majd józannak tettettem magam, sikeresen.

Azért is érzem magam öregnek, mert mindig mondják, milyen fiatalnak és éretlennek nézek ki, emiatt sosem vesznek komolyan. Van, hogy feladom, és úgy is viselkedem, mint aki még általnos 8./gimi 9.-be jár. Ilyenkor megmondták, hogy egy felnőtt nő nem ilyen. És félek, mi lesz, ha úgy nézek majd ki, mint egy felnőtt nő. Ha próbálok a koromnak megfelelően kinézni, nevetnek rajtam a rokonaim, azt mondják hétköznapi ruhákra, hogy "túl kihívó" "szexi" "retro" és emiatt mindig elbizonytalanodom, mit kéne tennem.

Szóval úgy érzem, nekem egy végtelenségig húzódó kamaszkorom van és mire kitalálom, hogy mit akarok magamtól és az életemtől, s a sarkamra állok, hogy rendültelenül megvalósítsam addigra mindenki meghal, akinek bihonyítanék és én is öreg leszek már, mint a veszedelem.

Szóval kitartást, valahogy te is rendben leszel, csak tegyél is érte! Én is az egyetemtől, kolitól, távolléttől várom a csodát.

2021. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Átéltem ezt. Nem jó érzés. Szerintem nincs jövőképed, életcélod. Alacsony önbizalom jellemez. Mindez főleg neveltetés kérdése - de társadalmi hiányosságból is erdehet. Egyelőre még semmiről nem maradtál le. De ne húzd az időd azzal hogy sajnálod magad. Javaslom hogy állíts fel egy tervet. 4-5 éveset. Addig el kell érned egy szintet valamiből - vagy többmindenből is. Ezt úgy hívják hogy célt tűzöl ki magad elé. Küzdj a célokért. Ne fecsegj róluk. Barátkozz értelmes idősebbekkel, mondjuk 30-as korosztályból. A nő sohasem lehet cél. Ha azzá válik nem leszel boldog férfi. Sok sikert!

45F

2023. máj. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!