Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 95-ben születtem, melyik...

Ha 95-ben születtem, melyik generációban tartozom?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy Gen-Z, de nem úgy öltözködöm, nem nagyon használom a közösségi médiát, és a mentalistásom is teljesen eltér mint a Gen-Z.


Tehát nem érzem magam se Gen-Z-nek, sem Y-nak.



2021. júl. 6. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
‘95 az pont a határon van a két generáció között, de szerintem inkább húz az Y generációhoz. Legtöbb helyen (eddig) 1996-ot olvastam a választóévnek, de több helyen többet is lehet olvasni. Olvastam már ‘95-öt, de 2000-et is. Szóval szerintem inkább az Y lesz.
2021. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

1980-2000 között mindenki Y.


2000 után Z.


Te Y vagy…


Nem azon múlik, hogy minek érzed magad…


Én 98-as vagyok, én sem érzem magam sem Y sem Z generációsnak.

2021. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

“ Az Y generáció egy új típusú nemzedék, melynek kialakulásában a technika száguldó fejlődése játszott rendkívül fontos szerepet. Ha az 1900-as évek utáni időszakot felosztjuk, akkor ez a generáció a negyedik a sorban, jellemzően az 1980 és 2000 között születetteket soroljuk ide.”



“A Z generáció tagjai jellemzően 2000 és 2010 között születtek. Tagjai tipikusan különböznek az előző generációk, főleg a közvetlenül megelőző Y generáció tagjaitól,[20] egy új típusú nemzedék, amelynek kialakulásában a technika száguldó fejlődése játszott rendkívül fontos szerepet. Az 1990-es évek végén születettek és az annál fiatalabbak beleszülettek a digitális technológiák világába, amelyben már elképzelhetetlen élni a Web 2.0, mobiltelefonok, más digitális és kommunikációs eszközök használata nélkül. A Z generációra használt másik fogalom a Marc Prensky által alkotott „digitális bennszülöttek” kifejezés.”

2021. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!