Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan jöttetek rá, hogy...

Honnan jöttetek rá, hogy genderfluidok/ Non-binaryk vagytok?

Figyelt kérdés
A kérdésem csupán kíváncsiságból íródott, senkit se szeretnék megsérteni!

2021. júl. 1. 13:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Genderfluid vagyok.


Amíg nem találkoztam ezzel a fogalommal hol transznemű fiúként, hol cisz lányként azonsítottam magam, illetve néha nem tudtam mit kezdeni egyik kategóriával se. (Éppen ezért akkoriban nem is mondtam el senkinek.) Aztán amikor elolvastam a definíciót rögtön rájöttem, hogy ez vagyok én.

2022. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Kamaszkoromban nem léteztek még ezek a fogalmak. Akkor azt hittem, női festbe született homokos férfi vagyok. Majd, hogy biszex. Végül nem rég jöttem rá, hogy létezik a genderfluid fogalom.

Kamaszként gyakran elképzeltem magam férfiként, és sokszor, sőt, többnyire fiú ruhákat hordtam, világéletemben, már 2 évesen is a fiús ruhákat szerettem, fiús lány voltam. De a srácokhoz vonzódtam. Néha előfordul hogy lanyokhoz is, de ezzel nincs tapasztalatom bővebben, ezt csak mellékesként írom, de a szexuális vonzódás irányultsága ugye nem függ össze azzal, milyen nemhez tartozónak gondolom magam.


És arra jöttem rá, hogy tök normális, hogy mindkettőhöz. Mikor melyik. Ha tetszik egy férfi, bekapcsol a női energia, de csak ritkán hordok szívesen általában valljuk be, kva kényelmetlen női ruhákat... Ha muszáj, akkor max.

A férfi ruhákat szeretem boxert, sportmelltartót, stb. Képes vagyok férfiként mozogni, jól érzem magam fiús lánykent. Nem tudok azonosulni a női szerepekkel, egyáltalán. Kivéve a gondoskodás, az megy. Nem szeretek főzni, számomra minden ilyen kötelesség. De még tudom csinálni, de a polc osszerakást is. Nem értek egyet a szerepekkel kapcsolatos gyerekjátékokkal. A tesóm matchboxaival játszottam, babával sose, de néha Barbieval igen. Gyerekként inkább füvet nyírtam ahelyett, hogy a főzésben segítettem volna.

Az esetek többségében fele-felében érzem magam férfi vagy női testben. Szeretek ékszert hordani. Nem sminkelek. Szeretek takarítani. Nem szeretek főzni, szeretek szerelni. Utálom a szűk, nőcis ruhákat. Az utcán jobban érzem magam észrevétlenül, férfi ruhában. Ha bejönnek a szűk terembe pl bevásárlásnál, agresszív és beszólogatós leszek mint egy férfi. Talán mikor melyik célravezető?


Nem tudom, de igaza van az előttem lévőnek, ha nem gondolkodom a nemeken, sem a saját se más élőlény esetében, az a legmegnyugtatóbb. Igyekszem másokban is nem a gendert látni. Hanem csak egy személyt, egy individuumot, mert mind azok vagyunk végső soron.

máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!