Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha focisták lennétek, térdelné...

Ha focisták lennétek, térdelnétek az agresszív, drogos, visszaeső, terhes nőket sem kímélő, elítélt bűnöző emlékére?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
35 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi tetszik?
2021. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Hogy mi tetszik?"


Focisták George Floydos BLM-es térdelésére céloztam.

2021. jún. 29. 19:05
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően semmi nincs amiért letérdelnék.Nekünk semmi közünk a négerekhez.

Az,hogy ide betelepült pár még nem jelenti,hogy nálunk "őshonosak".


Nekünk van helyette sok románk.

2021. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem azért GF miatt térdelnek az csak olaj volt BLF mozgalomnak.


Ettől függetlenül kiba képmutató seggségnek tartom ezt a térdelést. Pl térdelhetnének az etióp éhenhaló gyerekekért, csak az annyira nem érdekel senkit.

2021. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

A BLM pont az ilyen megnyilvánulások miatt létezik:)

Igen, térdelnék. Lehet hogy nálunk nincsenek feketék, de kiállni egy olyan eszme mellett, ami egy mai napig is tartó elnyomást szüntetne meg, szerintem mindenkinek emberi kötelessége. Főleg olyannak, akinek kezében van a lehetőség, hogy nagy tömegeket befolyásolva példát mutasson.

Nem, nem bűnözők mellett állnak ki. A feketék mellett állnak ki. És minden olyan ember mellett, aki egy fikarcnyi kárt is szenved abból, amiről nem tehet.

2021. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

"És minden olyan ember mellett, aki egy fikarcnyi kárt is szenved abból, amiről nem tehet."


pl a rendőrök? Csak mert nekem volt két rendőr ismerősöm az USA-ban, az egyikük fekete. Hát nem épp arról számoltak be, hogy a feketék a rasszizmus miatt kerülnek a sittre.

2021. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Egy (vagy épp több,más esetekben) rendőr hibát követett el.Túlontúl túl kapás volt amit csinált,hiszen meghalt az akit csak legfeljebb lesittelni kellett volna.


Ezért minden rendőrt leszóltak,kiutáltak,támadni kezdtek.Ez ellen nem térdel le senki? Köztünk nincs ártatlan és jó akaró csak mert a rendőri pályát választotta és egy ölt?


És miért kéne célzottan a feketékért kiállni? Ez akkora f*szság.Tán másokat nem bántanak a világban? Ázsiaiak? Talán még nagyobb célkeresztben vannak mindenhol mint a feketék.


Nem 'Black Lives Matters' hanem 'Every Lives Matters'!

Na ezért már TALÁN letérdelnék.Ennek van olyan jelentősége amiért megérné.

2021. jún. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Matter*

Kétszer is átjavította ez a hulladék telefon.Ennyire nem kell okosnak lennie..

2021. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

6.

Természetesen létezik egy vastag bűnöző rétege is a feketéknek. Ez egy ördögi kör. Ha egy gyerek kis korától bűnöző csaladban nő fel, nincs sok esélye. Ő maga is kirekesztett alja réteg lesz, es az ő gyereke is. Emiatt kerül börtönbe, ahol szintén azt látja amit. Megfelelő gyerekkor nélkül nem tud olyan felnőtté válni, aki kitör a "hagyományokból", mert nem látott mást, vagy nincs ingerenciája másra.

Mondok egy példát. Anyukám meghalt gyerekkoromban. Apukám a hímsovinizmusával a "női" dolgokat nem tudta. Egészen kamasz koromig nem tűnt fel, hogy nem normális az évi egyszeri takarítás. És most is meggyűlik a bajom azzal hogy igényes legyek a környezetemre, mert egyszerűen évekig úgy éltem hogy nem vagyok. Szerintem érted mire akarok kilyukadni.

A rasszizmusra nem indok a bűnöző réteg emlegetése, mert ők egy öngerjesztő folyamat "ártatlan" elszenvedői. Miért ártatlan? Mert olyan képzetlenek, szűk látókürűek, parasztosan mondva buták, hogy fel se fogják mit csinálnak, azt meg főleg nem hogy van másik út.

Erre nem megoldás a rasszizmus. Sőt, ezt a folyamatot, a kirekesztést, a csak rossz helyről tanulás esélyét növeli. Erre a megoldás az új generációs érintettek integrálása. Az, hogy (magyar esetben roma) fiatalokat tanítunk, nevelünk, B, C opciót is mutatunk nekik.

De ez csak az én véleményem, ami nem biztos hogy megállja a helyét.

2021. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Te sem a legelesebb kes vagy a fiokban…

A terdeles 2016-ba kezdodott, Colin Kaepernick amerikai focista kezdte el, azota terdelnek mindenfele sportagban mindenfele sportolok vegyesen.

Az altalad hivatkozott embert 2020-ban oltek meg.


Eleg nehez ok-okozati osszefuggest osszehozni egy 4 evvel KORABBAN elkezdett tiltakozassal kapcsolatban, neked megis sikerult…

Es meg csodalkoznak az ilyenek, hogy miert kotik ossze a rasszizmust az atlagosnal gyengebb ertelmi kepessegekkel…

2021. jún. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!