Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megoldható a mai világban, ha...

Megoldható a mai világban, ha nem akarok temetést halálom után?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy végrendeletet írni, hogy ne temessenek és ne is hamvasszanak, egyáltalán ne költsenek ilyesmire pénzt, ha meghalok. Azt szeretném, ha csak behajítanának egy árokba, vessenek a kutyák elé, vagy dobják ki a testem egy erdőben, hogy falatozzanak a vadak belőlem, és eggyé váljak az anyatermészettel. Ez mennyire megoldható, ha ez a legnagyobb vágyam? Nem akarom, hogy senki gyászoljon, vagy síránkozzon utánam, és ne is emlékezzenek meg rólam soha többé.

2021. jún. 22. 15:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez fertőzésveszélyes és sokkoló látvány lehet, a vadakat meg nem hullával kéne etetni. Hamvasztani és elszórni a szélbe miért nem jó?
2021. jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mert hamvasztással is biztos lenne gyász, megemlékezés. Ha másképp nem oldható meg, esetleg hamvasztás, úgy hogy nem kell semmi extra, kartondoboz, egyedül egy személyre bízni. És húzza le a WC-n vagy csak az út szélén hajítsa ki? Annyira ismerem a családomat, hogy nem tartanák be a kívánságomat, megemlékezést tartanának még hamvasztás után is, amit nem akarok. Egyenesen sértőnek érezném, ha valaki gyászolna. Gondoljanak rám, amikor akarnak, de ne sírjanak, és ne is gyülekezzenek, nem akarok semmi puccost.
2021. jún. 22. 16:01
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Olyan van, ahogy az első válaszadó is írja, hogy hamvasztás, aztán a szóróparcellában szétszórnak, és nem lesz még urnasírhelyed sem.
2021. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

inkább szórjanak a folyóba azt szokták általában.

ez még gusztusosabb is mégis természetbe kerülsz.

2021. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A hulládat nem lehet csak úgy "otthagyni" valahol, plusz ezzel nagyobb kárt okozol, mint a hamvaid elszórásával.


Valahol láttam olyan koncepciót, hogy egy urnába teszik a tested, ami egy fát táplál:


[link]


Meg ez is:


[link]

2021. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tehát van olyan módszer, hogy hamvasztás után még a hamvakat sem kapja meg a család, hanem elintézik azt is? Nekem az megfelelő lenne. De nem tudom, hogy a család részére szánt kérésem mennyire lenne világos, hogy "NEM AKAROK MEGEMLÉKEZÉST". Tényleg nem akarom, hogy összegyűljenek feketében, gyászoljanak, beszéljenek rólam, sütiket osztogassanak, pityeregjenek. Semmi összejövetel, semmi ravatal, semmi temetés, semmi gyász. Ez így megoldható? Ha ezt kérné valaki a végrendeletében, ti betartanátok, elfogadnátok?
2021. jún. 22. 16:04
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért nehéz kérdés ez, amit a #6-ban kérdezel, mert az európai kultúrában a temetés a végtisztesség, amit illik megadni az elhunytnak. Úgy szocializálódtunk, hogy felhajtást "kell" csinálni a temetésből, mert ezzel is kifejezzük a szeretetünket, nagyrabecsülésünket a halott iránt. Úgyhogy biztos nehéz lenne ezt elfogadni, főleg, ha nem tudja az illető megindokolni, hogy miért szeretné.
2021. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Annyi indok miért nem elég, hogy nem akarok semmilyen felhajtást ekörül? Majd ezt részletesebben kifejtem a végrendeletben, ha arra kerül a sor. De mindenképp ezt szeretném, eszerint éltem. Én soha nem pityeregtem temetéseken. Sőt mindig arra gondoltam, hogy milyen fölösleges, és 90% nem jószívvel van itt, nem is érdekli, egyáltalán nem is érdekli a halott, meg a családja, csak jött "megmutatni magát". Nekem erre egyáltalán nincs szükségem. Plusz nem akarom, hogy a halott 1-2 napos testemet bámulják, azt egyenesen abszurdnak vélem. Nekem semmi ilyenre nincs szükségem. Semmi pucc, semmi hírverés. Jelentsék be, hogy meg vagyok halva, a hamvakat el se hozzák, és utána minden úgy menjen ahogy addig. Még a rokonok se keressék fel egymást és gyűljenek össze, minden menjen a régiben.
2021. jún. 22. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
De ezeket mind el lehet kerülni. Ravatalozás ma már a legtöbb helyen nem szokás, a temetésre meg úgyis csak az tud elmenni, akit a hozzátartozóid értesítenek a helyéről és időpontjáról. Gyászjelentést meg akár a temetés után is közzé lehet tenni, annak részletei nélkül. (Tehát csak a "hosszan tartó, súlyos betegség után ....-kor, életének ... évében elhunyt, emlékét megőrizzük" résszel.)
2021. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A hamvakat kiadják regisztráció után annak a személynek aki a temetésedről gondoskodik, nincs kötelező szertartás, ehhez nem kell végrendelet.
2021. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!