Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az aki meghallgatja, és...

Ki az aki meghallgatja, és értelmezi az ötleteimet, terveimet? Fontos, a többi lent!

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy én egy nagyon kreatív ember vagyok, és már fiatal korom óta jutnak eszembe olyan tervek, ötletek, amik megvalósíthatók, és hasznosak, ráadásul nagyon értelmesek. Továbbfejleszthetők. (Csapattal, barátokkal, kollégákkal álommelók!)


De én egy olyan gondolkozású ember vagyok (mikor egyedül vagyok, ötletelgetek) hogy kitalálom a dolgot, mondjuk a nevét, aztán hogy mivel foglalkozzon, vagy hogy mi lenne a több ezer embernek kvázi ingyen-nem ingyen a NAGYON jó dolog, és ha ezzel készen vagyok, jön még egy ötlet, amivel megint csak lehetne foglalkozni.


Tudom sok ember van így, mindenkinek “ott a fiókban a sok ötlete”, de mégis, én úgy érzem, és hiszem, hogy az én ötleteim nagyon jók, és némelyik nagyon nagy hatással (pozitív) lenne a jövőre, némelyik szinte az egész világra szólóan nagyon jó ötletnek számítana, vagy akár csak néhány családnak, cégnek, vállalkozásnak, SOKAKNAK!

Bevált módszereket álmodok meg.


De arra (még) nem jöttem rá, hogy kinek mondjam el, vagy hogyan osszam meg ezeket az ötleteket más emberekkel, hogy legyen belőle valami igazán valóságos dolog.


Mert tudom, valaki kitalál valamit, csinál egy céget, és azzal éli le az egész életét, hogy azzal az 1 ötletével keresi meg a mindennapi pénzét, és így tovább...


Szóval én (nem vagyok akárki), kinek mondjam el a terveimet, az ötleteimet, amik igen is csak hasznosak és jók lennének “minden” ember számára?!


Szóval mi(k) lennének ennek a kérdésnek a megoldásai, hasznos válaszai, ötletei?



2021. márc. 31. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Írd le őket ide.
2021. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a legjövedelmezőbbet megvalósítod, akár apró lépésekben, akkor talán lesz tőkéd és bizalmi táborod a többihez. És akkor mégsem maradnak a fiókban mint a legtöbb ember korszakalkotónak hitt ötletei. Ha tényleg olyan zseniálisak, ahogyan te gondolod, biztos lesz rá kereslet. De konkrétumok nélkül nehéz azért erre bármit is mondani. Lehet, hogy a barátaidnak kellene elmondani és együtt belevágni azzal, akinek tetszik a gondolatod. De olyan ember nincs, hogy odamész hozzá az egyik ötleteddel, aztán egyszercsak varázsütésre meglátja benned a zsenit és úgy is lesz. Szóval lehet elkezdeni építkezni és nem a sült galambot várni.
2021. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is állíts a szerénységpotin.


"Mert tudom, valaki kitalál valamit, csinál egy céget, és azzal éli le az egész életét, hogy azzal az 1 ötletével keresi meg a mindennapi pénzét, és így tovább..."

Először is nálad mi számít egy ötletnek? Egyféle üzleti tevékenységnél is lehet más minden egyes megrendelés. De egy vállalkozás üzleti tevékenysége is lehet szerteágazó. Vagy mondjuk egy cég is átalakulhat sokféle módon. Egy egyéni vállalkozó sem feltétlen fogja egész életében ugyanazt csinálni, vagy egyáltalán vállalkozni.


Alapvetően egy vállalkozás úgy jön létre, ahogy írtad is. Család, barát, kollégák. Valakit sikerül meggyőznöd arról, hogy az ötleted megvalósítható, érdemes megvalósítani. Ha nem jutsz el idáig, akkor valószínűleg nem az, legalábbis nem a te kezedben.


Én úgy alapítanék céget, hogy keresnék szakmabelieket, akivel munkám felül valami extra aktivitás is összeköt, és valamilyen prototípust kidolgoznánk.

Másik lehetőség, hogy van kezdőtőkéd, és képes vagy alkalmazottakat kifizetni, akik segítenek neked a személyedtől függetlenül is.


Többé-kevésbé léteznek itthon inkubációs projektek. Ezeknek a célja pont az, hogy befektetnek, esetleg eszközöket, tudást nyújtanak olyan ötleteknek, amik nem feltétlen jutnak el a kész piaci termék szintjéig.

Vannak kockázati befektetők, van közösségi finanszírozás.

Vannak kreatív műhelyek, vannak workshop alkalmak bizonyos szakmákban. Megpróbálhatsz egy ötletet szabadalomként értékesíteni akár cégen belül, akár mint magánszemély, bár ebből sem egyszerű pénzt csinálni.

Ha nem saját cégnél szeretnél idáig eljutni, akkor ugyanúgy bizonyítanod kell előbb szakmailag, folyamatosan tanulnod kell, rugalmasnak és felelősségteljesnek kell lenned.


Nagyjából ezek a lehetőségek szerintem. Ha jól értem, akkor te alapvetően egy CEO típusú pozíciót szeretnél betölteni, illetve startupokat szeretnél a piacra bevezetni a saját ötleteid alapján. Ez így ebben a formában nem biztos, hogy fog menni, különösen itthon.

2021. márc. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!