Miért van az,hogy egy ismerős a kocsiban előre üljön,a családtag (nem felnőtt) meg hátra?
Én ezt amúgy sosem értettem,nálunk anya szokta ezt mondani,ha épp valaki utazni fog velünk,hogy az üljön előre xd Jó egyébként biztos az illendőség jele,de azért egy családtag meg egy ismerős között óriási a különbség. Meg mondjuk eddig csak olyan okot kaptam,hogy elől kényelmesebben elfér😂 (pedig nem,mindegyik hely ugyanolyan szerencsére)
Én kíváncsi vagyok,hogy nálatok milyen szokás van/volt és miért az?
Nekem is csípi a szemem ez a jelenség, és ha tehetem, kerülöm is az ilyen helyzeteket. Ha mondjuk anyám kocsijában ülök és egy kollégája velünk tartana, biztos, hogy hátul kellene kuporognom, ilyenkor inkább megyek busszal, vagy vonattal (vagy gyalog - nem rossz dolog legyalogolni 20-30 km-t). Ez mondjuk inkább régebben volt igaz, az elmúlt másfél évben már van kocsim, amire vigyázok, mint a szemem fényére. Különben én nem is szeretem, ha kettőnél több ember ül egy kocsiban, de ez legyen az én véleményem.
Velem olyan történt kb 3.5 éve, hogy a közelibb családtag ült hátra, a távolabbi meg előre. Előbbi én voltam, utóbbi meg a keresztanyám, édesanyám húga. Oké, végülis anyám testvére is eléggé közeli családtag (főleg, ha anyám szemszögéből nézzük), de évtizedek óta nem élnek együtt, jó, ha évente látják egymást és a leghétköznapibb témákon kívül nem beszélnek másról. Mindegy is, lényeg, hogy nekem kellett hátra ülnöm, mert a keresztanyám rosszul van hátul... Na persze... Meg se kérdezte, hogy ülnék-e hátra a kedvéért. Egyébként ha megkérdezte volna, hogy ülnék-e hátra, hátra ültem volna a békesség érdekében. Csak eléggé megalázó volt 15-16 évesen, hogy ő kioszt engem azért, hogy márpedig hátra fogok most ülni (még ha az ő kocsija is lett volna az alany, akkor is inkorrekt lett volna). Különben anyáméknak nagyon megy az utasítgatás, a számonkérés, meg a kiosztás, egyet tippelhetsz, hogy miért (*khm... tanárok mindketten). A szépen kérés, a javaslás és az empátia nem létező fogalom náluk.
A kérdésed után csupán ez a helyzet jutott eszembe, ami szót érdemelt, de rengeteg volt az évek alatt és mindegyik egytől egyig megalázó volt. A nővérem, a bátyám, apám kollégája, anyám kollégája, a szomszéd bácsi, a mikulás, a dalai láma... mindegyiküknél nekem kellett hátul ülnöm. De a testvéreim sose ültek hátul ilyen esetben, legfeljebb, ha tényleg sokan voltunk a kocsiban. Az elmúlt 20 év alatt minden partfisnyelet az én hátamon törtek ketté, és ezeknek a helyzeteknek csak a kiindulópontja volt az, hogy a hátsó ülésre kényszerítettek minden alkalommal. Nem az a baj, hogy hátra kell ülni (bár abban is van valami kínos), hanem, hogy kiosztanak téged, hogy te márpedig hátra fogsz most ülni, mert te vagy a legkisebb a családban és neked kuss van. Szerencsére mindez a múlté, 20 évesen egyedül élek saját helyen, ma pedig a hátsó ülés nem a rossz emlékekkel és a kínossággal egyenlő nekem, hanem a kíváncsisággal, hiszen a saját kocsimban még sose ültem hátul és érdekelne, milyen egy "35 éves kanapén" ülni.
Nem értem miért olyan fontos ki hova ül. 🤦♂️ Nekem teljesen mindegy ki hol van.
Hátúl amúgy több hely van, kényelmesebb.
Az első válaszoló meg hiearchia szerint ülteti kocsiba a családját. 🤣
Sima praktikum, ha baleset tortenik, akkor az idegen haljon meg :))).
Amugy egyszeruen udvariasag, illem, vendegjog.
Es talan az is, hogy egy idegennel konyebb ugy beszelgetni ha melletted ul, mintha mogotted. Es a legtobb autoban azert elol, tobb hely van.
Ha már annyira komolyan vesszük:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!