Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire változtatta meg az...

Mennyire változtatta meg az életedet a Covid járvány? Sokféleképpen érinti mindannyiunk életét, az enyémet például totálisan felforgatta. Érdekelne, hogy másoknak mennyire, és hogy élitek ezt meg.

Figyelt kérdés
Van akinek az egészségét, a munkáját, van akinek az anyagi helyzetét, a családi viszonyait, a szórakozási vagy sportolási szokásait. Érdekelne, hogy a tiéteket mennyire forgatta fel.

2021. jan. 16. 20:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Köszi tizeske


#6

2021. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%
Az enyémet egyáltalán nem, végre azzal foglalkozhatok, ami a hobbim (földművelés, önellátás), nem kell bemenni nézni a rosszindulatú főnök pofáját, a kritizáló álbarátokat szelektáltam, a tévét kidobtam, híreket se olvasok hónapok óta. Igen, biztosan kevesebb a bevétel, de az idő, amit a párommal, tanulással tölthetek, felbecsülhetetlen érték. Abszolút pozitívan élem meg ezt az egész “helyzetet”.
2021. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Csak annyi változott hogy nem kell suliba mennem + a vele járói és maszkot kell hordani mindenhol. 8 után sose voltam kint, de előtte se.
2021. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
96%
Párommal (ázsiai) évek óta távkapcsolatban élünk. 2020-ban végre szerettünk volna összeházasodni. Mivel ő Ausztráliában él, ott dolgozik, alaposan meg kellett tervezni mindent. Már volt szállásfoglalásunk Seychellere, ott egyszerű házasodni, és így a nászútunkkal is egybe lett volna kötve. Egy ottani ügynökséggel is felvettük a kapcsolatot. Aztán jött ez a vírus. Nem hogy nem tudtunk összeházasodni, de nem láttuk már egymást 2019 novembere óta... Ausztrália nem úgy tűnik, hogy nyitni fog hamar, ő pedig ha elhagyja az országot, nem fogják visszaengedni. Ide nem jöhet, az ő országa pedig katasztrófa... Ez az egész tönkrevágta a kapcsolatunkat, és fogalmam sincs, hogy meddig húzhatjuk ezt így még... :(
2021. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nagyon együttérzek a 14-essel. Most ahogy a többiek válaszát olvastam, rájöttem, hogy az enyémet is azért viselte meg ennyire mert az életemet érinti a "külföldi, az országok közöttiség". Nálunk a család egyik fele élt és dolgozott külföldön, és mivel az év első felében egyáltalán nem tudtunk találkozni, ezért úgy döntöttünk hogy a decemberig mi, a többiek vele leszünk külföldön, hogy együtt legyünk, míg elmúlik ez a helyzet. De külföldön ragadtunk mert a helyzet csak rosszabb lett azóta. Szóval eléggé összekuszálódott az életünk. Csakúgy mint egy barátnőmé aki pont a covid előtt költözött Spanyolországba, és mire elkezdték volna az ottani életüket, jöttek a lezárások. Szóval elég furcsa lét. És még így is szerencsésebbek vagyunk, mint akiknek a munkája, a vállalkozása ment rá, vagy akinek az egészsége vagy valamelyik családtag élete. Nem lehet tervezni, ez elég kellemetlen.
2021. jan. 17. 20:43
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem haladunk semmivel, nincsen munka, megutáltam egy csomó embert, akit nem érintenek a korlátozások és így másokon értetlenkedik, akiket viszont érint.

Párom családjának fele külföldön ragadt. Sokan úgy néznek ránk mint a véres rongyra, csak mert nekünk az a módszerünk a téli sötétedés ellensúlyozására, hogy nappal dolgozunk, ha pedig besötétedett, kikapcsolódunk, sportolunk, nem a lakásban szenvedünk hogy miért nincs nyár. Nem mínusz 10-ben de az eddig 0 és 5 fok közötti nagyon jó erre, és úgy néznek arra az emberre aki ezt szereti mint ha egy bűnöző lenne. Úgyhogy nyilván ezeknek már nem is mondjuk, de megvan a nagyon lesújtó véleményünk róluk, ahogyan nekik is rólunk.

2021. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legrosszabb és legfájóbb: szakított miatta a barátnőm velem, mert ritkán látogattam a távkalcsolatban miközben ő egyszef sem jött.

Ami (részben) pozitív: távmunka, így sokkal több időt tudok otthon tölteni, és a hobbijaimra időt fordítani, viszont idővel nagyon unalmas tud lenni, hiányoznak az emberi kapcsolatok

További negatív: no koncert, buli, fesztivál, és a szeretteimért aggódás, hogy el ne kapják. Nagyszülőkkel való kapcsolattartás is nagyon visszaszorult emiatt.

2021. jan. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%

mivel eléggé introvertált vagyok ezért nem sok minden változott, bár nekem is volt pár szokásos heti tevékenység (főként sport)..


munkahelyen utálom, hogy feszt maszkban kell lenni..


egyébként szabadidőmben főleg animézek és kockulok tehát a fentieket leszámítva annyira nem érint ez a lezárás dolog.


annyiból néha még jónak is érzem, hogy mindig azzal jöttek hozzám közeli emberek h sose mozdulok ki, így legalább a lezárás egy jó kifogás erre..

2021. jan. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
77%
és igazából ha belegondolok örülök is valamennyire a maszknak h egész nap tudom hordani utcán stb, mert úgy érzem hogy így anonimebb vagyok és nem ismer fel ismerős vagy más... nemtom nektek nincs ez az érzés h csak egy ember vagy a sok közül és ez így király? nem az h szégyellem az arcom mert sokak szerint helyes vagyok de valahogy mégis jó kicsit elrejtőzni az emberek elől ti nem így gondoljátok?
2021. jan. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%
Nem a járvány tette tönkre az életünket,hanem a kártékony korlátozások,jogfosztások.
2021. jan. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!