Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem lehet kiszűrni az ideggyen...

Nem lehet kiszűrni az ideggyenge pánikoló embereket az utakról?

Figyelt kérdés

A PAV-ot elég baj szerintem, hogy nem alkalmazzák már.


A szitu a következő: Iszonyúan jeges csúszós volt az út. Pont egy kanyargós hegyre fölvezető út.

Megyek megy, nékezek a kanyar előtt, hát basszus semmi nem történik. Na kakor leszállok a fékről, kormánnyal megpróbálom úgy korrigálni, hogy oldalt csússzak, azzal is növelve a tapadást. Kocc, belekoccanok az előttem már 3 összekoccant autóba.

Kiszállunk, senkinek semmi baja, a legelső volt nagyon összetörve. Tényleg senkinek semmi baja, mindenki jár, fut, beszél, csak 40-el ment bele az első a szembe jövő autóba a jég miatt, még a légzsák se nyílt ki.

Na, akkor 2 embert kiküldtünk, hogy állítsák meg a forgalmat akik jönnek a hegyről lefelé. Szó szerint rohantak, mert azon az útszakaszon 70 a korlát. És köd is van.

De késő volt, érkezik elfelé egy középkorú nő. Látja a 4 autót összeborulva, belelép a fékbe. Látni, hogy mind a 4 kerék áll, össze vissza tekeri a kormányt és sikoltozik. Mi az út szélén intünk neki és kiabál mindenki, hogy ne fékezz!, a fékről lépj le!

De nem, továbbra is sikoltozik, de már a kormányt se fogja.

kb 50-el belerongyol a kocsimba, ami ugye keresztbe állt az útnak.

Ki se tudott szállni, segítség nélkül, akkora trauma érte.


Nem fura egy kicsit, hogy 2-en egy 40+40km/h-ás frontális karambol után vígan szállnak ki, plusz az utánuk következők akik a már álló autókba 40-50-60al rongyoltak bele, közben meg egy kb 50-60as nő a kocc ELŐTT nem tudja kontrollálni magát? Ez így eléggé aggasztó.


Kigurul egy labda az útra, akkor rámhúzza a kormányt a szembesávban?


A kiérkező mentők is mondták, hogy így nagyon nem kéne vezetnie. Nekünk meg köszönet, hogy be voltunk kötve, mert a légzsák már 80nál (40+40 frontális) sem nyílik ki a modern autókban.


2020. dec. 14. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Szlovákiában történt az eset, ha valakit érdekli, szerintem van pár fotó valamilyen szlovák oldalon. Gondolom, mivel fotóztak távolról is, nem csak a helyszínelés miatt.
2020. dec. 14. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem inkább be kéne látnod, hogy nem mindenki képes egy full irányíthatatlanná vált gépkocsiban annyira hidegvérűen nyugodt maradni, mint pl. te.
2020. dec. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem irányíthatatlan, csak addig amíg fékez :)


Nem kell nyugodtnak maradni, én sem voltam nyugodt. Hát honnan tudtam volna, hogy meghalok-e vagy sem? Rohadtul nem ilyen egyszerű.


Oda kéne figyelni. Ha látja, hogy fékezéskor meállnak a kerekek és irányíthatatlan, akkor talán abba kéne hagyni a műveletet.

2020. dec. 14. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer beszorultam a dugóba egy körforgalomban, és egy szintén kb. ilyen korú nő jön a belső sávban, hogy ki akar menni a kijáraton. Gondoltam, ok, dugó van, majd sorra kerül, és kimegy. Reggel volt, gondolom már késésben volt a munkahelyéről, és a pánikolástól annyira összeálltak az agysejtjei, hogy elkezdte rámhúzni a kocsiját. Nem is tudom, mit akart, átjönni rajtam?? Rádudáltam, és nem hagyta abba. Végül beletenyereltem a dudába, így tudtam kizökkenteni szerencsétlent annyira, hogy befejezze.

N

2020. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Erre van a PAV. Hogy alkalmasak vagyunk-e a pályára. Ez így nagyon veszélyes. Basszus ha megijed valamitől akkor az a válasz, hogy elengedi a kormányt és sikoltozik?
2020. dec. 14. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
5. no comment. xd
2020. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennél sokkal veszélyesebbek az agresszív természetű soffőrök. Jóval több balesetet is okoznak. Főleg a gazdagabbja, meg azok a fiatalok, akik az apuka vette, apuka fizeti a bírságot is, drága autókban száguldoznak!
2022. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!