Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kire mondják azt hogy proli?

Kire mondják azt hogy proli?

Figyelt kérdés
2020. dec. 11. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

[link]


[link]


[link]



Ha elolvastad, mindent tudni fogsz. :)

2020. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Proletár: a társadalom alsó szintjén lévő munkás.

A szocializmus idején, és amúgy is a legszélesebb népréteg.

Egy példával tudnám még szemléltetni: egy régi Suzuki Swiftem volt akkoriban, nyár volt, dög meleg. Otthon nincs klíma, szenvedtünk, egyszer csak kitaláltam, hogy elmegyek a Tescoba és veszek egy ventillátort. Megkérdeztem az öcsémet, hogy eljön-e velem.

Láttam, hogy elgondolkozik, majd pár másodperc múlva megszólalt:

- A Tescoba, Suzukival, ventillátorért? Te hülye vagy? Mit szólnak majd az emberek? Haha, nézd már, melege van a Suzukisoknak! Hát ennél prolibb dolgot el sem tudok képzelni.

Így nem vettünk akkor ventillátort. :D

2020. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem a gyik kommenteloi tobbnyire prolinak tunnek. Kifejezesmodjuk, valasztekossaguk, egyszeruseguk elegge arulkodo.
2020. dec. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Mi nem proli vagyunk hanem tetőtéri suttyók. Különbség.
2021. jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

[link]



Na aki ezt írta....az a proli beszorozva milliárddal. OLvasni is borz-alom az a szánalmas negativitás ami árad ebből :) Fúj hülye sznob proli.

2021. jan. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
És ezeket valaki olvassa és ezeken gyűlölködik? Akkor már értem miért nem ér rá senki gondolkodni.... Prolikkal donkihótéznak a szerencsétlenek, közben nem veszik észre hogy ők azok.
2021. jan. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Esküszöm, nem értem a „melege van a Suzukisoknak” dolgot...
2021. jan. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Mensáros László: A proli

A proli - Mensáros László naplójának 1982-es bejegyzéséből:


"A proli ravasz. Nem hisz neked, bizalmatlan.


Meg van győződve arról, hogy be akarod csapni. Pláne, ha tudja, hogy tanultál és szellemi munkából élsz. Tanulni csak azt lehet, hogy őt hogy kell becsapni. A gondolkodás funkcióját tulajdonképpen ebben látja. Ezért ab ovo védekező állásba helyezkedik, s inkább ő üt először, mielőtt te ütnél, és hiába magyarázod utána, hogy te nem is akartál ütni. Ezért nem lehet prolival barátkozni! Vagy ha barátkozol, eljön a pillanat, amikor fellázad tehetetlen butaságában, meg van győződve arról, hogy meg akartad alázni, fitogtatni akartad a tudásodat és ezzel valami őt kihasználni akaró célt elérni, tehát valamilyen módon a kultúrával "kivenni a fegyvert a kezéből", amivel neki örökké védekezni kell az "okos" világ ellen, és mindezekért végül elárul.


Elárul mindent: téged, a világot, a saját életét. A proli örökké érzékeny. Bosszút kell állnia. A proli a legszörnyűbb állat a világon. Bár nem akarom az állatokat bántani. A proli nemcsak a fölötte állóval szemben kegyetlen: a hasonló proli szomszédja épp úgy ellensége. Lesi, figyeli, hogy mije van. Ha egy hamutartóval többje van, már följelenti, álmában megöli (ez a rosszabb).


Tehát maguk között sem tudnak békességben élni. Nem véletlen, hogy régen nem hagyták őket szabadjára. Ma azt mondják, hogy azért nem, mert féltek, hogy az urakat fölfalják. Nem! Az urak féltek, hogy ők egymást fölfalják!"


(Ezt a nagy színész a proletárdiktatúra idején írta le. Nem gyűlöletből, hanem szeretetből. Mert szánta és szerette a szellem, a lélek nyomorult kis gyilkosait.

Valakin át hozzám jutott az írás, de nem tudom, ki az.)

2021. jan. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ebből minden lejön, csak az nem, hogy szeretetből írta le. Ha abból írja, akkor kitért volna arra, hogy az oktatás a prolik felemelésének az eszköze, és ezt kell erőltetni mindenáron (igen, ennek volt az eszköze az is, hogy a munkás-paraszt származásúak előnyt élveztek az egyetemi felvételin a polgári származásúakkal szemben; ez az, ami egy rakás életrajzban most úgy szerepel, hogy „származása miatt nem engedték egyetemre szegény értelmiségi gyermeket”). Érthető a frusztrációja annak láttán, hogy kommunisták vannak hatalmon, de azért érződik belőle az is, hogy az előző rendszerben neki előjogai voltak, és mi az, hogy ezt az ő rétege elveszítette...
2021. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9: a proli nem képzettségi szint, hanem mentalitás. Azt a qrvaéletbe se fogod kiirtani a fejéből.


Tudod, a majmot ki lehet venni a dzsungelből, de a dzsungelt a majomból (a fejéből9 SOHA!

2021. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!