Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a telefon...

Hogyan szokjak le a telefon nyomkodásáról?

Figyelt kérdés

Felnőtt harmincas nő vagyok.

Utóbbi években nagyon ráfüggtem a telefonra.

Régen egy csomó mindent csináltam itthon. Manapság mielőtt nekilátok pl a takarításnak leülök "5 percre" hogy átolvassam a híreket, persze azon kapom magam, hogy eltelt egy óra.

Nem takarítok, csak ha már nagyon kell, vagy ahol a papok táncolnak, mert folyton ezt a sz@rt nyomkodom.

Gyakran elkések, mert "jaj, ezt az oldalt még átpörgetem", persze megint eltelik fél óra a tervezett pár perc helyett.

Amiket csinálok: cikkeket olvasok, gyakorira felnézek, átpörgetem fb-t, instát, youtube videók, ilyesmi.

Úgy nettó 4-5 órát töltök ezzel, pedig mennyi hasznos dolgot csinálhatnék helyette.

Valaki hasonló helyzetben, aki levált a telefonjáról? Hogyan kezdjek neki?



2020. nov. 24. 08:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja, amit még gyakran csinálok...

Ugye jönnek szembe a black friday és társai reklámok.

Webáruházakban töltök sok időt.

Megnézem az akciókat, megnézem hogy egyik-másik ruhadarabból van e a színemben, méretemben. Ki-be teszegetem a kosárból, nem tudok dönteni.

Ezzel jó sokat elszöszölök napi szinten, amolyan virtuális plázázás.

2020. nov. 24. 09:05
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Telefonon állíts be időkorlátot az egyes alkalmazásokhoz.


Én a játékokra voltam nagyon ráfüggve. Egy hiba miatt most csak a rendszeralkalmazások működnek a telefonomon. Egy hónap telt kb. el, már nem is hiányoznak. (Mondjuk a többi nem rendszeralkalmazás jól jönne, pl. excel, outlook, jegyzettömb, otp alkalmazása, de megoldok mindent.)

2020. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
#2 vagyok, 23/N
2020. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Vicces, mert itt állok a konyhában seprűvel a kezemben. Még kiírtam a kérdést, filóztam rajta stb. már kész lehetnék a sepréssel, ehelyett elcsesztem negyed órát egy helyben állva a telefont nyomkodva megint 🤦‍♀️

Ezt az időkorlátos dolgot megnézem, remélem megtalálom.

2020. nov. 24. 09:12
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Tedd el a telefont, nem látható helyre, be egy szekrénybe, vagy be a táskádba. Addig ne vedd elő, amíg nincs kész a takarítás, vagy bármi, amit csinálnod kéne.

Találj más szórakozást, pl. olvass, nézz meg egy filmet, és persze azok közben se legyen a közeledben a telefon.

2020. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig akkor vedd elő a telefont ha összes tevékenység el van végezve, ezenkívül alkalmazásonkénti időkorlát, vagy valami, ami eltelt idő hosszára figyelmeztet, nem ártana.
2020. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó lenne ha csak akkor vennéd elő a telefont amikor már végeztél a takarítással. Ehhez akaraterő kell mint mindenhez amikor le akarunk szokni valamiről.

Ezen kívül ha van számítógép akkor ha nem fontos napi szinten pl az Instagram akkor egyszerűen csak töröld le. Ha fontos akkor majd gépről belenézel. Nekem ilyen a Facebook. Nincs a telefonomon, csak akkor nézek bele ha konkrétan érdekel valami. A Messenger-t meghagytam.

2020. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos nálam is ez a helyzet ami már nagyon egészségtelen,annyi időt el pocsékolok hogy már rossz belegondolni is.

Evés közben is azt nyomkodom,sőt már a wcre is azzal járok és ott ülök az idő pedig csak telik,csinálnom kéne valami feleadtot és van amikor csak úgy ott állok felette mint te a konyhában.

Én is már csak akkor takarítok ha muszáj.

Ugyan így vagyok, sokszor kések ez miatt el.

Alapból nekem van a telefonon egy olyan apliláció ami figyeli hol mennyi időt töltök?

Nemrég amikor ezt fel fedeztem le voltam döbbenve,heti hány órát pocsékolok el,bocs ha untatlak de ezt csak úgy le írtam,nem vagy egyedül.


Szóval fogadd meg ezeket a tanácsokat amiket itt írnak előttem mert hasznosak,ehez te is kellesz az akarat erődre szükség lesz.

Esetleg ha nagyon nincs akarat erőd vedd meg az akarat erő könyvet,nem olvastam még végig de szerintem hasznos lehet,ide be is rakom a linkjét.

[link]


Nagyon jó ötlet az is hogy le teszed a telefonodat pl be teszed egy szekrénybe majd el végzel egy adott feladatot aztán 5-10-15 percet elő veheted a telefont,olyat is csinálhatsz 45 perc feladat után 15 percre elő veszed a telefonodat ez a jutalom számodra.

Addig a telefont ne vedd elő még meg nem csináltál egy feladatot,ha pl ki takarítottál akkor fogod a telefont és be állítod rajta hogy 15 perc múlva csöngjön ha csöng tedd el magadtól jó messzire, ne is gondolkodj semmin csak csináld.

Végezz el egy újabb feladatot aztán újabb 15 perc.

YouTubenak a beállításokban van több lehetőség is,szóval lépések szerint le írom.

Telefonodon be vagy jelentkezve a fiókodban.

1.Jobb felül a kis karikára kattints rá.

2.Ezekután alul lesz olyan hogy beállítások,kattints rá.

3.Kattints az Általánosra.

4.Legfölül oda van írva emlékeztetőt kérek hogy tartsak szünetet azt álítds be 50 percre,aztán ha emlékeztet tedd le a telefont és menj tőle jó messzire,legalább 15 percre de inkább 1-2 órára.


Facebookon is van ilyen beállítás ott is érdemes be állítani.


Legjobb ha a play áruházból is töltesz le egy olyan alkalmazást amin tudod korlátozni magadnak a dolgokat,akár külön-külön is,azt is be tudod pl állítani hogy este 22-től másnap 6-ig csak a leglényegesebb alkalmazásokat tud használni de akkor délutánra is,így minden nap abban az időben nem fogja engedni hogy használd az az alkalmazást.

Azt hiszem olyan is van benne ahol be tudod állítani hogy 1 adott nap pl maximum 2 órát használhatod csak az adott alkalmazást ha az le telik akkor nem tudod tovább használni.

Ezt az alkalmazás még régen mutatta nekem valaki,nem tudom a nevét de állítólag be vállt az adott személynek,remélem nem lett fizetős így ingyen le lehet tölteni ha szükséges, ott nyomon tudod követni azt is mennyit használtad az adott alkalmazásaidat.

Ha Huawei telefonon van akkor már most meg tudod napra, hétre pontosan mennyi időt töltöttél telefon nyomkodással?


Vannak itt hasznos cikkek is.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem egy kicsit tudtam segíteni,mondanám hogy szokjunk le közösen de az szerintem nem annyira kivitelezhető bár csodák még léteznek.

Sok sikert és további szép napot. 🙂

2020. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Lehet tudományoskodni naphosszat, de az egyetlen módszer egy nem kívánatos cselekménysor elhagyására a következetesség. Én pl. a munkahelyen kikapcsolom a telefonomat. Amikor végeztem és bekapcsolom, akkor van időm rávizsgálni, hogy keresett-e valaki, ill. miért. Munkaidőben hívhat személyesen maga a Jézus is, - de így járt, - a munkaidő nem arra van, hogy naphosszat a munkámmal összefüggésbe nem hozható emberek rendelkezésére álljak. Eleinte értetlenek voltak sokan a sajátos megközelítésem miatt, de eljutott az agyukig, hogy nincs más opció. Ha baj van, arra meg rendelkezésre áll egy vonalas telefon. Azt is leszabályoztam az ismeretségi körömnél, hogy ne hívogassanak "biszbasz" hülyeségekkel. Lehet ebben a mederben csorgatni a telefonfüggőséget is!
2020. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Atya isten, te 4-5 órára írod, hogy sok...nekem néha van az dupla ennyi. Úgy szégyellem magam ilyenkor...ezeket csinálom, mint te. Mondjuk én ha a párommal vagyok, vagy feladatom van, nem nyomkodom, csak ha nincs más dolgom, vagy odatettem egy kaját főni, és csak néha keverni kell rajta. Meg unalmas munkanapok eltelnek ilyenekkel...más amikor van olyan. Én is szenvedek ettől, de nekem az segít, ha teljesen elrakom, ne legyen a közelemben, vagy használom, de fülessel, és hallgatok valamit, ami leköt. Mondjuk amilyen témában olvasgatsz, olyan podcastot. És addig se instázol, meg lehet tanulsz valamit.
2020. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!