Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régi...

Miért van az, hogy régi fényképeken az emberek sokszor idősebbnek néznek ki annál, mint amennyi évesek voltak akkor valójában?

Figyelt kérdés
Hajviselet vagy bajusz is öregíthet? De még az 1950-es, 60-as években készült fotókon is több esetben - szerintem - öregebbnek néznek ki.
2020. nov. 22. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor divatos öltöny, bajusz, fekete-fehér fotó sokat öregít.
2020. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Régen korábban öregedtek meg az emberek, mert keményebb életük volt. Nem is értek meg annyi évet, mint most.

Az én gyerekkoromban (1970-es, '80-as években) egy 50-60 éves férfi, pláne nő már öreg volt. Látszott az arcán, látszott a mozgásán (pedig akkoriban nem voltak elhízva az idősek sem). És magukat is öregnek érezték az emberek ennyi idősen.

Falun erre még rájött az öltözködés is: egy ennyi idős nő már sok esetben fejkendőt hordott.

De városon is igaz volt, hogy egy 40 éves nő már nem hordott színes ruhát. Nem divatozott, mert a családja és a munkája kitöltötte az életét. (Megjegyzem: akkor sokkal kevesebb volt a válás, és a szingli ember is, tehát egy 30 év fölötti férfi vagy nő gyakorlatilag minden esetben házas és családos volt.)

2020. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem néha még a 90'-es évekbeli iskolai tabló fotókon is idősebbeknek tűnnek az emberek.
2020. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ma is így van. Egy 13-14 éves gyerek huszonévesnek néz ki. És sokszor ha megismerek embereket a korosztályomból (32 vagyok) azt hiszem hogy sokkal idősebbek nálam, aztán nézek nagyokat mikor kiderül a koruk.

Ha belenézel ezekbe a trash kibeszélőshowkba, Mónika, Balázs, Anikó, ott is mindig idősebbnek néz ki mindenki mint amennyit kiírnak.

2020. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a ma 70-es nénik ugyanazokat a frizurákat meg ruhákat hordják, ami akkor divatos volt, és önkéntelenül az ő korukhoz kötöd ezeket látványilag. És mikor látsz egy fotót egy 20 éves, de tupírhajú, kékszemfestékes, harcsabajuszos, nagypapiöltönyös emberről, automatikusan öregebbnek látod.
2020. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is mindig elcsodálkozom, mikor régi képeket nézek.

De a mai embernek, akár nő, akár férfi, lépést kell tartania a modern, felgyorsult világgal. Rengeteg impulzus, motiváció éri az embereket naponta arról, hogy mi a stílusos, dögös, szexi stb. Rengeteg kozmetikumhoz, kozmetikai kezeléshez hozzá lehet férni, az üzletek ontják a ruhakínálatot. És hát az emberek utaznak, sokkal szélesebb így a látókörük, sokkal több mindent látnak, tapasztalnak, amiből a nekik megfelelőt esetleg át is adaptálják saját magukra. Ma már az 50-es, 60-as korosztály is fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz vagy éppen edzőterembe jár. Én így látom.

2020. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amiket írtak + gondolkodás. Egy mai 25 éves " férfi" még javában videójátékozik, sok még szűz is. Régebben az ennyi idős emberek már rég nősek voltak + 3-4 gyerek, és esetleg megjárták a háborút.
2020. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!