Ha maszk megvéd a vírustól, a mentősök miért öltöznek be tetőtől talpig?
A maszk nem véd a vírustól, ezt csak a média híreszteli, meg hogy védd a másikat sz..rság. Ha ők szinte már űrruhában vannak, akkor ki hiszi azt el, hogy egy apró szövetdarab majd megvédi az embert?
Csak az nem látja át a dolgokat, akinek már jól átmosták az agyát.
Kis valószínűséggel úgy is meg lehet fertőződni, hogy belenyúlsz/rádkenődik a vírust tartalmazó trutyi, és később véletlen rákened az arcodra, szádra. Mivel akihez mennek, az potenciális fertőzött, nem akarnak teljesen átöltözni utána, csak leveszik a plusz kezeslábast, amit a ruhájuk fölé húztak.
Gyakorlatilag kicsi az esélye az ilyen megfertőződésnek, de a mentők a már kialakult szabványokat követik, amit nem frissítenek naponta aszerint, hogy mi tűnik jobban/kevésbé veszélyesnek.
Nem tudom, te nem tudsz olvasni, vagy nem vagy képes szöveget értelmezni????
Már rengetegszer leírták mindenhol, hogy a maszk nem azt védi, aki jhordja, hanem töle védig a többieket. Mivel a vírus elöbb van jelen valakiben és elöbb fertöz, mint ahogy tünetei vannak, illetve ki lehet mutatni, ezért a tünetmentes emberektöl is elkpahatja más a vírust - és ez ellen, mármint hogy te fertözz meg másokat, kell neked használni maszkot!
5
Ebben a történetben túl sok a volna meg a ha.
Én nem látok egyet sem.
@3 Nem, teljes tudományos egyetértés van abban, hogy a maszkviselés
szükséges, és sokat segít. Úgyhogy ezzel menj az ezotériába.
A maszk meg _csökkenti_ a fertőzésveszélyt. Gondolom a mentők legalább FFP2-es maszkot használnak + arcpajzsot is. Mivel a tesztek 25%-a pozitív, ha egy mentőápoló a 12 órás műszakban levesz 10-20 mintát vagy többet is akár, ráadásul ezt heti több nap, akkor jó sok vírussal találkozik közben. Ráadásul akitől mintát vesz, azon nincs maszk, pedig a sebészmaszk főleg kifelé véd.
A megbetegedés csak kellően nagy vírusdózisnál következik be. Ha te normál, hétköznapi körülmények között sebészmaszkot vagy szövetmaszkot használsz (meg körülötted mindenki más is), akkor lecsökken a vírusdózis, amit kapsz mondjuk a harmadára-negyedére-tizedére (nagy különbség van a maszkok között). Attól már - kis szerencsével - nem betegszel meg. Lehet persze peched, ha pont rádköhög egy beteg és nagyobb dózis ér és elkapod, de ehhez pech kell.
A mentőápoló viszont "keresi a bajt", őt jóval nagyobb vírusdózis éri, de a maszkja nagyobb százalékban is szűri ki. Szóval ha van egy kis szerencséje, még így se jut be annyi vírus a szervezetébe, amitől megbetegedne. Ha nincs szerencséje, akkor meg elkapja (sajnos sok egészségügyi dolgozó lesz beteg.)
(Nem csak egészségügyi dolgozó keresheti a bajt, elég, ha mondjuk spinning órára mész, zárt térbe. Sport közben sokkal erősebben szórja egy beteg a vírusokat, akkor is, ha van mindenkin maszk. Okosabb futni menni az erdőbe.)
Kérdező nincs benne túl sok ha.
Egyszerrű, vannak tünetmentes terjesutők, és még tünetmentes betegek, ugyanis ha tünete is lessz az embernek az sem azonnal jelentkezik.
Így a tünetmentesek, és a még tünetmentes betegek, nem nyálrepeszelik szét a környezetüket beszéd, meg légzés közben, összefertőzve mindenit.
Ezért a maszk.
„Ha” nélkül....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!