Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ekkora...

Hogy lehet valaki ekkora nyomorult mint én? Valakinek ötlete hogy változzon a helyzet?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az egész életem kezd szakadékba zuhanni úgy érzem. Igazából 2 területen ment valami nagyon félre amiből nem látom a kiutat.

Az egyik az a családom. Gyakorlatilag teljesen tönkretesznek már. Tudni kell hogy egy viszonylag szegény családból származom de ezt maguknak köszönhetik. Apám alkoholista anyám pedig balf.. aki inkább panaszkodik mint változtatna. A családból egyedül én dolgozom normális munkahelyen és fizetésem is csak nekem van normális. Ők régebben tele szedték magukat hitelekkel mert könnyebb volt abból élni és most a rengeteg tartozásra meg elmegy minden pénzük. A probléma ott kezdődik hogy az én fizetésem is elbasszák. Jól tudja anyám is hogy ha nincs pénze úgysem mondok nemet. El akarok költözni viszont a Szolnok megyei fizetésekhez mérten nem lehet albérletet találni. Sajnos így ha minden hónapban ez van hogy teljesen lenulláznak akkor az én terveim borulnak mindig. Ha meg veszekedésnél előjön a pénz téma akkor azt kapom meg hogy ők is eltartottak 18 éves koromig. Sajnos érzelmileg nagyon könnyen tudnak manipulálni.


A másik ami miatt már elegem van az részben kapcsolódik még az előzőhöz is. Egyszerűen nem tudok és nem merek lányokkal ismerkedni és nyomorultul magányos vagyok. Egyrészt mert felek a lz elutasítástól ami az én hibám és gyűlölöm is magam miatta. A másik oka meg szintén a pénz és a család tegyük fel összejön egy lánnyal egy randi mondjuk az a randi mindennel együtt kerül nekem 10.000ft-ba akkor eldönthetem hogy a telefonomat nem fizetem be vagy fél hónapig nem ebédelek a melóban mert ennyire rám van szabva a saját fizetésem. De mondjuk megoldottam ezt is nem tudunk nálam találkozni mert abban a pillanatban elúldöznék. Sajnos nekem ez fáj a legjobban hogy nem tudok ismerkedni 22 vagyok és egyszer volt barátnőm. Néha pedig nem lenne szükségem másra csak valakire akire számíthatok aki megért és jól érzem magam vele.


Egyszerűen nem tudom hogy szabaduljak meg ettől az egésztől. És mielőtt jönnének az előítéletek nem nem vagyok roma. Helyesírást nézzétek el telefonról írok.

Előre is köszi 🙂



2020. szept. 25. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hali.


Nem olyan bonyolult ez.

A családod lehuz, így onnan szabadulnod kell.


Még úgy is jobban jársz ha albérletbe mész.


Ők meg kezeljék maguk a saját gondjaikat.

Mert az nem megoldás hogy a mocsárba téged is magukkal húznak.


A masik pedig megint csak rajtad áll. Csajozz, de olyan csajt keress aki nem azt várja el hogy randinkent 10 ezret kolts ra, hanem olyannal aki megerti a helyzeted.

A csajozastol ne kell felni, kevés időd van megtalálni az igazit, ne keslekedj

2020. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Valahogy el kellene szabadulnod otthonról, ha másképp nem, akkor valami munkásszállásra.

[link]


Az ő hitelük, nem a tied, és erre az sem indok, hogy 18 évig neveltek. Nem te kérted hogy megszüless. Egy gyerek pedig nevelési kötelezettséggel jár. Költözz el, mert csak mérgez az otthoni légkör, és jobb nem lesz, legfeljebb csak rosszabb.


Egy randinál sem feltétlen kellene neked fizetned, hanem el lehet felezni a számlát. Pláne kb. az első három randira nem is kellene feltétlen fizetős helyre menni. Hacsak nem olyan csajba botlanál, akinek mindene az anyagiasság, ez nem kellene, hogy feltétlen probléma legyen.

2020. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ilyen 22-es csapdája típusú helyzeteknek három komponense van és ezek egymásra és az eredményre hatnak.


Most benne vagy egy élethelyzetben legyen ez az eredmény, ahol élsz, ahogy élsz, amennyit keresel és az hogy ezt mind haza adod.


Ez az eredmény hat arra amiben hiszel, például arra, hogy Szolnok megyében nincs lehetőséged. Ez hat arra amit teszel, például arra, hogy nem nézel lakást, nem nézel új munkát. Egy jobb munkahely vagy csak egy fizetés emelés hatna az eszközeidre, ami az eredményeidre.


Nos mivel az egész képlet így néz ki eredmény=Hit->cselekedetek->eszközök= eredmény, bármelyiken is változtatsz egy picit a többi tényező vissza fogja húzni. Elkezdesz albérletet keresni, meg látod mennyi pénzed van rá és mennyibe kerülnek az albérletek és ennek lesz egy negatív eredménye, ami vissza húzza a hited amit hat arra, hogy mit teszel és milyen eszközeid lesznek.


Azért ilyen 22-es csapdája az egész, mert ezek az elemek hatnak és visszahatnak egymásra. Ezért nem működik az ilyen eltúlzott pozitív gondolkodás, amikor az ember az egekbe tornázza a hitét, mert a többi tényező vissza húzza.

A megoldás pont ez az egymásra hatás, ugyan is az az elem amin változtatsz az egy picit hatni fog a többire. Elég először abban, hinned, hogy kaphatsz fizetés emelést vagy cégen belül áthelyezhetnek egy jobban fizető munkakörbe, esetleg némi túlórát vállalhatsz. Nem elég hinni, de ha hiszel benne könnyebb tenni, megkérdezni, leülni a vezetőkkel és elmondani, hogy ez és ez a problémád, szeretnél ennyivel és ennyivel többet keresni, mert el szeretnél költözni, viszont nem szeretnél munkahelyet váltani. Ha szert teszel plusz pénzre nem mond meg otthon és rakd el valahová. Az ismerősi körben pedig szólj, hogy szeretnél elköltözni és fontold meg azt, hogy esetleg egy vagy több haveroddal költözz.

Nos, a lányok…

Tudod ma már azért nagyjából tudom, hogy kik azok a lányok akiknél lett volna esélyem, miközben nem mertem kezdeményezni náluk, mert féltem az elutasítástól.

Végig néztem szépen, ahogy egyszer, kétszer, többször mással jártak, a más, néha jobb volt, néha szebb volt mint én, néha nem, viszont kezdeményezett az adott lánynál.

Oké nem mész oda a lányhoz mert félsz, hogy elutasít, igaz, rendben, de miit nyersz ezzel ?. Nincs pénzed ? Egy biztos, nem lesz olyan gondod, hogy egy lány a pénzedért van veled. El lehet menni sétálni a környéken, túrázni vagy sétálni egy folyó parton. De ha hatsz az eszközeidre, arra, hogy mennyit keresel és mennyid marad, akkor szerintem, arra is hatsz, hogy miben hiszel, ami hat arra, hogy mit teszel, ami pedig az eredményeidre.


Én drukkolok neked.

2020. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban az lehet a megoldás ha munkát váltok, sajnos ennél a cégnél az egyetlen pozitívum, hogy van pár ismerősöm ott. Túlóra nélkül 150-160 ezres nettó fizetéssel nem nagyon tudok ugrálni, jó lenne albérletet keresni a környéken, bár még nem igazán keresgéltem ismerősökön keresztül csak neten. De ott 60+rezsi alatt nem nagyon találtam. Viszont ismerősökön keresztül azért megpróbálok találni valami olcsóbbat. Ha nem jön össze, akkor kénytelen vagyok váltani.

Esetleg ha valaki tud Szolnokon vagy 30-35km-es körzetében olcsón albérletet annak megköszönném ha írna privátban.

Köszönöm a válaszokat :)

2020. szept. 25. 20:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen végzettséged meg gyakorlatod van, de nettó 160-nál nemigen fogsz többet kapni más helyeken sem, hacsak nincs diplomád meg 20 év munkaviszonyod, ami nyilván nincs... Ha gyári munkában gondolkodunk, akkor maximum ott kereshetsz többet, ahol még van folyamatos szak, és éjjel-nappal mehetsz túlórázni. Ha lehúzol 9 napot pihenés nélkül, akkor megkaphatod a 240-et is akár...
2020. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Baromi egyszerű megoldás van az érzelmi manipulációra. Ha azért hoztak a világra, hogy utána egy saját maguknak pénzhozó kismalacot neveljenek, akkor eleve jobb ha szabadulsz.


Hálás lehetsz nekik, ez tény, hogy világra hoztak, de tartozni ilyen szempontból nem tartozol nekik. Az "eltartás" dolgot majd a saját gyerekeidnek kell tovább adnod, nem nekik. Elvileg felnőttek, a döntéseikért saját maguknak kell vállalniuk a felelősséget, nem a te reszortod.

2020. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!