Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A ma élő emberek közül ki...

A ma élő emberek közül ki lenne az a 10, aki kiérdemelné az örök életet? (lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Ez csupán egy masszívan elméleti kérdés, gondolatkísérlet, kíváncsiságból. Tegyük fel elméletben, hogy holnap megtalálják a módját hogy egy ember örökké élhessen (vagy legalábbis jó sokáig), de csak 10 ilyen "vakcina" vagy szérum vagy akármicsoda van, nincs több. El kellene dönteni ki az a 10 ember globálisan nézve, aki kiérdemelte munkássága, adottságai, akármi miatt hogy megkapja az egyik adagot.

Most nyilvánvaló ugye hogy a legtöbb ember automatikusan a saját családtagjait, barátait jelölné, szóval ilyesmit ne írjunk, hanem globálisan nézzük, az egész emberiséget/Földet számításba véve. És persze csak azokat akik jelenleg is élnek, ugye aki már elhunyt azt nem lehet feltámasztani. Tehát a most élő emberek közül a világon ki az a 10, aki fontos lenne, vagy legalábbis rászolgált volna arra, hogy örök életet kaphasson? Minden véleményre kíváncsi vagyok, nincs jó vagy rossz válasz, bármilyen nemzetiségű, korú, nemű és foglalkozású ember írható!



2020. szept. 17. 18:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
96%
Senki. Az büntetés lenne.
2020. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hű ez nagyon érdekes kérdés. Nem tudok tíz ilyet felsorolni, de talán gyógyszerkutatókat, vagy olyanokat akik sokat tesznek az emberiségért, mint pl Diána volt,aki nem félt az aidstől, kolerától, leprától. Ő volt az aki embernek látta őket akkor is ha már csak roncsok voltak. Ha van ilyen ember még, ő megérdemelné.
2020. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, ki a másik 9, de Orbán Viktornak kell a 10.-nek lennie XD
2020. szept. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Nincs időm mindet felsorolni, akik megérdemelnék az örök életet, azaz halál nélkül a Pokolban!
2020. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés úgy helyes ki az akit a világ megérdemel, hogy örökké éljen, sajnos kevéssé vagyok művelt hogy egynél többet felsoroljak, Elon Musk, aki elég álmodozó, és törekvő, hogy az emberiségnek új célokat és reményt adjon.
2020. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
A mai világban, ha körbenézünk, bizony az örök élet inkább büntetés lenne, mint jutalom.
2020. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sorsolással döntém el azok a rabok közül, akik tényleges életfogytosok.
2020. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tíz embert? Egyet se tudnék mondani. Talán azokat mondanám, akik ezt elvállalnák, mert ha valaki jobban belegondolna, hogy ez mivel járna, az nem hiszem hogy belemenne. Vagy ha igen, elég kevesen lennének. Bármilyen fura, de a családtagjaimat se szeretném, hogy örökké éljenek, és gondolom ők se. Saját magamat se mondanám. Tényleg csak azokat, akik mindazon dolgok tudatában lennének , amik rájuk várnának, és mégis elvállalnák az örök életet.
2020. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Természetesen egyikük az lenne, aki kifejlesztette ezt a szérumot (bár nyilvánvalóan magának már elsőként beadta). Azzal vitatkoznék, hogy a halottakat nem lehet feltámasztani, mert bár őket személyesen valóban nem, de a DNS-ük segítségével klónozhatóak. Ha pedig a társadalmi hasznosságukat vesszük alapul, egy klónozott Leonardo da Vinci, vagy Albert Einstein jóval többet tud tenni az emberiségért, mint ha sok százéves aggastyánként az "eredetijük" feküdne egész nap az ágyon és képtelen lenne meghalni.
2020. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Első olvasatra megörültem a kérdésednek. Utána kétségbe estem mivel egy embert sem tudnék mondani nem hogy tízet. Ez szerintem büntetés lenne bárki számára. Senkit nem kötelezhetnék arra hogy az idők végezetéig szolgálja az emberiséget hogy a végtelenségig nézzen szembe a szerettei elvesztésével. Nem ilyet nem szabad tenni erre nincs semmilyen érv ami elfogadható lenne.
2020. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!