Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vírus elhozta ezt a jövőt?

A vírus elhozta ezt a jövőt?

Figyelt kérdés

Nincs szükség valódi emberi kapcsolatokra, hiszen online is lehetséges a másik “meglátogatása”, valójában sokkal jobb, mint egy offline találkozás? Hiszen nem kell elindulni, nincs közlekedési baleset kockázata, a propagált #maradjotthon is teljesülhet, sokkal zöldebb lesz a világ is. Egyszerűen jobb, mint a személyes találkozó.


Párválasztás egy másik kérdés, ahol felmerül, hogy ezt személyesen lehet csak. De erre is van a videochat, ahol szintén kiöltözhetünk vagy akár mackóban is lehet randizni. Az együttlét pedig nem létkérdés, hiszen lehet nélküle élni. Például ott van a sok +18-as webcam oldal, ezek már akár teljesen kiválthatják a szexuális együttlétet. Sokkal biztonságosabb és jobb, ha szinte minden online zajlik, ez a jövő. Gyerekvállalás? Adoptáció illetve lombikbébiprogram.


Ti egyetértetek ezzel a közelgő világgal? Én nem, de úgy érzem ez nem holmi félelem hanem már itt áll az kapuban ez az egész...



2020. szept. 1. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem a vírus hozta el, hanem az internet, közösségi oldalak, meg az emberi hülyeség. Persze erős nyomás van a média, politika, stb oldaláról is. Sok hülye szerint most ez a menő, modern, meg efféle marhaságok, de szerintem már most sokan érzik, hogy ez nem normális. Akik éltek az internet előtti világban (pl én), azok össze is tudják hasonlítani. Úgy vélem, hogy az embereknek valódi kapcsolatokra, személyes kontaktokra van szükségük, ide tartozik, hogy igazi kutyával sétálok az igazi erdőben. Ha majd besokallnak a sok virtuális dologból, akkor változtatni fognak. Szerencsére egyre gyakrabban hallom, hogy sokan már kiléptek, vagy tervezik kilépni pl az arcoskönyvről is. Elég volt a sok kamu, felszínes marhaságból, igazi élményekre vágynak.
2020. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Bár én már abba a generációba születtem, amelyik e-mail címmel és lájkokkal született méhlepény helyett, szerintem lesz nagyobb reneszánsza is még a “social media detoxnak”, nem veszendő ügy.

Hogy miért nem kizárólag borús végkimenetele lehet a dolog, ajánlom elolvasásra Ray Bradbury - Fahrenheit 451 című regényét. :)

2020. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*dolognak
2020. szept. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen ilyen vilag, nem hozott meg el semmi ilyesmit a virus, nem tudom, te hol elsz. Az internet lehetosegeit eleg regota kihasznaljak mar azok, akik ezt kenyelmesebbnek erzik, de en ha bemegyek pentek este a varosba, azt latom, hogy jelenleg is tomve van minden hely, az emberek offline soroznek, buliznak a barataikkal, a strand multkor tele volt, amikor turazni mentunk szinten nehany hete, nem mi voltunk az egyeduliek, fiatalok, csaladok, mindenki maszkalt meg arrafele. A bevasarlokozpontok tele vannak, a parkok, utcak stb mindenhol emberek, a tomegkozlekedesen ugyanolyan tomeg van es nyilvan nem mindenki dolgozni megy epp, van aki programra, randizni, parjahoz, stb.

Amire van lehetoseg, azt mindig ki fogja hasznalni sok ember, de a szemelyes talalkozast nem fogja tudni teljes mertekben kivaltani az online ter, ez csak egy jo eszkoz arra, hogy akkor is tudjuk tartani a kapcsolatot masokkal, amikor nem erunk ra elmenni, faradtak vagyunk stb. (Mert pl en hetkoznap ritkan megyek el talalkozni a baratokkal munka utan, nehezen osszeegyeztetheto, ettol meg csevegunk, de pentek delutantol vasarnap estig inkabb az offline programokat preferalom.)

2020. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal, hogy ezt a vírus hozta el, mert sokkal több köze van hozzá a digitalizációnak. Azért érzed azt, hogy ez most egy új dolog, mert az ország olyan szinten maradi, mint ha még mindig a 90-es években élnénk. Ilyen téren jót tett neki a vírus, mert legalább rá lettek kényszerítve az emberek pl. az oktatás digitális fejlesztésére. Az már más, hogy az oktatók/tanárok továbbra sem értik ennek az előnyét, és nem tudják kihasználni, mert nincs egy egységes tájékoztatás/rendszer arra vonatkozóan, mit/hogyan/mivel csináljanak.

Az online interakciókkal sem értek egyet. Amíg a webcamos hölgy szája/egyéb testrésze nem nyúlik át a képernyőn, addig az még mindig csak egy videó, nem a valóság.

2020. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mind magànyos mégis, akinek csak online kapcsolatai vannak es nem képes a valodi szocializàciora.


Szoval nagyon nincs még itt az a kor, hogy elég lenne egy online lelkitars, -baràt, -ismerös, -haver, -szerelem, online megtanulni a munkahelyi tapasztalatokat, vagy online férj/feleség ill hàzassàg, online gyerek

2020. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Az olyan alapvető emberi szükségleteket, mint pl a személyes találkozásra való vágy nem lehet ennyire rövid idő alatt kiölni az emberiségből (de szerintem soha nem is lehet majd, pl hogy nézne ki egy család, ha anyu és apu csak neten tartanának kapcsolatot...)


Az, hogy most sokan az online kapcsolattartást választják a személyes helyett csak a szükség miatt van. Nyilvánvalóan sz#rabb így élni, de még mindig jobb pl fél éven át csak telefonon beszélni a nagymamámmal, mint egyszer meglátogatni és véletlenül megfertőzni.

2020. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Meg amúgy nem feltétlen jó ez az onlineosodás. Nekem azóta nincsenek barátaim, amióta nem találkozok velük kötelezően, napi szinten iskolában, ugyanis digitális módon egyszerűen sajnálom az időmet, hogy foglalkozzak velük. Nyilván az én hibám, és nyilván nincs szükségem személyes interakciókra, de amíg úgymond muszáj volt egy légtérben lennünk, addig könnyebb volt a kapcsolattartás. Azóta már az is nehezemre esik, hogy saját akaratomból találkozzak velük.
2020. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!