Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amerikában miért szokás...

Amerikában miért szokás egyből szétszedni azt, aki kiejti a száján az "N betűs szót"?

Figyelt kérdés

Nem az utóbbi két hónapról beszélek, Floyd előtt is ez volt már. Miért magát a szót üldözik ahelyett, hogy a beszélő szándékaira/mondanivalójára/szövegkontextusára figyelnének?

(Úgy kérdem ezt, hogy az LMBTQ közösség tagjaként szoktam néha "b*zizni" a melegeket, mert abban a pillanatban éppen az a kifejezés jön a számra, de teljesen nyilvánvaló, hogy ettől még nem leszek homofób.)


2020. júl. 24. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Amerika elég egy furcsa ország.
2020. júl. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert itthon nem lehet cigányozni. Ezt köszönhetjük a zsidóknak a fene nagy liberalizmusukkal. Azt mondhatod, hogy köcsög magyar, azért nem jár büntetés. Niggerezni, cigányozni, zsidózni nem szabad...
2020. júl. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert ott az N betűs szó önmagában negatív jelentéstartalommal bír.
2020. júl. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Mert a nigger szót az amcsi polgárháború idején használták, mint rabszolga. Tehát szlengül rabszolgát jelent.


Ha tegyük fel pl.: magyarokat rabszolgasorba taszították volna és egymás között úgy hívták volna a magyar rabszolgákat, hogy “””magyarka””” , akkor te is vérig megsértődnél, ha meghallanád bárhol -főleg a régebbi megszállóktól- , hogy “””magyarka”””.


Most ez egy elég felületes példa, de remelem érthető mit akarok mondani.


Szóval én is ütnék-vágnék, ha feketeként azt mondanák rám, hogy nigger.

2020. júl. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem értem hogy ha van egy zene amiben eleve benne van a dalszövegében akkor miért nem lehet eltátogni rá. Mert pld tiktokon már azért szétszedik az embereket. Nem azt nézik hogy rasszista gonosz szándékú az ember hanem hogy jajj mozgott a szája egy olyan zenére amiben eleve benne van.


Másik dolog meg hogy a feketék miért használják ilyen előszeretettel ezt a szót. Csak én vagyok úgy vele hogy ha egy bizonyos közösségbe tartozom amit egy ilyen negatív és derogatív névvel illettek régen, akkor azt a megnevezést nem fogom a saját embertársaimra használni mert tisztelem őket meg saját magamat is annyira. A melegek se b**zizzák egymást, nem értem h a feketék miért használják minden mondatukban büszkén ezt a szót.

2020. júl. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

4:

Nem kell messzire menni, éppen ugyanilyen sértő a székelyekre, mikor a romanok bozgorozzák őket.


5:

Az önnig.gerezés az önirónia, és de, a melegek hasonló módon szokták buz.izni magukat. Ahogy pl. egyébként Ady nemzeti önostorozása sem volt magyarellenes, ellenben ha román nyomta volna ugyanezt a magyarokról, az sértő lett volna.

2020. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

4.-nek van igaza, a spanyol negro szóból ered, ők így kezdték így hívni a rabszolgákat, a többi nyelv pedig átvette még akkor is ha volt rá más szavuk. Amerikában a jellemző nigger, ami ott kifejezetten sértő. Én se értem hogy egyes feketék. Miért használják egymás között. Mintha én leribacoznám a barátnőmet. Nem jutott más az eszembe, mindkettő gáz.


Szerintem ezen az oldalon szépen kifejtik, érdemes elolvasni.

[link]

2020. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

"Azt, hogy a fehérek nem használhatják a szót, a rabszolgatartásra, illetve az azt követő autoriter és rasszista joggyakorlásra lehet visszavezetni (ld. N.W.A – Fuck Tha Police). Mind a rabszolgatartók, mind a rendőrség domináns vagy teljes része fehér volt, és az alkalmazott latin eredetű niger (később nigger), illetve a spanyol negro megnevezésre rákerült egy pejoratív stigma, egy társadalmi megbélyegződés és leértékelés. A rabszolgatartók a fekete rabszolgák izolálásának céljából használták a megnevezéseket, és ez a stigma (egy nagyobb közösség kollektivizálásának hatására) felidéződhet és döntő többségben felidéződik, ha egy fehér ember használja az n-word­öt. Ebből adódóan a fekete közösség elkezdte kisajátítani a szót, hogy annak súlyát és pejoratív mivoltát csökkentse, úgymond uralni kezdte azt, amivel sérteni akarták. A stigmatizált nyelvi elemből egy rejtett presztízsű nyelvi elemet kreáltak. Elméletben ez az uralás azonban csak akkor történhet meg, ha a fehérek nem használják."


Röviden.

Nem olyan megerőltető nem kimondani egy olyan szót, ami másoknak sértést okoz, pláne akkor, ha komoly társadalmi stigmát is hordoz.


Nekem például ZÉRÓ erőfeszítésembe kerül a feketék NEM n-ggerezése.


Nem értem, egyesek miért akarnak ANNYIRA NAGYON sértegetni másokat.


Még ha nem is lenne mondjuk társadalmi többletjelentése, tegyük fel van egy ismerősöd, Juci.

Jucira rámondod, hogy ejj, Juci, de egy kis balf-sz vagy, mert mondjuk nem mert ketchupot kérni a mekiben.

És a Juci azt mondja, hogy Béci, ne hívj már balf-sznak, mert nem esik jól, meg olyan h-lyén érzem magam tőle.

Te, Béci, egy értelmes és normális ember vagy, szándékosan nem akarsz megbántani valakit, szóval nem balf-szozod le többé Jucit, mert aJuci kérte, hogy ne tegyél így. Ennyi.


Szóval számomra érthetetlen, hogy szándékosan miért akar valaki olyat csinálni, amiről tudja, hogy egy fájó pont? És külön megkérték rá vagy tudja, hogy nemkéne?

2020. júl. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!