Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó tanulási módszert tudtok...

Jó tanulási módszert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Napi 4-6 órát tanulok de egyszerűen alig marad meg belőle valami. Hiába olvasom már el sokadjára de nem marad meg sok minden.De magolni meg nem tudok ennyi oldalt. 300 oldalt kellene megtanulni ( kidolgozott témakörök). Már egy hete tanulom de úgy érzem nem marad meg semmi.

2020. júl. 21. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Annak aki ugyan egyetemre jár de képtelen a kérdéseben megírni, hogy mégis milyen tantárgyról hadovál annak nincs remény.


Tedd a könyvet a párnád alá hátha az segít.

2020. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el hangosan, mond fel magadnak utána, hogy mit olvastál, írd le / jegyzetelj közben. Minél többfajta (ide nem tudom, hogy mi lenne a pontos szakszerű kifejezés) képpen találkozol az információval, annál könnyebb lesz azt később felidézned.


Nekem az írás segített nagyon sokat. Meg az, hogy mindig felmondtam magamnak, mintha felelnék az anyagból. Az egyetem alatt szerintem kb. 50 db A4-es füzetet tele írtam. Voltak olyan pillanataim, amikor már azért nem bírtam tovább haladni a vizsgára készüléssel, mert görcsölt a kezem a sok írástól.

2020. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Száraz elmélet, pszichológia :D Nem kellene flegmázni , köszi. Tanácsot kértem
2020. júl. 21. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia... Száraz... Oh boi, tanultam pszichológiát is, hát a lineáris algebra után képeskönyv baszki. :D



Egyébként minden attól függ, hogy milyen a számonkérés. Teljesen másképp tanul az ember szóbelire, esszés dolgozatra, máshogy tanultam definíciókat, stb...


Mit kell tudnod az anyagból? Ha folyamatokat/rendszereket, akkor célszerű rajzolni. Ha egy nagyobb rizsát nagy vonalakban, akkor elég kiemelni a lényeget világos színnel, a fogalmakat meg a neveket meg afelett még egy élénkebbel. Ha konkrét definíciókat szóról szóra, akkor érdemes mindmap szerűen egy fogalom köré írni azt a pár kulcsszót, amiknek mindenképpen szerepelnie kell a definícióban (azokkal már összerakod). Ha szakaszokról és történetiségről van szó, akkor idővonallal jár jól leginkább az ember. Ha esszére készülsz, fogalmakat szedj össze és kukcsszavakat.


A törzsfejlődés és az egyedfejlődés (pl. Mahler, Piaget) érdemes idővonalon tanulni. Ha Jung és Freud modelljét hasonlítod össze a tudattalanról vagy akár Maslow elméletét tanulod, érdemes rajzolni szép, részletes ábrákat. Ha mondjuk a dajkanyelv vagy a hospitalizmus definíciója kell szóról szóra, írd köré azt a néhány fogalmat amin végighaladva összeáll a definíció. Ha a társas identitás (beleértve csoporttá szerveződés, sztereotípiák, xenofóbia) lényegét szeretnéd megérteni, akkor érdemes összeszedni a kulcsfogalmakat és egy vázat készíteni arról, hogy hogyan érdemes a témával kapcsolatban beszélni. De bejöhet még az akrosztikonok keresése is (például az OCEAN szó a Big five modell 5 fő dimenziójaként, de kitalálhatsz magadtól is). Illetve ha skálákat tanulsz, tanuld mindig a szélsőségeket. Például ha meg tudod ragadni az introverzió és az extroverzió két végpontják, könnyebb lesz a kevésbé szélsőséges eseteket is elképzelni. Vagy akár a BIS és a BAS szélsőségét. Ha mentális betegségekről tanulsz, érdemes kategorikusan haladni, mint ahogy azt a DSM is teszi. Esetleg szintén táblázatban összefoglalni, hogy milyen agyi régiók és hormonok deficitje vesz részt egy betegség kialakulásában. Ezáltal a tünetekben is találsz egy mintázatot és jobban meg tudod érteni, miben tér el két betegség igazán.

2020. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is jó, hogy ha kipihenten ülsz neki tanulni, előtte ettél (nem teletömted magadat), aludtál, stb. Innivalót készíts magad mellé, meg talán egy kis csokit (serkenti az agyműködést). Helyezd kényelembe magadat, ne görnyedj, ne feszengj, legyenek megfelelőek a fényviszonyok, legyen megfelelő a hőmérséklet, és a szellőztetés (nem jó, ha àllott a levegő, mert az àlmosít). És ne terelje el semmi a

figyelmedet, nem tudom, hogy te zajban szeretsz tanulni, vagy csendben, de szerintem csendben jobb(én legalábbis csak abban tudok tanulni), kapcsold ki a wifit, ne a telefont nyomkodd, ne azt figyelgesd, hogy mikor írt xy, nyomd ki a tv-t is, a sorozat ráér, a legjobb film is megvár. Szóval a körülmények megfelelőek, leülhetsz tanulni. Azt javaslom, hogy oszd fel a tananyagot ne akard egyszerre megtanulni mind az X száz oldalt, oszd be mondjuk, hogy először az első 10 oldalt olvasod el, vagy ötöt, és ezeket memorizàlod. Aztán olvasd el ezt az x oldalt magadban, majd fordulj el és mondd fel magadban azt ami megmaradt ebből, aztán olvasd fel magadnak hangosan (nekem ez mindig segít még akkor is, amikor nagyon unalmas a tananyag), majd olvasd el ismét, és jöhet a következő 5-10 oldal, amit már az előzővel együtt mondasz fel magadnak, és így tovább. 50-60 percenként tarts 5-10 perc szünetet, mosd meg az arcod, igyál valami hideg üdítőt, jutalmazd meg magadat. Ha dohányzol, akkor azt is jó csökkenti tanulàsi időben, mert az agyra nincs a legjobb hatással, és ha tíz percenként felàllsz cigizni akkor nyilván nem fogsz tudni úgy koncentràlni sem. Mondom ezt úgy, hogy én is dohányzom, de ha tanulok, akkor egyáltalán nem megyek ki. És ami nagyon fontos: Ha lehet, akkor ne éjszaka tanulj alvás helyett, sőt aludj éjszaka minimum 8 órát!

Nekem ezek a módszerek bevàltak.

2020. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!