Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy segítsek az éhező embereken?

Hogy segítsek az éhező embereken?

Figyelt kérdés
Jó anyagi helyzetben állunk, mindenünk megvan. Sajnos a családom (anyukám, apukám) nagyon fösvény, mindent maguknak akarnak. Látni, hogy mennyi ember van, aki éhezik, valamint ennyi gyerek, szó szerint fáj a szívem. A szomszédnak, aki egy nagyon szegény asszony, egyedül neveli a gyerekét, már állítottam össze egy kis csomagot titokban ( pár krumpli, tojás, zöldségek, fűszerek és fájdalomcsillapító gyógyszerek) és úgy megkönnyebbültem. Hogyan segíthetnék ezeknek az embereknek? 17/L

2020. júl. 15. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne könyöradományt adj, mert azzal pont az ellenkezőjét éred el, és nagyon mélyen megsérted az ilyen embereket.

Láthatatlan legyél. Senki ne tudja ki vagy, mikor jössz-mész, és mit teszel.


Ezek amiket itt kiírtál, egy összekapkodott, át nem gondolt dolog.


Mi az elérhetetlen ezeknek a nélkülöző embereknek, gondolkodj. Fiatal vagy még ezért kapkodsz.Jön a suli, hamarosan itt az ősz-a gyerek felé fordulj, mert az ilyen embereknek mindig első a gyerek.

Mi az amihez nem jutnak hozzá: gyümölcs,zöldség hús, vitamin felerősítő dolgok.

Liszt, krumpli, vajas kenyér-ezt eszik, mert nincs nekik más.. ezért kell gondolkodni.

Tejtermék. Gondolkozz..De ne a TV-s propagandából.


Jó dolog, hogy megindultál és elkezdesz kifelé figyelni.De ésszel tedd.

És senki ne tudja, hogy ki vagy, érdemes hajnalba járni-kelni.

2020. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha kapsz zsebpénzt abból is fordíthatsz adakozásra, de akár önkénteskedhetsz is (pl. ételosztás) Szükség van a jó emberekre, már az is apró segítség, ha egy hajléktalant kisegítesz néhány forinttal.
2020. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Ma a Kossuth adón volt műsor a hajléktalanokkal kapcsolatban. Nem telefonáltam be, nem közöltem a véleményem, de most leírom:

Az iskolalátogatás után munkába áll az ember. Aki nem, vessen magára, ha koldulni kényszerül és szegénységben él.

Ha dolgozik, akkor pénzt is kap, amit szépen beoszt a mindennapokra. Meg takarít is meg valamit. A munkaadója levon a fizetéséből ilyen-olyan alapokba (pl. nyugdíjalap, munkanélküliség ... esetére). Utána nyugdíjat kap, ki-ki annyit - amennyit. Tehát nem igen kényszerül koldulni.

Más lapra tartozik, ha valaki a balsors folytán jut szegénysorsba. Őket segítik a különféle segélyszervezetek.

Külön megemlítem azokat, akik a pénzüket (azt a keveset - mert az életükben keveset dolgoztak -, amit kapnak italra költik. Na ők megérdemlik a sorsukat.

Kedves Kérdező! Nagyon nemes cél vezet. Ha a szegényeken akarsz segíteni, adományozz a különféle segélyszervezeteknek. Ők tudják legjobban (mert ismerik a rászorultak helyzetét), hogy hová megy az adomány jó helyre.

2020. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most képzeld el, hogy ha úgy viszed át, hogy megmondod neki, hogy édesanyád nem tud róla... keserű lenne neki ez a falat.

De ha nem szólsz semmit, hogy ezt otthonról "loptad", és találkozik édesanyáddal, és elkezdi megköszönni neki... akkor te mit fogsz otthon ezért a lopásért kapni...


Saját zsebpénzedből készíts majd karácsonyra "cipős-dobozos" csomagot, vagy minek nevezik, rámold ki a szekrényedből a már nem használatos ruháidat, mosd ki, és szépen becsomagolva vidd el segély-osztó helyekre, szedj ki a könyveid közül azokat, amelyeket már biztosan fogod olvasni és a nagycsaládosokhoz juttatod el, ...

2020. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

3* Ha a szegényeken akarsz segíteni, adományozz a különféle segélyszervezeteknek. Ők tudják legjobban (mert ismerik a rászorultak helyzetét), hogy hová megy az adomány jó helyre.


Na ez az ami nem igaz. Mit keres egy szegényeknek való adomány egy vállalkozónál, akik nagy pofával esznek abból, ami nem nekik lett szánva. És tele szájjal még merik is kimondani, hogy honnan van, és ajánlgatják, hogy te is vigyél belőle..Aztán baromira elcsodálkoznak azon, ha az ember megemlíti, hogy neki bősége van, és annak sokkal jobb helye lenne azoknál ahová irányult. És még ők hőbőrögnek.

2020. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

4 Ha nem látja senki, nem tudja ki tette le, és nincs kinek megköszönnie.Csak hálaérzése van.



Na itt a következő-cipősdoboz. Aha.. Ne a feleslegedből adj egy rászorúlónak, meg a használt cuccokat. Ez alap. erre ne tanítsátok a gyereketeket.


Emberek, nagyon nagyon el vagytok tévedve az adakozás fogalmáról.

2020. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy családot, nagyon nehéz helyzetben voltak, a házaspár, és nagykorú lányuk már dolgoztak, de volt még öcsi, kb. 6 éves volt.


A család eldöntötte, hogy mikulásra, karácsonyra nem költenek, a lényeg, hogy abban a hónapban sem költhetnek többet, mint bármely másik hónapban. Erről beszélgettünk a folyosón, ebből nem csináltak titkot.


Én pedig úgy gondoltam, hogy annak a 6 évesnek azért csak-csak kijár egy mikulás-csomag, így 6.-án kora hajnalban odacsempésztem az ajtajuk elé egy mikulás-csomagot. Semmi különös alma, narancs, szalon cukor, csoki télapó, mogyoró, stb. benne.

Ami cirkuszt a családfő kivágott, és a feleségét, ill. a nagykorú gyermekét rendszabályozta magából kikelve, hogy megmondtam hogy ilyen hülyeségekre ne költsetek pénzt, erre legalább ennyi-annyi Ft-ot elköltöttetek... és a többiek hiába mondták, hogy nem ők voltak. Kész volt a családi cirkusz, a kicsi öröme átment sírásba... amikor szóltam, hogy én voltam a tettes, a családi béke már szét lett rúgva.


A szegény emberek lelke különösen érzékeny, nagyon vigyázni kell a segítéssel is, nehogy pont ellentétes hatást váltsunk ki.

2020. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#5,

ne handa-bandázz! Írj konkrétumokat! Félsz? Félsz, hogy bíróságra adnk hitelrontásért?

2020. júl. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7 ment a zöld neked.
2020. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

Áruld már el, hogy egy 16 éves lány, aki még saját keresettel nem rendelkezik, ugyan miből adományozzon, ha nem a saját, általa már feleslegessé vált ruhákat, egyebeket adja olyan helyre, ahol még olyan sincs!!!

Még mindig jobb, mint ha felelőtlenül bedobja a kukába, és ott megy a szemétbe!

Ha valóban jó körülmények között élnek, akkor a megunt ruhái nincsenek agyon-koptatva, agyon mosva, egészen biztos jó állapotban vannak, ruhák, cipők, bármit talál, ami neki már nem szükséges.

Majd ha lesz saját keresete, és abból már másként is fog tudni adományozni. De addig ez is szép tőle!

2020. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!