Hogyan fejleszthető a tudatosság?
Régóta foglalkoztat ez a dolog.
Gondolkozott már rajta valaki, hogy amikor reggel ment a munkába, majd munkából haza és végig gondolta a napot egyszer csak azon kapta magát, hogy basszus nem emlékszem, hogy reggel, hogyan jutottam el a munkába! Vagy nem tudom, hogy hogyan jutottam haza, tökre kiestek a dolgok a mai napból és társai.
Érdekelne, hogy hogyan fejleszthető ez a tudatosság,vagy úgy minden másban de tényleg mindenben hogyan lehetne tudatos az ember és miként hozhatjuk ki magunkból a maximumot.
Igen szóval ez a rutinosság nagyon idegesítő tud lenni, vagy pl az is, amikor olvasok egy könyvet, és pár mondat így megmarad, de az után azt sem tudom, hogy miről is olvastak az imént, mert teljesen kiesnek a dolgok.
Szóval meditációval és odafigyeléssel? Hogy lehetne ennyire pontosan oda figyelni minden egyes dologra?
Mindenre lehetetlen , az agyad nem is bírna minden információt megjegyezni.( túlságosan sok energiába és leterheltségbe kerülne neki) Folyamatos szelektál, hogy mit tartson meg és mi a fontos. Csak a lényeg érdekli.
Amit tehetsz , hogy tudatosan eldöntöd magadban mi a fontos. És erre próbálsz odafigyelni.
Meditáció pedig segít abban , hogy jobban jelenben legyél, így amikor az utcán sétálsz nem azon gondolkodsz ,hogy mi lesz vagyhogy mit csináltál. Azzal foglakozol amit csinálsz épp.
Tudatosság nálam azt jelenti, hogy megfigyelem magamon azt, hogy miért viselkedem egy helyzetben úgy ahogy, miért alakul ki bennem egy adott érzés. Pl; ha rutin alapján csinálok valamit, elgondolkozom azon, hogy ezt valójában miért is teszem így, kitől tanultam el, miért tehettem ezt korábban, szükséges-e a jelenlegi életemben egyátalán ez, vagy jobb lenne, ha ezen a szokáson változtatnék. Érzelemnél,pl; hogy az adott személy számomra miért nem szimpatikus, az Ő viselkedése nem tetszik számomra, vagy esetleg valamiben több és jobb nálam, és ezért akarnám csak lehúzni, hogy magamat többnek gondoljam.
Szerintem ez a tudatosság, hogy a viselkedésemet és az érzelmeimet tudom vizsgálni kívülről.
Olvass pszichológiával kapcsolatos könyveket, nézz videókat és az elsajátított ismereteket pedig szemléld magadon, légy magadhoz őszinte, enélkül nem fog menni.
Szerintem nem azt jelenti a tudatosság, hogy eltároltatod az agyaddal a rutininformációkat.
Azt jelenti, hogy a jelenben ott vagy, a teljes elméddel, és képes vagy kihasználni/kiadni mindazt, ami benned van. Befogadsz és kiáramoltatsz tudatosan.
És eközben is ezer és ezer olyan dolog van, ami elkerüli a (tudatos) figyelmedet. A tudatosság valójában annyit jelent, hogy mire helyezed a fókuszodat, és ez mennyire van összhangban azzal, hogy mire szeretnéd.
JÓSÉ SILVA ÉS RÓBERT B. STONE
GYÓGYÍTHATSZ
Jósé Silva autodidakta tudós, akit a gyógyítás művészetének fel tárásában soha nem korlátozott a tudományos kutatás hagyomá nyos gyakorlata. Világunk furcsaságait kutatva olyan igazságokat fedezett fel, melyeket végül is ma már a hagyományos laboratóri umi kutatás is igazol. Ez a könyv a gyógyítás és a kiváló egész ség megtartása terén végzett kutatásainak eredményeit összegzi. Róbert B. Stone kandidátus, hetvennél több önsegítő könyv szerzője és társszerzője, a Silva-féle módszer egyik oktatója. El ménk lehetőségeiről szóló előadókörutakon már kétszer körbe utazta a földgolyót. A Silva-féle Agykontrollt Japánban, Új-Zélandon és Thaiföldön is oktatta. Tagja a New York-i Tudo mányos Akadémiának és a MENSA szervezetnek.
AGYKONTROLL KFT.
Az eredeti mű címe: You The Healer (Kramer, 1986) ELŐSZÓ A MAGYAR KIADÁSHOZ © Jósé Silva 1986
Fordította: dr. Dómján László és Dómján Andrea
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!