Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beszéljek a főbérlővel? SOS

Beszéljek a főbérlővel? SOS

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: Egy éve lakunk az albiban, minden harmadik hónapban elromlik valami (mosógép/ágyból kiáll egy újabb rugó stb). Az albi remek helyen van ezért nem akarunk költözni. Mindig jelezzük a problémát azonnal a tulajnak. Mindig pontosan fizetünk, covid tombolása alatt 2 havit fizettünk egyben mert idősek a tulajok "ne kelljen emiatt találkoznunk" címszóval. Szóval mindent megteszünk hogy jó bérlők legyünk.


Pár napja elromlott a redőny, jeleztünk majd dúlva fúlva mondta hogy megcsináltatja. Nagyon szomorú vagyok, mert próbálunk szuper bérlők lenni de nem tehetünk róla hogy a lakás 50 éves és a berendezés is öreg.


Kérdésem: mondjam-e a tulajnak ezt?

Kedves Gyuri bácsi, mi próbálunk megtenni mindent, mindig időben fizetünk, nincs gyerek/kutya tiszták vagyunk és vigyázunk a lakásra de azt érzem ön neheztel ránk amiért néha elromlanak dolgok noha ez nem a mi hibánk mert mi rendeltetésszerűen használunk mindent. Ez nagyon elszomorít


Mit tennétek?


2020. jún. 22. 10:59
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
22%
Én lenyúlnálak titeket, én meg szuper főbérlő vagyok, aki ilyen rendes, cuki bérlőket keres :D
2020. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Már mondtad a redőnyt, mit akarsz még mondani? Ha valami elromlik szólsz, nem a te hibádból megy tönkre. Inkább nekik égne a fejük, hogy ilyen öreg cuccokat hagytak ott.
2020. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy nem kell velük bratyizni, ez egy üzleti kapcsolat!
2020. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A problémám az hogy látványosan haragszik minden elromló dolog miatt és megjegyezte hogy vagy növeli a lakbért vagy kaucióhoz nyúl mert mindig van velünk valami baj.

A redőny pl 10 éves volt, szerintem ennyi idő alatt elkophat, elhasználódhat

2020. jún. 22. 11:09
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nálunk - tulaj vagyok - két, három évente kell cseréltetni a gurtnit.

Akkor közöld vele nem vagy hajlandó többet fizetni, s a kaució nem arra való, hogy a rendeltetésszerűen használt ezer éves dolgokat abból csináltassa meg! Ne légy nyuszi!!! Az idős bérbeadók a legrosszabbak :(

2020. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarok belevau, de ha ez Bp-en van, Bp. most tele van szépen felújított helyes kis lakásokkal (mi is most vettünk ki a barátommal). Meglepően jó volt a felhozatal. (De egyébként igen, megvannak még a lerobbant, ótvaros, 50-60 éves bútorokkal berendezett helyek is, ugyanolyan áron, mint az újak. Nem tudom, hány évre írtátok alá, de amit lehet, tipliznék.
2020. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem Budapesten van sajnos
2020. jún. 22. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!