Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne nekem is...

Hogyan lehetne nekem is életem, mint a "normális" embereknek a korosztályomban?

Figyelt kérdés

Soha nem voltak olyan barátaim, akikkel lehetett volna bármit is csinálni azon kívül, hogy pl. összejövünk valakinél és beszélgetünk, netezünk, filmezünk, eszünk (de még ezt is nehéz összehozni az utóbbi években, max. félévente 2x és ennyi). Többször feldobtam, hogy menjünk el biciklizni, kirándulni, várost nézni, sátorozni, moziba, utazzunk el valahova, fesztivál stb., de halott ügy. Talán egyszer voltunk moziban és egyetlen egyszer vettem rá őket, hogy órák után menjünk már el és nézzük meg a karácsonyi vásárt, de azt is megnéztünk, nem lehetett enni-inni semmit, rögtön rohanni kellett haza. Úgyhogy kb. abból áll a barátságunk, hogy messengeren beszélgetünk és ennyi. Az egyetemen is ugyanez, a szaktársaimmal az egyetemi dolgokon kívül nem lehet beszélgetni semmiről, mindig mindenki külön áll és ül vagy van max. egy ember akivel kommunikál, az óra után rögtön mindenki elrohan, még órák között sem maradnak ott.

Dolgozni nem tudtam az egyetem alatt, most sem találtam semmit. A hobbijaim pedig "magányos" tevékenységek, szóval nem tudok elmenni mondjuk egy klubba, vagy hasonló. Így nem is járok tulajdonképpen sehová. Nincsen hozzá társaságom, nincsen kivel elmenni, nem is vagyok olyan laza, hogy csak úgy random odacsapódjak egy ismeretlen mellé és egyedül pedig halál cikinek érzem, olyan szánalmasan és gázul érzem magam. Szóval annyira nem tudom jól érezni magam, kellemetlen és nem tudok mit kezdeni magammal, ha elmegyek valahova egyedül.


2020. jún. 12. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitartás, neked legalább valami sikerült.
2020. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én valamelyest idősebb lehetek tőled 28

De velem is ugyanez a helyzet. Próbáltam új barátokat szerezni de úgy vettem észre, hogy az emberek többsége magába fordult, nincs ideje, meg van a maga élete vagy szimplán nem akarnak időt tölteni senkivel.

Szerettem volna és még most is szeretnék ebből kitörni. Simán eltudnám képzelni valakivel akivel persze meg van a közös hullámhossz az elfogadás, hogy elmennénk új városokba csak úgy megnézni, kirandulni akár külföldre is.

Együtt kipróbálni új sportot, vagy tanulni valamit.

Tapasztalatom szerint az emberek legalább is én fogtam ki ilyeneket eddig, nem akarnak új kapcsolatot. Ez felnőtt korban még nehezebb. Talán régebben könnyebben ment új baráti kapcsolatok megteremtése és megtartása.

Nem tudom mi a megoldás mostmár elbizonytalanodtam én is. Pedig tényleg jó lenne valakivel együtt ÉLNI is, nem mindig csak munka- otthon és ennyi. De, ez túl nagy elvárásnak tűnik manapság.

2020. jún. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Énis sokáig voltam így. Nem volt olyan barátom/barátnőm, aki jött volna velem programozni..... halálra untam magam meló után. Nem tudtam kivel menni. Mindenki otthon punnyadt.....

Aztán egy régi barátnőm felkeresett, és összejöttem a tesójával. Aki már a párom:) Őt mindenhova elrángatom. Azóta úgy érzem újra élek😁😂

Szerintem próbálj meg nyitni mások felé. Pl.ha van olyan ember a társaságba akit nem ismersz, vele is ugyanúgy beszélgess mint a barátaiddal. Vagy te is gyere össze valakivel, és vele tudsz majd programozni🤷🏻‍♀️😂 amúgy láttam fbon ibff csoportot. Ott rengeteg fiatal keres barátokat. Ki írják hol laknak hány évesek mit szeretnek csinálni. Lépj be és ha találsz valakit írj rá

2020. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban :)
2020. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nyitott lennék mások felé, csak nem nagyon vannak mások :D Szóval az a társaság, ami nekem van összesen három barátnőmből áll és ennyi. Kettőjüket már gyerekkorom óta ismerem, a harmadik lányt pedig az egyetemen “szedtem össze”, de az is komoly munka volt, hogy egyáltalán ők hárman találkozzanak egymással. Ha találkozunk is (általában külön), akkor az úgy néz ki, hogy valakihez el kell menni és akkor a nappaliban/szobában kuksolunk pár órát és ennyi. Ezen kívül más társaságom nincs. Vagy hát az egyetemen nyilván nem egyedül járok órákra, de azt nem nevezném társaságnak és az első naptól senki rá se hederít a másikra. Párkapcsolatom is részben ugyanebből az okból kifolyólag nincsen, nincsen kivel bármit is kezdeni.
2020. jún. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!