A karantén helyzet után az emberek beismerik végre, hogy egy óvónő nem csak játszik a gyerekkel, egy tanító/tanár meg nem csak az 1+1-et tanítja?
Jaj már. Hülyeség általánosítani.
Rengeteg béna, hozzá nem értő, inkompetens tanár van (a tanári diploma még mindig az egyik legalacsonyabb pontszámmal elérhető képzés), és vannak páran, akik valóban elhivatottak, hozzáértők. Aztán szülők közül is van sokféle.
Biztosan lesznek páran, akik jobb véleménnyel lesznek a pedagógusokról, de mivel elég sokféle szitu volt az elmúlt hónapokban, általánosságban nem lehet ilyet mondani.
„Sok szülő facebook oldalán olvastam, hogy jaj, mit kezdjen a gyerekével, mivel tudná lefoglalni,…”
Pl. ez is egy több oldalról megközelíthető dolog. Úgy érzem, te azt képzeled, hogy anyuka otthon ül(t), semmi dolga (nem volt), és még a gyereket sem tudja lekötni. Ugyanakkor gondolj arra a gyakoribb szitura, hogy a szülők dolgoztak végig eddig is, így pl.:
– ha bejártak dolgozni, a gyerek egyedül volt otthon. Ha nem volt valós online oktatás, csak odadobták a feladatokat a gyereknek a tanítók/tanárok, akkor a szülőknek munka után kellett azokat megcsináltatni velük (ők vélhetően és érthetően nem lesznek jobb véleménnyel a pedagógusaikról, akik képtelenek voltak online órákat tartani, helyette a szülőkre hárították a tanítás feladatát is);
– ha az egyik vagy mindkét szülő homeoffice-ban volt, és nem volt valós online oktatás, akkor miközben dolgoztak, a gyerekre is figyelniük kellett. Azért ez is más szitu, mint egy pedagógusnál, akinek az a hivatása, hogy a gyerekekkel foglalkozzon (nem más mellett kell ezt tennie).
És a többi variációt most kihagyom. (Az ovisoknál, kisebb iskolásoknál még durvább lehetett a helyzet.)
Mondom ezt úgy, hogy nekünk mázlink van, mert itthon dolgozom, felsős a gyerek, és az első naptól rendes online órái voltak. De az ismerőseim többsége sajnos nem így van ezzel, annyit láttak az elmúlt hónapokban, hogy a tanárok felteszik/elküldik a feladatokat egy hétre előre, aztán a szülő csináltassa meg a gyerekkel, magyarázza el, ahogy tudja. Ettől nem hinném, hogy nőtt bennük a tanárok iránt érzett megbecsülés.
Sok szülő azért kap agyfaszt, mert sok tanár digitális oktatás címszó alatt jó nagy ívből leszärja az egészet. Tudnék mesélni, mit művelt a sok informatikai analfabéta pedagógus az utóbbi pár hónapban. Húgomnak megmondták, tankönyv 124-127, dolgozd fel, holnapután dolgozat. És semmi magyarázat, nem adja le az anyagot, hanem feladja a gyerekeknek, hogy dolgozzák fel önállóan.
Ha a húgom nem értette meg így a matekot, és írt a tanárnak, a tanárnak volt képe azt mondani, hogy nézd meg a tankönyvet, vagy kérdezed meg a szüleidet. Csak tudnám, hogy akkor mégis mire fel vette fel a fizetését a tanár?
Plusz eltekintve a vírustól rengeteget mesélhetnék, hogy miként nyomorítják meg a gyerekeket felesleges hülyeségekkel, vagy hogy nyelvtanítás címszó alatt hogy magoltatnak velük szavakat, miközben egy mondatot nem tudnak összetenni.
És ez csak a tanítás része, mert mint pedagógus is megbukik a legtöbb, amikor képtelenek megvédeni a gyereket, akit bántanak az iskolában. Annyit mondanak nekik, hogy "kerüld el őket", miközben ők menned oda hozzád és szedik el a kajádat, pénzedet, tollaidat stb.
Szóval annyira nem kell sajnálni a tanárokat, sajnos a legtöbb alkalmatlan a pályára és igen, valószínűleg ebben vastagon közrejátszik, hogy azért is van ez így, mert nagyon alacsony a ponthatár a tanári szakokra és nem is szűrnek rendesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!