Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az angol nyelvű mémeket...

Az angol nyelvű mémeket valami oknál fogva nem értem, ezzel csak én vagyok így?

Figyelt kérdés

Barátaim rengetegszer küldenek nekem angol nyelvű mémeket de sokszor hiába, csalódottan írok nekik vissza, hogy bocs de én ezt nem értem. Pedig sokszor nem csak hülyeség hanem aranyos mémek is vannak közöttük amelyek engem dicsérnek de én mégsem értem meg őket és ilyenkor rosszul érzem magam. Pedig próbálok google fordítózni is, de még úgyse esik le. Arról nem beszélve, hogy 10 év angol nyelvtanulás van mögöttem és egy középfokú nyelvvizsga. Sokan meg fél évnyi angol tanulás után is jól elszórakoznak ezeken a mémeken, de én nem tudok.

Ezzel tényleg csak egyedül vagyok így? Egyébként a magyar mémekkel nincs problémám, azokat megértem mindet.



2020. máj. 31. 01:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Szia! Nem lehet, hogy simán csak a poén nem jön át? Meg vannak olyan angol kifejezések, szófordulatok, kétértelmű dolgok, amiket hiába fordítasz le, nem jön át, mert csak az adott nyelven vicces. Vagy lehet az is, hogy magának a viccnek a környezetében nem vagy jártas. Ezt úgy értem, hogy, ha valaki elémtolna egy kémiás viccet, valószínűleg én sem érteném. Amúgy küldhetsz pár ilyen mémet üziben, szívesen megnézném őket.:)
2020. máj. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vagy az van, hogy esetleg ezt a fajta mémes, szlenges angolt nem érted, vagy pedig a háttértudás hiányzik. Esetleg nem vagy tisztában például az amerikai történésekkel, a korábbi x mémmel, amire az adott mém épít, vagy épp egy szubkultúrát nem ismersz eléggé. Vagy Lehet ezeknek a kombinácója. Furcsa amúgy, én sokszor pont a magyar mémeket nem értem annyira, vagy nem tartom viccesnek őket, inkább az angol nyelvűeket értem és élvezem:D
2020. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Neem igazából én nem a komoly mémekre gondoltam amelyek ráépülnek valamire, sokkal inkább az ilyen egyszavas mémekre gondoltam :D

Tehát van négy képkocka és kb mindegyiken egy szó. Az ilyen típusúak okoznak gondot. Összetettebbeket meg se merem nézni :DD

2020. máj. 31. 01:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

De minden mém ráépül valamire:D Max nem olyan sok és komplex dologra. Egyébként lehet csak a barátaid küldenek neked fura memeket. Most viszont már engem is érdekel, hogy mik ezek, lehet nem benned van a "hiba":D

Viszont akármi is az oka, a lényeg, hogy ne érzed magad rosszul attól, hogy nem érted:)

2020. máj. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, küldenek néha olyan mémet amit miután kimagyaráztak, megfordult a fejemben, hogy maradtam volna inkább csendbe :D Bár sokszor meg se mondom, hogy nem értem, max oda írom, hogy "azigen" :D

Aztán írják, hogy "néha megesett már velem is"

Erre pedig írom én miközben azt se tudom miről van szó: "eehhj, ha tudnád, hogy velem hányszor előfordult már, szinte beleépült az életvitelembe" :DD


Valahogy így próbálok néha kibújni alóluk :D

(ezt jól elmagyaráztam)

2020. máj. 31. 01:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Vannak amiket én sem értek, de ez abból adódik hogy nem mindenki ismer minden filmet, történést, celebet, politikust stb., egyszerűen nem lehet mindennel képben lenni. Attól is függ amúgy mennyit nézel ilyesmit alapjáraton. Nekem pl. tolják az arcomba őket haverok is, Facebook is, nyilván valamennyire járatos vagyok a többségükben. De ez is olyan dolog hogy én kb. az összes Star Wars mémen könnyesre röhögöm magam, mert ismerem a hátterüket, de anyámnak pl. hiába mondanám, egyet se értene belőle. Mikor hangosan felröhögök aztán megkérdezi mit olvastam, mindig mondom hogy "Hagyjad, Star Wars mém, úgyse értenéd".
2020. máj. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Linkelj már be egy ilyet, kíváncsi vagyok mit nem értesz.
2020. máj. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Es azt se felejtsd el, hogy ha te ugy teszel, mint aki erti, akkor lehet, hogy a tobbi is csak ugy tesz es senki nem meri kimondani, hogy nem ertik.

Amugy igen, linkelj mar be egyet legyszi, en is kivancsi lennek.

2020. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szimplán gyenge a nyelvtudásod szerintem
2020. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2020. máj. 31. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!