Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki az embereket a "rossz"...

Ciki az embereket a "rossz" névnapjukon felköszönteni?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, zokni vagyok a dátumokkal.


A számomra fontos emberek többségének tudom a születésnapját fejből, és ennyiben ki is merül a dolog.


Az asztali naptáramból szoktam nézni a neveket.


Néha van olyan, hogy felköszöntök valakit akinek a naptár szerint aznap van névnapja, mire közli hogy "nem is ma van"


Ez szerintetek ciki?


2020. máj. 14. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha távoli ismerős, akkor nem. Ha közeli (pl szülő-gyerek kapcsolatban vagy közeli barátok esetében), akkor bár én nem venném magamra, fordított esetben elásnám magam, hogy nem ismerem ennyire a szerettemet.


Anyukám mondjuk össze-vissza köszöntgette a páromat. Már 2 éve voltunk együtt, mikor felírta magának, hogy legközelebb sikerüljön jókor sütni :D

2020. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira lényegtelen "ünnep" a névnap, hogy teljesen mindegy.

De szvsz még ha valaki ünnepli is, akkor se "ciki" elvéteni, most honnan kellene tudnod hogy az évi 10 névnapjából őt melyik érdekli jobban a többinél? :D

2020. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a Pálokkal, Tamásokkal, Máriákkal mindig bajban vagyok, mert ki ekkor, ki akkor ünnepli. Akinek ilyen neve van az nem ciki. De van Elizabeth a családban, őt se tudják sokan, mert van aki Lizaként hívja vagy Eliza és mind más dátum a naptárban.
2020. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!