Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak olyan ismerőseitek,...

Vannak olyan ismerőseitek, akik huszonéves korukban alkoholisták lettek?

Figyelt kérdés
2020. máj. 14. 04:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még olyan is van, aki már tizenéves korában azzá vált. Nyolcadikban már trágyaszagú töltött cigi, ballagás után 2l 80Ft kannásbor, jobb esetben pár üveg (sokszor rég lejárt) olcsó sör, kilencedikben meg már az uzsonnapénzt is pattintós zsemlére költötte. A tizediket már nem járta ki "nem nekem való az iskola" jelmondattal, most a futószalag mellett csörög a kőműves Actimel a nadrágzsebében, de legalább már nem húzza a kormányt az árokba, mert tavaly nyáron egy fél üveg törkölypálinkára cserélte a kerékpárját, amit még a nagyanyjától "vett kölcsön". Na, de ő sem iszik mindig, amikor viszont nem iszik, azt egyből észre lehet venni, mert remegve szívja a még mindig trágyaszagú töltött cigit, be-beanyázva annak, aki nem ad neki (elég) aprópénzt "két szelet kenyérre".
2020. máj. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Van. Egyetem alatt könnyű rácsúszni az ivásra annak, akinek nincs elég önuralma. Szinte mindennap vannak bulik, csoporttársakkal, barátokkal találkozók stb..

Konkrétan két olyan ismerősöm is van, akit az orvos eltiltott az alkoholtól ehy időre, mert olyan rosszak lettek az értékei (pl.máj).

2020. máj. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen van, az egyik legjobb barátom. Ő 25 volt amikor megismerkedtünk, kollégák voltunk. Kijártunk egy közeli vendéglőbe ebédelni, és akkor még tök lazának gondoltam, hogy ebédhez megiszik egy sört. Aztán egyszer kocsival mentünk valahová, és feltűnt hogy iszonyú bizonytalan, remeg, majdnem baleseteztünk is. Hát persze, mert aznap nem ivott tudván, hogy vezetni fog - utána gyorsan bedobott egy sört meg egy unicumot, és láss csodát, a visszaúton már olyan magabiztosan vezetett hogy csuda. És persze tagadásban élt, akárhányszor szóvá tettem hogy sokat iszik, akkor azzal védekezett, hogy "ez csak sör", az alkoholisták meg töményet isznak.

Azóta eltelt húsz év, nem tartjuk a kapcsolatot, de láttam fényképet róla, és az a tipik alkesz felpüffedt arca van, sajnálom, mert egy jó gyerek, nagyon szerethető ember.

2020. máj. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Igen, van. Az első férjem. 20 évesen már az volt, el is váltunk.

72N

2020. máj. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Volt. Kettő, de már halottak. Nem a korona vitte el őket.
2020. máj. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Nincsen.

Biztos vannak kivételek (ahogy az előző kommentelők válaszai is mutatják), de összességében ez csak egy rosszindulatú sztereotípia, hogy aki tinikorában nagy ivós hírében áll a bulikban, az később biztosan alkoholista lesz.

2020. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Isnerek olyan nőt aki még 20 előtt az lett
2020. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismertem ilyet, igen. Már nem él.
2020. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek többet is.


Egyik egyetemi barátnőm 26 évesen lett alkoholista. Hajlam volt rá genetikailag és elég zűrös család, amire csak rátett az egyetem itatós korszaka. Már menthetetlen, tagadásban él abszolút, és annak ellenére, hogy színjelesre diplomázott, ma már egy "párhuzamos világban" él jóformán, nagyon szomorú látni és beszélni vele.


Azon kívül egy kollégám lett alkoholista, csak feltűnő volt a sok jel a fenti volt barátnőm után, de egyszer be is vallotta vicceskedve hogy napi 1 üveg bor már muszáj neki, különben nem bírja a stresszt.


Sokkal több alkoholista van, mint gondolnánk, csak az emberek többsége azt hiszi, ezek nem lehetnek normálisnak tűnő, dolgozó emberek, csak büdös, lezüllött alakok. Pedig stresszes munkahelyen biztos, hogy vannak.

2020. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen sajnos itt vagyok.
2020. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!