Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobban szeretnék kinézni,...

Jobban szeretnék kinézni, fittebbnek szeretném magam érezni. Elég ennyi?

Figyelt kérdés

Szóval ápr.1. óta edzegetek otthon. Súlyzós edzést csinálok, illetve olykor HIIT edzést zsírégetés céljából. Ápr.1. óta 23 napon edzettem (1 hét hátsérülés miatti kihagyás, a többi pihenőnap ami kimaradt). Az edzésnapjaim úgy osztom fel, hogy a váll, mell, bicepsz, tricepsz, has, hát, láb régióból kiválasztok 3at és mindegyikre csinálok 3 különböző gyakorlatot súlyzókkal/saját testsúllyal. 8-12 ismétlésszámmal súlytól függően. Az egész 1 óra alatt megvan, bemelegítéssel, nyújtással együtt.


22F vagyok egyébként 170 cm 70 kg-on skinnyfat alkattal kezdtem. Most olyan 1.5-2 kg-al mutat kevesebbet a mérleg. Viszont látszólagosan még nincs eredmény...a kérdésem az lenne, hogy mennyi idő kell rá, hogy látszódjon is a befektetett munka valamennyire?


A kalóriákat/makrókat nem számolgatom, nem akarok velük bíbelődni, állandóan benyomkodni a telefonba...viszont igyekszem minél több fehérjét bevinni, egészségesen étkezni, de mégis kevesebbet enni, mint korábban, hogy a fogyást minél hamarabb elérjem.


Nyilván edzés közben illetve után látom, hogy be van durranva a mellem vagy a tricepszem, viszont a hasamon nem látok változást sajnos...talán sok sok kardio kellene még...Na meg a durrant izmok is hamar visszatérnek a saját eredeti nyeszlet kis állapotukba :( Ötletek, tanácsok?


Egyébként nem el akarom sietni ne értsetek félre. Szeretném komolyan venni a sportot, persze hobbiként, de úgy, hogy szívvel lélekkel csinálom és nem akarom abbahagyni.


2020. máj. 13. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónapig kár is nézegetni magadat a tükörben. Kb annyi rendszeres edzés kell, hogy valamicske elkezdjen látszódni.
2020. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rövid még ez az idő, amit edzéssel töltöttél. Sokkal rövidebb, mint amit punnyadással. Viszont jó úton jársz, ne add fel és kb 1 év múlva, ha tisztességgel eddzel és kajálsz, látható eredménye lesz a munkádnak, mások számára is.

még annyit megjegyzek, hogy itt hosszú távban kell gondolkodni és egy olyan étrendet, életmódot, edzést választani, amit akár egy életen át lehet követni. Hajrá!

2020. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hosszabb idő kell, hogy látszódjon. Én is belekezdtem, itthon csinálok tornagyakorlatokat (baleset miatt nem mindent tudnék elvégezni), ami jól esik, keveset eszem... vagyis :D Igyekszem :D

Azért ha nem vagy annyira radikális, akkor ennyi idő alatt ne várj konkrét eredményt. A mínusz kiló is eredmény, egyébként, főleg annak, aki fogyni akar. :D Minden kis elért dolognak örülni kell.

2020. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!