Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel győznél meg valakit,...

Mivel győznél meg valakit, hogy ne legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés

Illetve még egy kérdés tartozik az elmélkedésemhez. Nem tudom kinek van meg Az ötödik elem c. film, azonbelül is az a jelenet, amikor Milla Jovovich által megformált karakter szembesül a világunk mocskával, azzal, hogy mit művelt/művel egymással, a bolygóval az emberiség...Nem akarom ragozni, lényeg, hogy ő is eljut oda, hogy akkor inkább pusztuljon a Föld, persze a másik főszereplő, Bruce Willis meggyőzi, hogy van miért élni..

Tehát. Ti mivel győznétek meg egy öngyilkosságra készülő embert, vagy idegen lényt, Univerzumot, bármit, hogy van értelme ennek az egésznek, amiben létezünk? Milyen érvéket tudnátok felhozni az élet, az emberiség megmentése érdekében?


2020. máj. 8. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Milyen érveket ?


Azt mondanám ennél rosszabb már úgy sem lehet.

2020. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
64%
Én eleve az élethez úgy állok hozzá, hogy nincs különösebb értelme. Mégis hülyeségnek tartom eldobni, főleg ha lenne megoldás. Csak az a baj, hogy nekem nincs érzékem mások vigasztalásához meg ilyenekhez. Így érdemi választ nem tudok adni de követném a kérdést, mert sajnos van egy diákom, aki problémákkal küzd és hasonló szándékai vannak.
2020. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem azért lesz valaki öngyilkos, mert globálisan nem látja az élet értelmét, hanem mert súlyos érzelmi trauma érte.
2020. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy igazából mit mondanék, bár jó párszor voltam "azon" az oldalon.

Az életben minden hullámzik, semmi sem marad örök... A rossz sem... Kb. 8-10 évente jöttek olyan kemény dolgok, események az életemben, amik miatt mások simán öngyilkosok lettek volna, de én valahogy megtanultam, hogy mindent túl kell élni és mindig jönnek szebb napok, amikért érdemes élni... :) Azt remélem, hogy még mindig várnak rám nagyszerű dolgok...

2020. máj. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Semmivel. Ha öngyilkos akar lenni, akkor az lesz.
2020. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Először is meghallgatnám a történetét. Ha tényleg reménytelen a helyzet, akkor nem biztos, hogy megpróbálnám lebeszélni. Ha mondjuk egy fontos személy lenne, csak akkor. Valószínűleg felhoznám neki, hogy többek között nekem is nagyon fontos, és nem szeretném elveszíteni. Gondoljon a hozzátartozói fájdalmára. Más érvet nem igazán tudnék felhozni, tényleg elég értelmetlen ez az élet.
2020. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Ezt a kérdést minden áldott nap fel fogod tenni kedves, aranyos kérdező?
2020. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: Parancsolsz?

Ez vicces, ugyanis ez a legelső kérdésem ezen az oldalon, ma regisztráltam.


A válaszokat köszönöm szépen, bár azt hiszem félreértettétek a kérdést, illetve vélhetően én tettem fel rosszul, de az öngyilkosság is csupán egy példa volt, nem kifejezetten arra irányult.

2020. máj. 9. 00:04
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, szerintem tegnap regisztráltál ha nem fillentesz? 😉
2020. máj. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!