Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg egyedül elköltözni, vagy 120 km-rel arrébb?

Figyelt kérdés

Még egyetemista vagyok, óvónőnek tanulok és ha végeztem el szeretnék költözni itthonról. Nem az elhelyezkedésem miatt, mert az itt is meglenne, csak nagyon élet nincs a környéken, minden messze van. Óvónőt szerencsére sok helyen keresnek így el tudnék könnyen helyezkedni. Tata évek óta szimpatikus, voltam már pár alkalommal a környéken, ha nem is akarnék a "városban" élni, akár az egyik környező faluban is lakhatnék. Tatáról több jót hallottam, mint Tbányáról, bár utóbbit nem ismerem annyira.

Ha elköltözhetnék akkor új életet is kezdhetnék, új embereket ismernék meg és könnyebben is tudnék ismerkedni, mert nem kéne azon gondolkodnom, hogy "húú, ez vajon most rokon vagy ismeri X személyt, vagy ő is megfektette már a Julcsát?", tiszta lappal indulhatnék és senki sem ismerne. Ez előny lenne vagy hátrány? Megérné egyedül elköltözni messzire?



2020. máj. 8. 11:21
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

MI BP-ről járkálunk le Tatára, mert annyira szimpatikus a környék, csak lézengésre is akár. Sok tatabányai kollégám van, akik Tatát kedvelik, Tatabányát már nem.

Nem tudom ez segít-e a döntésben.

2020. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Tata szép hely, de úgy kb. ennyi. Persze vannak kifejezetten szép, szellős, zöldövezeti részei

Pályakezdő óvónőként azért csinálj egy kalkulációt, hogy is fogod ezt majd finanszírozni.

2020. máj. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Tatabánya borzalmas. Mind a város, mind az emberek.
2020. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hármas válaszolóval egyetértek. Egyébként ha igazán pezsgő életet szeretnél, miért nem Pestre mész?
2020. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kb 5 ezres kisvárosban élek, ahol tanulok se egy metropolis, a pesti lét nem nekem való. Egy kb 30-50 ezres, max 100 ezres város még okés lenne nekem. Nem is Tatabánya érdekelne leginkább, hanem Tata, mert én se hallottam jókat róla.
2020. jún. 5. 16:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben próbáld meg Tatát, a saját bőrödön tapasztald meg mi ott a szitu. :) Négyes voltam. Ha érdekel bővebben a tapasztalom, bátran írj privit.
2020. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!