Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Velem van a baj, hogy nem az...

Velem van a baj, hogy nem az az életcélom, hogy gazdag legyek? 18/L

Figyelt kérdés

Mindenkitől folyton azt hallom, hogy az egész életük a pénz körül forog, és akármennyi van, többet akarnak. Gyakorlatilag az egész korosztályom egyetlen célja a felnőttkorukra, hogy sok pénzük legyen, hogy akármire költhessenek végtelenül.


Nem álszentségből, de ez mégis hogyan lehet? Szerintem ez nagyon szomorú, hogy beismerik egyesek, hogy pl. nem akarnak normális kapcsolatot, csak anyagilag akarnak még azzal is jól járni. Sőt, egyetemet is az alapján választanak sokan, hogy mivel tudnak majd sokat keresni. Persze, nyilván ez is egy faktor pályaválasztásnál, de szerintem ez sokkoló, hogy sokan inkább olyat tanulnak, amit gyűlölnek, csak legyen esélyük jobban fizető állásra.


Az egészben az a fura, hogy nem csak valóban csóró ismerőseim gondolják így, akik ki akarnak törni, hanem igazából teljesen normális körülmények közül való emberek is. Nem simán jól akarnak élni, hanem kőőőgazdag akar lenni mindenki, de persze abba nem gondolnak bele, hogy ennek mennyi az esélye. Aki nem születik gazdag családba, az valószínű sosem lesz az, kivéve ha generációk óta halmozódik a vagyon.


Igazából csak bánt ez a tendencia, mert úgy érzem, sokak élete szürke, és nem próbálnak az emberek érzéseket, kalandokat megélni. Nem tudom, hogy ez régen is így volt-e.


Tisztelet a kivételnek egyébként, biztos van még aki nem gazdag akar lenni mindenáron, a mindenkit úgy értem, hogy az ismerősi köröm nagyobb része.



2020. márc. 4. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél jóval bonyolultabb, mint ahogy leírtad. Nagyon fiatal vagy, ez nem ennyire fekete vagy fehér. Ha úgy telik az életed első harmada, hogy kajára sem telt otthon, akkor is ezt gondolnád? Vagy ha mindened megvolt, akkor is ezt gondolnád? Ha egyedül maradsz akkor is ezt gondolnád? Ha egy szeretted gyógyítására kellene a pénz, akkor is így éreznél? Az élet nem olyan egyszerű, mint ahogyan azt most látod, érzed.
2020. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%

Nincs téged nem érdekel.


Én is mindig gazdag akartam lenni,hogy kényelmes jólétben éljünk.

Ahogy a Wall Street farkasa is mondta:

- Pénzzel a legfinomabb ételeket vehetem a legjobb kocsikba ülhetek,a legjobb ruhákat vehetem fel,a legjobbat kaphatom meg mindenből.


Voltunk gyerekkoromba szegények,az isten mentsen meg mindenkit a szegénységtől.

Soha többet.


Amúgy szakot is pénz alapján választottam én is,mert láttam sok ember gürcöl a himi diplomákkal aztán 300e-ért a kezét tenné össze ami semmire se elég.

2020. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Direkt írtam, hogy nem azokra értem, akik szegénységben nőttek fel. És természetesen nem is speciális esetekre.


Ne mondjátok már, hogy szerintetek az normális, hogy a velem egyidősek semmi másra nem vágynak, csak szuper telefon, márkás ruhák, luxus autó stb.

2020. márc. 4. 19:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Ma már elég erősek az elvárások.

És egyáltalán nem a "gazdagságért".

Puszta megélhetésért.


Nincs idő emberi kapcsolatokra,mert minden a versenyről szól.


Még fiatal vagy,és nem érted.


Az állam csak az adót szedi be,de vissza alig ad valamit.

2020. márc. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valakinek egyik célja az, hogy gazdag legyen, nem feltétlenül egyezik meg azzal, hogy az egész élete a pénz körül forog.


Nagyon sokan válnak úgy gazdaggá, hogy megvalósítják az álmukat, és tulajdonképpen ez élteti őket - mivel pedig befutnak vele, ennek következménye az, hogy meggazdagszanak.


Aki csak a pénz alapján választ pályát, valószínűleg szomorú életre számíthat. Nem fogja élvezni azt, amit csinál, és nagyon lassan szed csak össze annyi pénzt, amennyivel már elégedett lesz - mert folyton el fogja szórni pótcselekvésekre és lelki fájdalomcsillapításra (mivel a munkájában nem találja meg a valódi életcélt).


Szóval szerintem az igazi cél az, ha valaki úgy törekszik a vagyonszerzésre (mert valljuk be, a mai világban pénz nélkül nagyon nehéz bármit elérni bármilyen területen), hogy magát az utat is élvezi. Azt, ami csinál, és azt, ahogyan él.

2020. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

Ahhoz képest hogy nő vagyok nekem legalább van érzelmi intelligenciám. Tudod, én nem alázok köpködök másokat, akárhol élnek, akármivel járnak, ha gyalog akkor sem. Összeteszem a kétkezem azért amink van a férjemmel, hogy szép házban élünk, hogy van magyar viszonylatban jó fizetésünk, hogy van "ócska" francia autónk. Jajj de sokat megengedek itt magamnak tényleg, amiért nem vagyok egy büdösbunkó, aki azt hiszi belerúghat bárkibe, bármikor. Én is megtehetném, vannak bőven ebben az országban akik anyagilag nincsennek ott ahol mi, csak tudod engem megneveltek. Én nem köpködök, nem alázok, ha meg erre vetemednék nem kérném ki magamnak ha helyretesznek.

Nem pofám van hanem szám. Pofád az neked van, jó mocskos, meg beképzelt.

Jaaa nem, te nem úgy értetted, hogyne. Útólag senki nem úgy érti mikor valakit földbe döngöl.

Pénz ide vagy oda, olyan messze vagy az értelmiségi rétegről mint Makó Jeruzsálemtől. Nagy büszkeség, mondhatom.

2020. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!