Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Velem van a baj, hogy nem az...

Velem van a baj, hogy nem az az életcélom, hogy gazdag legyek? 18/L

Figyelt kérdés

Mindenkitől folyton azt hallom, hogy az egész életük a pénz körül forog, és akármennyi van, többet akarnak. Gyakorlatilag az egész korosztályom egyetlen célja a felnőttkorukra, hogy sok pénzük legyen, hogy akármire költhessenek végtelenül.


Nem álszentségből, de ez mégis hogyan lehet? Szerintem ez nagyon szomorú, hogy beismerik egyesek, hogy pl. nem akarnak normális kapcsolatot, csak anyagilag akarnak még azzal is jól járni. Sőt, egyetemet is az alapján választanak sokan, hogy mivel tudnak majd sokat keresni. Persze, nyilván ez is egy faktor pályaválasztásnál, de szerintem ez sokkoló, hogy sokan inkább olyat tanulnak, amit gyűlölnek, csak legyen esélyük jobban fizető állásra.


Az egészben az a fura, hogy nem csak valóban csóró ismerőseim gondolják így, akik ki akarnak törni, hanem igazából teljesen normális körülmények közül való emberek is. Nem simán jól akarnak élni, hanem kőőőgazdag akar lenni mindenki, de persze abba nem gondolnak bele, hogy ennek mennyi az esélye. Aki nem születik gazdag családba, az valószínű sosem lesz az, kivéve ha generációk óta halmozódik a vagyon.


Igazából csak bánt ez a tendencia, mert úgy érzem, sokak élete szürke, és nem próbálnak az emberek érzéseket, kalandokat megélni. Nem tudom, hogy ez régen is így volt-e.


Tisztelet a kivételnek egyébként, biztos van még aki nem gazdag akar lenni mindenáron, a mindenkit úgy értem, hogy az ismerősi köröm nagyobb része.



2020. márc. 4. 16:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Az jobb ha boldog vagy de csóró?
2020. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért csak ez a két véglet létezik az emberek fejében? Az miért "csóró", akinek van pénze, normálisan él, de nem gazdag?
2020. márc. 4. 16:16
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván jó ha nincsenek anyagi problémáid, de nem ennek kéne az életcélnak lenni.

Nekem könnyebb volt ugyan a pályaválasztás, mert kb gyerekként már megvolt az érdeklődés és mint kiderült azért jól is fizet.

2020. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

"Aki nem születik gazdag családba, az valószínű sosem lesz az, kivéve ha generációk óta halmozódik a vagyon."


Tévedsz! Valaki kitanul egy jó szakmát, amivel vagyonokat lehet keresni, pl. jogász, orvos...stb, vagy egyéni vállalkozó lesz, vagy kimegy külföldre dolgozni.


Mindenkinek más az életcélja, neked ez, másnak meg más.


Pl. kalandok. Hogyan akarsz kalandokat megélni, ha nem tudod őket finanszírozni?


Régen nem volt ennyire drága, elanyagiasodva minden. Kérdezd meg szüleidet, hogy régen mennyivel másabb volt a helyzet. Az árak irreálisan elszálltak, a fizetések ezt nem követték. Most kb fél milliót kéne ahhoz keresnünk minimum, hogy kövessék azt a növekedést, amit pl. az ételek ára mutat. Csak az a baj, hogy a fizetés ezt nem követi.

2020. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jogot tanulok külföldön, nekem vannak ilyen vonatkozású céljaim is. De tisztában vagyok vele, hogy amennyivel többet fogok kint keresni, annyival drágább is lesz az élet. Hiába lesz jó diplomám, nem fogok tudni rögtön házat/autót venni, mert ott lesz a diákhitel, a mindennapi megélhetés. A gazdag nem egyenlő a jómódúval. Arról nem is beszélve, hogy sokan konkrét luxusban szeretnének élni, olyan szinten, amit egyébként csak instagramon látnak, de fogalmuk sincs róla.
2020. márc. 4. 16:25
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

#5

A befektetett energia mindig később térül meg, nem azonnal!

2020. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb mindenki rájön, hogy a legfontosabb dolgok többet érnek a világ összes pénzénél is.
2020. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt látják fiatalon, hogy "akinek van, az bármit megszerezhet", "ezzel királynak lehet lenni", "ha megvehetném ezt meg azt akkor majd haverok hú de néznének" és felnőttként egyfajta ilyen vágy él tovább talán náluk a pénzzel kapcsolatban, csak más formában.
2020. márc. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 October15 ***** válasza:

Hát én nem ez alapján választottam az biztos. :D

3 év BA, 2 év MA, 4 év PHD, +3 év a doktori megírására... kezdő fizetés nettó: 188k. :D [Történész] Már ha találsz állást egy egyetemen mert ha nem akkor nyilván éhendöglesz. :)

2020. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs veled baj. Igen is fontos dolog. Akinek alig telik kenyérre,az negatívan gondolkodik róla,akinek meg van,az pozitivan. Hogy melyiket akarod,és éred is el,a te döntésed.
2020. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!