Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy született az...

Szerintetek hogy született az emberiség?

Figyelt kérdés

A vallások szerint Isten teremtette meg Ádámot és Évát és mi az utódjai vagyunk, a tudomány pedig nem tudja ezt megmondani, csak elméletek vannak. Tudom, hogy nincs rá konkrét válasz, valamiben mégis hinni kell.

Én a vallásban nem tudok hinni, szerintem ez csak egy mentség azoknak akik félnek a haláltól. Kiváncsi vagyok mindenkinek a véleményére



2020. márc. 4. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

"a tudomány pedig nem tudja ezt megmondani, csak elméletek vannak"


Az a baj hogy ebben a "csak" szócskában tükröződik is az ismereteid hiánya. Ami nem baj, csak akkor baj, ha valaki szorosan ragaszkodik a hiányos ismeretekben éléshez, és a hiányos ismeretekből következtetett nézeteihez.

Az már baj.


Szóval miért is nem egy súlycsoport egy tudományos elmélet, meg egy random szent könyv dogmatikus állítása: A felülvizsgálhatóság miatt!


Az elmélet szó a tudományban mást jelent mint a köznapi beszédben.

A köznapi beszédben kb szinonímaként használjuk az elmélet szót az "ötlet, gondolat, elképzelés, vélemény" szavakkal.

Na ez a tudományban egyáltalán nem így van.

Az elmélet az a tudományos módszertanban a megismerés egy fázisa.


Először hipotézist állítunk fel. Ez egy rövid állítás, aminek még nincsen kísérletes utánajárása, pusztán egy ötlet, ami magyarázatot adhatna egy vizsgált jelenségre.

Ha megvizsgáltuk, és helyesnek ítéljük a hipotézisünket, akkor lesz belőle elmélet.

Az elmélet pedig képes a világ némely jelenségét úgy magyarázni, hogy más elméletekkel egyidejűleg igaz legyen, és konzisztens. Több elmélet egyesítése egy nagyobb, átfogóbb modellé a szintézis.


A tudományban tehát nem vaktában találgatásra használjuk az elmélet szót.

Ahhoz bizony el kell érni eredményeket, sikeres megfigyeléseket és helyesen megfejtett összefüggéseket.

Az evolúció az utóbbi 170 évben olyan brutális méretű irodalmat halmozott fel, hogy azt nem itt fogom leírni, de még csak a "rövidített verziót" sem.


A vallások ezzel szemben ténylegesen csak kinyilatkoztatást tesznek.

Értsd: Ha egy valaki kiáll a domb tetejére, és olyasmikről beszél tényszerűen, amiket senki más nem tapasztalt, és csak a puszta hitünk által tudjuk elfogadni az illető állításait, akkor az kinyilatkoztatás.

Ha ezt a bizonyítékok nélküli kinyilatkoztatást utána intézményesen igazságként tanítjuk, aminek megtiltjuk a megkérdőjelezését, akkor az a dogma.

Ez jellemző a vallásokra. Ezért nem lehet egy mérlegre tenni egy Bibliát, meg egy fizikakönyvet.

2020. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Valamilyen biokémiai+fizikai dolgok együttes hatásaként.
2020. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

"más embereket látunk minden nap, de a Menyországot nem".


Ez semmire nem bizonyíték, de még csak nem is utal semmilyen szinten arra hogy talán reinkarnáció van.


Azok a más emberek ugyanúgy megszülethettek reinkarnáció nélkül is, és haláluk után mind szépen egyesével mehetnek a Menyországba, vagy bármilyen túlvilágba.

(vagy ha ateista vagy mint én, akkor úgy gondolhatod hogy egyesével ugyanoda tűnnek el a személyeik mint ahonnan jöttek: a semmibe).


Egyébként egy kérdés:


100 évvel ezelőtt 2 milliárd ember élt a világon.

400 évvel ezelőtt kevesebb mint 1 milliárd.

Időszámításunk szerint 1000-ben talán néhány száz millió maximum.

Az ókorban pedig még kevesebben.


Jelenleg élünk 7,6 milliárdan, és erősen közeledünk a 8 milliárd felé, sokan pedig a 10 milliárdot is megsaccolják hogz 2070-re elérhető lesz.


Kérdésem: Honnan a búbánatból jönnek az újabb lelkek az embergyerekekbe?

Hisz több gyerek születik, mint amennyi idős ember meghal.


Hirtelen egy csomó állat lelke ember testbe kerül? Mi alapján?

Ha jó őzike volt az erdőben, akkor következő életében megszülethet egy nigériai kislány képében?

2020. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ezen én is elgondolkoztam, hogy honnan lesz az a sok lélek, ha egyre több ember van a Földön. Szóval már a reinkarnálódást sem tudom annyira elhinni, de azon a történeten (The Egg) amit feljebb leírtak lehet van benne valami igazság.
2020. márc. 4. 18:02
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Én abban az elméletben hiszek, hogy szimulációban élünk. Erre következtetek a létezés ismétlődő mintáiból, abból, hogy a matematikai axiómák mindenhol érvényesek, hogy bele van kódolva a világba a megsemmisülés (fekete lyukak), hogy nem tudjuk elképzelni a végtelent és azt sem, hogy nincs semmi a táguló univerzumon kívül. Ott van még a határozatlansági reláció, ami látszólag mesterséges gátat szab annak, hogy milyen részletességgel ismerhetjük meg a minket körülvevő világot, illetve az is a szimulációs elmélet mellett szól szerintem, hogy a fajok populációjának van egy optimuma - erről linkelek egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=ovJcsL7vyrk


Megvizsgáltam több elméletet a teremtést illetően, de a "nagy kérdésekre" a legkielégítőbb választ szerintem ez adja. Persze bármikor szívesen felülvizsgálom a következtetéseimet, és azt is elfogadom, hogy más mást gondol.

2020. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Arra már én is gondoltam, hogy talán csak egy megírt szoftver vagyunk valaki gépén. Egy nagyon fejlett "teremtőnél", aki képes teljesen megvezetni.

Ez megmagyarázná miért nem találtak még életet más bolygókon. Talán a bolygók mind csak dekorációk. Ha annyira intelligensek vagyunk, egyszer úgyis rájövünk, hogy ki lehet menni a bolygónkból, végtelenre pedig azért nem programozhatja a "teremtő", így is nagy a munka vele, hogy csak egy bolygóról van szó. De azért mégse sötétséget meg a nagy semmit lássuk, ha elhagyjuk a Földet. Ezért van még a miénken kívül is rengeteg bolygó, viszont nincs megírva rá az "élet program". Végülis miért ne lehetne valaki képes olyan dolgokra, amire mi azt mondanánk lehetetlen? Elvégre egy hangya sem képes felfogni a mi életünket, miért lennénk mi a csúcs? Egyébként ebben az esetben akár átvehetnénk az uralmat, ha fel tudjuk venni a kapcsolatot a "teremtővel" és hipnotizáljuk, aztán rávesszük hogy abban a világban ahol ő él, hozzon létre fizikai testet nekünk.

2020. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Es ha sajat magunknak szimulaljuk csak?


Mindig csak olyan dolgokat tudunk felfedezni ami emberi kepzelöerövel is letrejöhet. Nincsenek kepzeletet felülmulo dolgok.

Mintha csak a kepzelet szabna hatart mindennek. Ha majd el tusjuk kepzelni hogyan kell akkor teleportalni is tudni fogunk pl.


Kb a vonzas törvenyere hajaz vagy arra hogy isten mindenkiben van. Mintha tenyleg egy kolonia/egysèg lennènk csak de együtt a marslakokkal is.


Lehet a katasztrofakat es ufonautakat is mi teremtjük csak a sajat kepzeletünkkel.

Erdekes hogy mesékböl vett elemeket is filmeznek. Pl a sellök, manok, pokember. Vannak amatör videok ilyenekröl is csak epp az èletböl pl mutànsok cimmel.

2020. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

A fö kerdes amikor kezdeteket meg végeket keresünk ott bukik csak hogy nincs idö.

Hanem allandosag van. Kezdet es vég nelkül.

Van egy teremtö halmaz önmagàban (egysegben az emberrel)es az teremt szimulaciokat.

2020. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

Amugy valoban vannak unikornisok?

Csak mert korabban ezek is csak meekben voltak de mar ezekröl is vannak èlö videok fotok a neten

2020. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
89%
#5 Az illuminati megtalálta az örök élet titkát. A halhatatlanság már létezik. Nem fogunk meghalni.
2020. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!