Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor tudnek igy tanulni?

Mikor tudnek igy tanulni?

Figyelt kérdés
Dolgozok napi 8-9 orat. Utazassal szerencsere nem megy el sok ido, de a munkara valo keszulodesre mar annal inkabb. Raadasul 11 nap munka es 3 nap hetvege a munkabeosztas, szoval hetvege sincs sok. Lassan itt az erettsegi es az anyag felet se tudom kb. Mikor tudnek tanulni? Ma lenne 2 szabad oram de mar nincs ra erom.
2020. febr. 28. 09:26
1 2
 11/17 anonim válasza:

étkezés: 30p

főzés: főzz egyszerű, egészséges, hamar elkészíthető ételeket a hétre, heti 2 alkalommal pl vasárnap-szerda

takarítás: ebben az időszakban szerintem elég lenne csak nagyjából, és ezt se szükséges minden nap

bevásárlás: heti egyszer vagy kétszer

pihenés: aludj 7 órát

2020. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Amúgy érettségire én szerintem összesen, az összes tárgyra tanultam vagy 6 órát. És ez egy elég nagylelkű tipp.

Mindenem ötös lett, 410 pont környékéig jutottam felvételin. Az érettségi egy vicc, ha valamennyire odafigyeltél az elmúlt pár évben, akkor nem szabad hogy gondot okozzon.

2020. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Abból kiindulva, hogy a polgárjogi szakvizsgára 1,5 hetem volt felkészülni, azt mondanám, vegyél ki az érettségi előtt pár nap szabit, amikor csak ezzel foglalkozol. Ha ez sikerül, akkor bőven elég most napi 1-1,5 órát foglalkoznod vele, és még feszített sem lesz a tempó.
2020. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jól osztod be az idődet.

Alapból időpazarlás heti 2-nél többször boltba járni, mindent meg lehet venni gyakorlatilag egy bolti látogatással/hét, másiknál meg max kenyeret/zsömlét veszek.

Könnyebb rendet tartani és nem szétdobálni mindent, elmosogatni ha használok valamit, heti 1-másfél óra alatt körbe lehet takarítani a lakást (portörlés, porszívózás, felmosás, fürdő+wc takarítás).

Főzés közben lehet mosogatni, takarítani, mivel nem csak olyan ételek vannak, ami mellett ott kell állni. Pl. ha bedobok valamit a sütőbe, nem kell nézni ahogy sül, ha mikrózol valamit percekig sem kell nézni ahogy forog, én közben szoktam mosogatni is. De amúgy igen, mint a bevásárlásra, erre is vonatkozik, hogy nem kell minden egyes nap ott állni a konyhában és főzni, heti 2-3x bőven elég.

Ha nem egyedül vagy a háztartásban, bárkitől kérhetsz segítséget.

Nem kell eszerint élni, (bár szerintem logikusabb és könnyebb), elég ezt a pár hónapot kibíri.

2020. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na igen, en minden nap mentem boltba stb. Ez pl jo tipp, h inkabb vasaroljak elore, ezt meg is fogom fogadni. A kevesebb alvas is oke, 7 ora meg nem a vilagvege. Meg igazabol meg erkezett par jo dolog, koszi. Annak is koszi aki megnyugtatott, h nem olyan nehez ez. :)
2020. febr. 28. 21:46
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek azt még mond el, mit értesz munkára való felkészülés alatt, tényleg érdekel :D
2020. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne az a munkára való felkészülés. :D

Én minden nap járok boltba, általában 5-10 percembe kerül.

2020. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!