Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor tudnek igy tanulni?

Mikor tudnek igy tanulni?

Figyelt kérdés
Dolgozok napi 8-9 orat. Utazassal szerencsere nem megy el sok ido, de a munkara valo keszulodesre mar annal inkabb. Raadasul 11 nap munka es 3 nap hetvege a munkabeosztas, szoval hetvege sincs sok. Lassan itt az erettsegi es az anyag felet se tudom kb. Mikor tudnek tanulni? Ma lenne 2 szabad oram de mar nincs ra erom.
2020. febr. 28. 09:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Utazassal szerencsere nem megy el sok ido, de a munkara valo keszulodesre mar annal inkabb."

Ez mit takar? 1 óra? 6 óra?

2020. febr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
30-40 perc
2020. febr. 28. 09:51
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Az semmi. :D

8 óra munka és napi 2*1 óra utazás mellett van napi 6 órám szabadidőnek kb. Az több mint elég lenne, ha tanulnom kellene még.

2020. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

24 - 10 (munka) - 8 (alvás) - 2 (evés, tisztálkodás) = 4.

Kb. ennyit tudsz tanulni minden munkanap.

2020. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
24-9(altalaba ennyit dolgozok)-8(alvas)-2(utazas, keszulodes, tisztalkodas). Marad 5 oram egy nap. Na ebbol meg lekell vonni azt amikor eszek, fozok, takaritok, bevasarlok vagy pihenek. Mivel en is ember vagyok ezert munkabol hazaterve nem tudok rogton tanulni, pihenni kell. Raadasul 2 tananyag kozott is. Na most ha ezeket hozzavesszuk akkor ott vagyok, h max 0 szabadidovel tudnek csak napi 2 orat kb tanulni, de ha epp 10 napja mar dolgozok akkor eleg keves ra az erom. Ezert kertem tippeket
2020. febr. 28. 10:06
 6/17 anonim ***** válasza:

De milyen tippet akarsz? Nem tudjuk meghosszabbítani a napjaidat. Miket tudunk tanácsolni? Mondj fel, aludj csak hat órát, rendelj ételt, így nem kell főzni, kérd meg a háztartásbelieket, hogy segítsenek be. Ezek gondolom neked is eszedbe jutottak.


Egyébként mit jelent az a “munkára való felkészülés”?

2020. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Azt hittem egyetemista vagy.


Az érettségire az órán kötelezően kiadott feladatokon kívül semmit sem készültem az írásbelire.


Pl.: Történelem írásbeli feladasort teljesegészében érettségin láttam magam előtt először. Az első felében lévő kicsi feladatokra soha sem csináltunk példa feladatokat, csak összesen 3-4 fogalmazást írtunk órán amivel a 2 részére gyakoroltunk.


Kb ugyan ez az irodalommal.


Ez a kettő nem sikerült jól, de ilyen +70%osak voltak szóval nem veszélyesen rossz.


Angolból jó voltam így +90%-ra jött ki nulla készüléssel.


Az informatikában egyedül a programozást rontottam el picit. Minden más max pontos lett. Accessből 1 pontot levontak. Viszont a programozás részből, csak a pontok felét vagy 2/3 részét kaptam meg. (emelt)


A szóbeli tételeket osztálytársaktól összeguberáltam. Összesen talán 2-3 tételt dolgoztam ki én a nagyából 80-100 tételből. (már nem emlékszem)


2 emelt volt. Az egyik angol, amire szó szerint semmit sem készültem, csak tudtam angolul, mert az előtte lévő években "tanultam" és már volt felsőfokúm is. A másik informatika, amire csak átolvastam 2x a tananyagot és tudtam.


Összesen 1 pontot veszítettem emelt informatika érettségin.


A középszintű érettséginél a szóbelire összesen 3 napot szántam, közvetlenűl a előtte.


Tehát lényegében reggel felkeltem és addig tanultam (olyan kb 10ig) amíg összenem estem és ez tényleg olyan volt, hogy már fájt a fejem és úgy éreztem meghalok. Lényegében szerintem eddigi éltetemben akkor teszteltem leginkább a "tanulási határaimat" olyan szinten, hogy most egyetemista vagyok, de még nem kellett olyan durván tanulnom.


... és jól sikerült.


Irodalomból 1 pontot veszítettem. Történelemből kb 70-80% körül voltam, amit elrondottam. Célnyelvi Civilizációból (amiből ha jól emlékszem 40 tétel volt, mert volt A-B verzió így 2 tételt kellett kifejteni) ott 94% volt amit onnan tudok mert nincs írásbeli csak szóbeli középszinten.


Persze minden tételt elfelejtettem pár nappal később, szóval ez nem a hosszútávú tudás megszerzésének a titka.


Szóval meg lehet csinálni. Engem a lustaság hozott ilyen helyzetben, majd az motivált hogy normális szakon tanulja tovább. Végül összesen 414 pontot szedtem össze ha jól emlékszem.


Ami közelsem kiemelkedő vagy jó, de szerintem meg mutatja, hogy mennyire kevés készülés kell az érettségire.


Szóval személyszerint azt tudom ajánlani, hogy most készülj minden szabad idődben.


Az írásbeli nem lesz durva, attól nem kell félni. A szóbeli az ami igazán lexikálus tudásra épül. Írásbeliket nagyából 0 tudással fel lehet építeni elfogadhatókra. Pl.: A töri esszém témájáról semmit sem tudtam. A forrásokat maximálisan felhasználtam, plusz az töris földrajzi térképes dolgokból kinéztem a helyszíneket, évszámokat.


A történtek lefolyását, meg ebből logikáztam ki hogy "nagyából mi történhetett".


A szóbeli előtt meg hagyj magadnak pár napot amit maximálisan a tanulásra szánsz.

2020. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én a 9 óra munka mellett 1-1 órát bkv-ztam oda-vissza, aztán otthon várt az ovis lányom, a háztartás és mellette még levelezőn főiskolára jártam. Már nem tudom, hogy bírtam tanulni is, de emlékszem, hogy nem panaszkodtam, jól bírtam, és jól ment a suli-munka is. Már csak a nyelvvizsga kellene, de közben a lányom iskolás lett, szóval állandóan tanulni kell vele, ott a háztartás, cukorbetegség miatt muszáj folyton főzni, hogy legyen mit enni nekem és a családomnak is. A tanulásra egyszerűen nem marad idő. 5:30-kor kelek, 18-kor érek haza, a lányom 8-kor fürdik, 9-kor alvás, közte főzök, eszünk stb, és 9-kor sokszor én is úgy alszok mint a bunda. Nem tudnék 9 után tanulni, hétvégén pedig vagy végre pihenek, vagy dolgunk van. Az, hogy munka mellett csak tanulás, szerintem a legsimább.
2020. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Arra van időd, amire szakitasz.

Nem kell mindennap órákat tanulni, de pl a matek érettségi első felét fél óra alatt meg tudod csinálni és le tudod ellenőrzni magad.

Vagy igazából bármilyen tárgyból is lehet kisebb részeket tanulni, nem muszáj, hogy az egész napod üres legyen.

Csak akarni kell. Amiket írsz csak kifogás. Minden nap bevásárolsz meg takarítasz? Úgy, hogy az egész napot elviszi?

Ülj le és csináld, ha kell ideiglenesen szoruljon háttérbe pl a takarítás. Gondolom célod van az érettségivel és van motivációd.

2020. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

5 óra bőven elég. Vagy te minden nap a-tól z-ig kitakarítasz egy 200 nm-es házat, minden nap nagybevásárolsz, és minden nap 3 bonyolult fogást főzöl?

Tanuld meg jobban menedzselni az időd, nekem 5-6 óra bőőőőven elég. Pedig nekem is ugyanannyi percből áll.

2020. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!