Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak komolyan üzletel...

Hogyan tudnak komolyan üzletelni 2-3-500Ft-os vackokon? Vagy azon vacillálni, hogy megvegyem-e a 10 forinttal drágáb csokit.

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem értem.. facebookon állandóan látni, hogy eladó 3 pár zokni, vagy eladó vezetékes fülhallgató...


És ezeknek az ára meg se haladja az 1000Ft-ot. Ezetmit lehet üzletelni? Ráadásul alkudnak is..


Használt zoknit még ha kényszerítenék akkor se vennék fel, pfhuujj. És egyébként is ajándékba odaadnám.


100Ft ot 1 párért? Röhej inkább ingyen odaadok 10 párat, de nehogy már kfizettessek valakivel ennyit..


Vagy amikor azt nézik a boltban, hogy a 190 vagy a 200Ft-os csokit vegye-e meg..



Nem mindegy, ohgy most 10 forinttal drágább a csoki?

Benzinnél oké, mert nagy a különbség, 4-5 ezer, ha sokat tankolsz...


És valakik ebből akarnak pénzt keresni? Hogy 200Ft ért eladom a fülhallgatómat? Vagy a bizsu füllbevalómat?


200Ft mit ér? Hát semmit..


Én összesen 21 pólót, és 8 nadrágot ajándékoztam el. Nem igaz, ohgy nem lehet megtenni..


Nem lehetnek ekkora zsdók.. (csak a sztereotípiák miatt :) ) szerintem pofátlanság kifizettetni ilyen kis összeget..


Valaki tudna magyarázatot mondani ezekre? Számomra érthetetlen..


2020. febr. 20. 21:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk az emberek nettó 1150 ft-ot keresnek nettó, csak úgy mondom
2020. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Most már engem is érdekel (viccen kívül), hogy hol lehet bruttó 2600as órabéren diakmelozni.
2020. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Mi a fenét érdekel benneteket? Nem ez volt a kérdés.

Szerintem kérdező van akinek sokat számít az a pár száz ft is. Benne vagyok egy anyukacsoportban, gyakran látok ilyeneket hogy 100-200 ft a babaruhák ára. Újonnan van amelyik ilyen 2-3000 közt mozog. Érdemes lecsapni ráhiszen nagyon rövid idő alatt növi ki a gyerek. A hőbörgőknek annyiban igaza van, hogy amíg nem értesz valamihez ne ítélkezz hangos véleménnyel. De a való életbe kikerülve most már ezt is tudni fogod majd.

2020. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem érdekel, hogy mi volt a kérdés, mivel a kis suttyó úgy se érti meg a választ, mert alapból tévképzetei vannak. Én is voltam diákmunkás, de mindenki tudja, hogy a diákok jobban keresnek, keveset adót vonnak le a bérükből, de a kérdező még ezt sem képes felfogni, minek erőlködjünk
2020. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Blade Bone ***** válasza:
100%

Ez azért van szerintem, mert ha Logikusan nem húzod meg a határt bizonyos termékek árát és minőségét elnézve, akkor nem fogod meghúzni akkor sem, ha jóval több pénzhez jutsz... Szóval nem a tíz forintokon van a hangsúly legtöbb esetben, hanem a tudatosságon.


Kivételt képeznek persze a sóher emberek, de ők a minőséget nem tartják szemelőtt...

2020. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Fordítsd meg a dolgot! Számold ki hogy te mennyi mindent NEM TUDSZ MEGVENNI csak mert nem figyeltél oda azokra a 10-100Ft különbségekre.

Mondjuk 10 alkalommal odafigyeltél és az már 1700Ft-t jelentett összeadva. Máris meg van egy pizza ára belőle. Ha eladod a neked nem fontos dolgaidat ahelyett hogy kidobnád, akkor a diákmunkával megkeresett pénzednél is több pénzed lesz arra amit szeretnél te megvenni - nem használtan. Vagy ha nem 1000-ért veszel meg valamit aminél nem is fontos hogy új legyen (nem zokni) hanem a felééért, máris kettőt tudnál venni belőle 1 helyett.

Ez nem jelenti azt hogy ne ajándékozhatnád el amit akarsz és hogy mindenből neked is pénzt kell csinálnod. csak gondolj abba bele hogy ez nem feltétlenül rossz, hanem a munka egyik fajtája - a kereskedelem, és hogy a takarékosságnak mindig célja van - szerencsés esetben az hogy TÖBBET tudj vásárolni abból amit szeretnél.

2020. febr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Jól van ez így? ***** válasza:
100%

"-Egy szarv 5 márka, 1 millió szarv 5 millió márka!"

Matko Destanov - Macskajaj (Black Cat, White Cat; 1998)

2020. febr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

" Olyan ami nem pont ide a gyakorira tartozik"


ilyenkor szokott kiderülni, hogy ezt is apuék intézték és nem piaci alapon dolgozik a kérdező, hanem benyomták valahova, hogy azt gondolja, ő keresi a pénzt, nem a szülei kényeztetik el.


Pusztán ezért érdekel mindenkit.

Na meg mert talán akkor lehetne látni miért él álomvilágban a kisgyerek

2020. febr. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%

Mekkora kamu. 16evesen mit tudsz te amiert 40ora munkaert 100kt keresel? Semmit.


Az azt jelentené hogy mar most 400ks netto ber korul mozog a tudasod. Ami rohej.



Mi abl franc értelme hazudni itt? Ettol meno vagy?

2020. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!