Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak komolyan üzletel...

Hogyan tudnak komolyan üzletelni 2-3-500Ft-os vackokon? Vagy azon vacillálni, hogy megvegyem-e a 10 forinttal drágáb csokit.

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem értem.. facebookon állandóan látni, hogy eladó 3 pár zokni, vagy eladó vezetékes fülhallgató...


És ezeknek az ára meg se haladja az 1000Ft-ot. Ezetmit lehet üzletelni? Ráadásul alkudnak is..


Használt zoknit még ha kényszerítenék akkor se vennék fel, pfhuujj. És egyébként is ajándékba odaadnám.


100Ft ot 1 párért? Röhej inkább ingyen odaadok 10 párat, de nehogy már kfizettessek valakivel ennyit..


Vagy amikor azt nézik a boltban, hogy a 190 vagy a 200Ft-os csokit vegye-e meg..



Nem mindegy, ohgy most 10 forinttal drágább a csoki?

Benzinnél oké, mert nagy a különbség, 4-5 ezer, ha sokat tankolsz...


És valakik ebből akarnak pénzt keresni? Hogy 200Ft ért eladom a fülhallgatómat? Vagy a bizsu füllbevalómat?


200Ft mit ér? Hát semmit..


Én összesen 21 pólót, és 8 nadrágot ajándékoztam el. Nem igaz, ohgy nem lehet megtenni..


Nem lehetnek ekkora zsdók.. (csak a sztereotípiák miatt :) ) szerintem pofátlanság kifizettetni ilyen kis összeget..


Valaki tudna magyarázatot mondani ezekre? Számomra érthetetlen..


2020. febr. 20. 21:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mintha egy autón annyit alkudnék, hogy áá sokallom a 4 milliót. Mit szólna 3.999.900-hoz?? 100 forinttal olcsóbb. nagyon nagy pénz :/
2020. febr. 20. 21:17
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenkit finanszíroznak anyuék olyan mértékben, mint téged.
2020. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Öhmm.. micsoda? Eltaláltad, 14-18 közötti vagyok (kb félúton :D ) Szerintem attól teljes mértékben eltekinthetünk, hogy mennyi pénzt keresek diákmelóval..


Amúgy kicsit a minimálbér alatt..

2020. febr. 20. 21:18
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Majd ha te is dolgozni fogsz a pénzért, akkor megtudod, hogy mennyi is az értéke 200 forintnak.
2020. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A diákmunka nem dolgozás? Többet dolgozok kevesebb pénzért, mint amennyit mások kapnak kevesebb munkáért..
2020. febr. 20. 21:20
 6/19 A kérdező kommentje:
Igaz nem költök semmire, de hidd el tudom mennyi az értéke a pénznek. konkrétan 98 ezret keresek havonta, mert naponta csak 2 órát tudok menni dolgozni. És érdekes mégis tudnám fizetni a házunk rezsijét. Meg az internetet is .
2020. febr. 20. 21:22
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Tudnád, persze.

Látszik, hogy gyerek vagy még.

98.000-ből pont meg lehet élni...


Költözz el, aztán meg tudod.


Ha nem titok, mi az a diákmeló amivel 16 évesen heti 10 órában 98.000-at lehet keresni?

2020. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
A diákmunkáért pont több pénzt kapsz ugyanazért a munkáért, mint az, aki nem diákmunkás, de ugyanazt csinálja.
2020. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7-es. Olyan ami nem pont ide a gyakorira tartozik. Havi 44 óra. Óránként 2220Ft. kb 98k.. Ez rettentő kevés órabér.. Tényleg ez a minimum, de nyugodtan dönthetek, hogy áá nem érdekel, 200Ft.. inkább a 800Ft-os csokit veszem meg..
2020. febr. 20. 21:44
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

6#

Ugye tudod, hogy az 2500 forintos órabér? Kb a duplája annak amit egy átlag magyar kap.

A kérdés pedig nem az, hogy mit tudnál kifizetni belőle és mit nem, hanem az, hogy ténylegesen mit fizetsz belőle. Majd ha kikerülsz az életbe és albérletet kell fizetned, meg rezsit, kaját, ruhát, kocsit kell fenntartani, plusz félretenni saját házra, meg váratlan kiadásokra és neadjisten még magadra is költenél egy kicsit, akkor majd meglátod, hogy milyen kevés dologra elég egy atlag fizetés és mennyit számít ha az ember naponta akár száz forintot meg tud spórolni valamin.

Amíg csak annyiból áll az életed, hogy anyuciék eltartanak, te meg azon gondolkozol, hogy melyik játékot vegyed meg a ps-re, addig ne dumálj a megélhetésről, spórolásról, meg egyáltalán a pénz értékéről, mivel halvány lila fogalmad sincs ezekről a dolgokról

2020. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!