Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy vélemény...

Szerintetek egy vélemény lehet rossz?

Figyelt kérdés
Tehát tegyük fel, hogy van egy énekes vagy zenész, aki egyértelműen jó és különleges, tehát tény, hogy az és meg is lehet indokolni, hogy miért és ebben az emberek 98%-a egyet is ért, viszont az a maradék 2% azt mondja, hogy nem az, akkor az ő véleményükre lehet azt mondani, hogy rossz? Mert végülis ha valami tény, akkor az tény, tehát ha valaki egyértelműen rossz, akkor rossz, ha pedig valaki egyértelműen jó, akkor jó és ebben az esetben a kisebbség véleménye semmit nem számít, befolyásol.
2020. jan. 16. 07:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vélemény egyéni. Zene esetén ízlés kérdés. Tényekre másképp is lehet hivatkozni. Pl most én utálom Justin Biebert vagy a Kardashianokat. Régebb ez teljesen fura volt és az én ízlésemet hurrogta le a korosztályom. Most viszont az emberek többsége egyetért velem.

Akkor most hivatkozzunk tényekre, hogy mennyi stúdióalbumot tudott eladni, vagy hogy milyen nézett a Kardashian show? Mert még cikk is volt róla valamikor Starityn, hogy ők ketten a két legutáltabb ember a földön.

2020. jan. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az emberek többsége a vajas kenyeret szereti, még nem jelenti azt, hogy a zsíros kenyér rossz, mert azt csak ketten szeretik.
2020. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Oké, de tegyük fel, hogy van egy tényleg nagyon különleges ember, énekes, akármi, az ízlést most tegyük félre, megnyer egy ilyen nagyobb versenyt, amit több millióan is néztek és úgy azt mondani rá, hogy sz@r vagy hogy nem érdemelte meg a győzelmet, szerintem elég hülyeség ilyen esetben.
2020. jan. 16. 07:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, de tegyük fel, hogy van egy tényleg nagyon különleges ember, énekes, akármi, az ízlést most tegyük félre, megnyer egy ilyen nagyobb versenyt, amit több millióan is néztek és úgy azt mondani rá, hogy sz@r vagy hogy nem érdemelte meg a győzelmet, szerintem elég hülyeség ilyen esetben."


Elöször is fogd már fel, hogy zene esetében NEM LEHET az ízlést félretenni.

Másodszor olyan nincs, hogy az emberk 98%-a szerint jó, mert az emberek nagy része eleve nem néz ilyen müsorokat.

Harmadszor ha több millió ember meg is nézi a vetélkedöt, az még mindig csak egy töredéke MO lakosságának.

Negyedszer egy tehetségkutató müsor esetében rengetegszer nem a tehetség/tudás az, ami miatt jó helyen végez valaki, inkább véletlen.


Szóval hidd el, attól, hogy neked meg a haverjainak ö a legjobb, az emberek többsége ennek ellenére nem feltétlen kedveli!

2020. jan. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy vélemény az ízlés tekintetében nem lehet rossz, csak más.


"egyértelműen jó és különleges, tehát tény, hogy az"

"Mert végülis ha valami tény, akkor az tény,"


Nem, ez nem tény, hanem vélemény, különösen, hogy sem a "jó", sem a "különleges" nem objektív definíció, hanem szubjektív.

(Egyébként ha előkerül a "Mert végülis ha valami tény, akkor az tény," mint érv, akkor az biztos jele annak, hogy az illető is tisztában van azzal, hogy nem az objektív tények, hanem a szubjektív vélemények témában van)


"98%-a egyet is ért, viszont az a maradék 2%"

Az egész gondolat hibás, és még 99,8% vs 0,02%-nál sem lesz "rossz" a 0,02% véleménye. (arról nem is beszélve, hogy 98%-2%-os egyetértés semmilyen véleménykérdésben nincs a világon.)

2020. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A vélemény nem lehet rossz, de a látásmód amivel a véleményt alkottad lehet és ettől függően valaki szàmára lehet hasznos vagy haszontalan a véleményed. Amit te ìrsz az csak izlés kérdése
2020. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#4 Már miért ne lehetne? Attól még, hogy nekem nem tetszik valami, attól még lehet különleges, főleg ha meg is lehet indokolni, hogy miért az. Minden más most teljesen mellékes.
2020. jan. 16. 08:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"megnyer egy ilyen nagyobb versenyt, amit több millióan is néztek és úgy azt mondani rá, hogy sz@r vagy hogy nem érdemelte meg a győzelmet, szerintem elég hülyeség ilyen esetben" - egyáltalán nem értek egyet ezzel, mert most nézd meg a Dalt vagy az Eurovíziót, kb. évtizedente van 1 "hallgatható" győztes daluk, pedig sokan nézik őket.


A zenében nincsenek tények, az ízlést nem "teheted félre" ebben az esetben.


Max. azt tudom elképzelni, hogy ha egy zenész / énekes egész ÉLETMŰVE azt mutatja, hogy sokaknak tetszik, akkor el kell ismerni, hogy mások látnak benne valamit, amit a véleményalkotó nem. De itt több tíz éves színpadi jelenlétre, nem egyetlen versenyre, még csak nem is 2-3 albumra gondolok.

2020. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Én az ilyen nonszensz "sz@r", "nem érdemelte meg", "gagyi" válaszokkal nem tudok mit kezdeni, ezek nem vélemények, a vélemény az, ha ki is fejted miért gondolod azt, amit. De ha nem tudsz bármi értelmeset írni/mondani a véleményedhez, akkor akár be is k@phatod felőlem. Bírom, amikor valaki mondja hogy sz@r, megkérdezem miért, aztán le van fagyva, mert tulajdonképpen nem is tudja miért gondolja ezt, csak gondolja, mert miért ne. Az ilyen nem vélemény, csak szemét. Ha valaki kitudja fejteni a véleményét normálisan, logikusan elmondva, akkor beszélgethetünk, de addig nem.
2020. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem lehet. Az a baj, hogy sokan a véleményüket próbálják beállítani tényként, amikor nem az.

Vegyük a zenés példát. Ha valakinek az átlagtól jobb hangja van, az tesztelhető. Kitud énekelni olyan hangokat, amiket az átlag nem? Van olyan énektechnikája, ami az átlagnak nincs? Ha van, akkor bizony az illető jó énekes, függetlenül a műfajától és minden egyébtől.

Tehát, tény, hogy jó.

"Xy hiába énekel ki jól hangokat, ettől még rossz énekes". Ez a vélemény rossz. Tényként jelenti ki, hogy valaki rossz énekes, mert csak.

"Xy hiába énekel ki jól hangokat, de nekem nem tetszik a műfaj." Ez a vélemény jó. Az illető elfogadja, hogy az énekes jó, de neki SZEMÉLYESEN nem jön be. Nem állítja tényként, hogy az énekes rossz énekes lenne.

2020. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!