Tényleg teljesen felesleges erőfeszítés az egészséges életmód és a környezettudatosság?
Mindig próbáltam minél egészségesebben élni, odafigyelni a környezetre és a többi, viszont ma volt egy érdekes beszélgetésem két emberrel, és komolyan elgondolkoztam azon, hogy van-e értelme az egésznek.
Az egyik érvük az volt, hogy teljesen feleslegesen akarom megérni az öregkort, ha öregként úgysem foglalkozik majd velem senki, és a nyugdíjamból nem tudok majd megélni. Mondtam nekik, hogy legalább több esélyem van arra, hogy ne szenvedjek halálos betegségektől, de szerintük ha meg is élem, úgyis csak szenvedés lesz az életem a tönkrement Földön.
Nektek mi a véleményetek erről a témáról?
Ezzel nem értek egyet. Főleg a környezet tudatossággal kapcsolatban. Ha mindenki a világon, csupán egy dologban változtatna máris javulna a helyzet.
A nyugdíj meg: lehet, hogy nem üt majd fel a pénz, de kevesebb gyógyszerre szórod el, ha pozitívan állsz a világhoz és az emberekhez valszínűleg a gyerekeid sem hagynak megdögleni egy tanyán.
Egészségtudatosabban élni azért éri meg, hogy ma jobban érezd magad fizikailag és mentálisan is.
A környezetvédelemért meg akkor tudnánk tenni, ha tömeges öngyilkosságot követnénk el, 500 millió ember maradna fenn, mindenféle technológia nélkül, állat szintjén.
Igen az. Ha mind a hétmilliárd ember biogazdaságban élne, akkor sem lenne elég hely és erõforrás mindenkinek. Egyszerûen túlszaporodtunk, de errõl senki nem akar beszélni, mert a világgazdaság egy piramisjáték és ha az ember nem szaporodik tovább észnélkül, összeomlik az egész. Akik a piramis tetején ülnek, nagyon ragaszkodnak a pénzükhöz, ezért dobálják a környezettudatosság nevû gumicsontot a pórnépnek.
Az egészséges életmód jó ötlet lett volna 30 évvel ezelõtt, de amilyen világ jön, abban épeszû ember már nem akar öreg lenni.
A népességrobbanás megállítása és az egyes emberek ökológiai lábnyomának a csökkentése (egészség- és környezettudatos életmód) csak együtt képes a globális ökológiai válságra megoldást jelenteni, persze a sikerhez globális politikai akarat és koordináció is szükséges.
Az egészség- és környezettudatos életmód egyúttal az erőforrásainnak való jó gazdálkodás is, hiszen a képzés, oktatás, nevelés drága és költséges nem jó elpazarolni azzal, hogy korán meghalunk, vagy megrokkanunk.
Nettó hülye az ilyen fatalista hozzáállás. Minek küszködni bármivel, ha egyszer úgyis meghalunk -> ugorj rögtön a kamion alá. Az ilyen okoskodás csak ide vezet.
Miért arra játszanál, hogy minden balul üt ki a végén, honnan tudod te azt? És miért lenne jobb attól, hogy nem teszel érte? Ellenkezőleg, azt, hogy ki vagy szolgáltatva, magatehetetlen beteg vagy, se pénzed, se támaszod, fiatalon (középkorúan stb.) is ugyanúgy el lehet érni, ha elhagyod magadat. Aki úgy okoskodik, hogy 60 évesen már szerencsétlen lesz, az vigyázzon magára, mert ha elég sokat győzködi magát, a végén igaza lesz.
A nagyapám (az egyedüli, aki megmaradt) túl van a 80on. És bizony, gyengult a memóriája, az ereje, igényli, hogy figyeljunk rá stb. De ezzel egyutt, egyedul él, el tudja látni magát, van megtakarítása és támogató családja. És 100%, hogy -most nem akarok rosszat mondani a saját rokonaimra, de-azzal érte el, hogy tett érte. Nem dohányzott, a mai napig kertészkedik és jár vidékre, akár heti többször, tehát ugyelt az egészségére; ugyelt a családjára, a karierre (amíg bírta). És hogy-hogy nem a Föld se dőlt közben össze.
Nagyon nagyon ajánlom, hogy ezekre a barmokra NE inkább majd nézd meg, hol lesznek ők, panaszkodó 40esből korán elhaló 50-60as, NE ez legyen a példakép.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!