Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Informatikusként elegem van a...

Informatikusként elegem van a szakmámból. Mást szeretnék csinálni. Hogyan lehet 50 éves fejjel új szakmát választani?

Figyelt kérdés

Sajnos már több szakembernél is voltam konzultáción. Hogyan lehet meghatározni, hogy mi az, amire képes vagyok és jól meg is fizetik? Az elektronika érdekelne, értek is hozzá, de a látásom nagyon kevés hozzá.

Nincs ellenemre az informatikán belül nagyon más vonal sem, de egyenlőre csak annyi a tiszta, hogy az üzemeltetésből kiöregedtem (rosszul viselem, amikor ajánlok egy rendszert, a felét kihagyatják, majd számonkérik, amit nem rendeltek meg).



#ember #nyugdij előtt #pályaválaztás
2019. nov. 29. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pályaválasztási tanácsadó nem tudom mennyire van felnőtteknek, szerintem kell lennie.

Számos ága van már az informatikának adatbányászattól, adatelemzésen át sokmindent lehet csinálni, amihez nem feltétlenül kell például 100% programozói tudás sem.

2019. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradj az IT-nál,válságbiztos,sőt egyre nagyobb hiány van belőlünk.


Ami lehetsz CISCO-s vagy egyébb hálózatos szakember,etikus hacker(ez csillagos 5-ös), data sciences,SAP üzemeltetés majd SAP tanácsadó,IT auditor,IT tanácsadó,IT projekt vezető,Network Architect.

Csak párat említettem.


Programozás sincs ilyen komoly szinten mint ezek.


Hidd el más szakmában egyrészt hatalmas mozgástér,másrészt válságbiztos,harmadrészt olyan pénzek vannak,hogy kb. ezt semmelyik szakma nem biztosítja.

Pl egy kezdő fejlesztő 350e-el indít sőt 400-at is hallottam már.

Na ezt hol keresek meg melyik szakmában ahol nem kell hozzá sok év tapasztalat?

Sehol,egyik ismerősöm 10 év munkaviszonya van egy diplomás területen aztán 420e kap kb,jah de 14 éve van a gyógyszerèsz szakmában.

Ezt a 23 éves kezdő kollégám hozzá már.


Hidd el az IT a fizetési,karrier,kreativitási tápláléklánc csúcsa.


Egy etikus hackerről is tudom mennyi a nettó ALKALMAZOTTI fizuja, 7 számjegyű ennyit elárulok és nem az 1-eshez van közel.

2019. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az okoskodásért, de nem lehet, hogy csak a munkahelyből van eleged, és nem kompletten a szakmából?

Az informatika tipikusan az a terület, amit lehet imádni, ha a megfelelő munkakörben, és a megfelelő közegben dolgozik az ember; de lehet szívből gyűlölni, ha ezek nincsenek meg.

2019. nov. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
,,Hidd el más szakmában fele ennyi lehetőség sincs" akart lenni.
2019. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2: A fizetés nem sokat számít ha már nem lelkesedsz a szakmád iránt.
2019. nov. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos, hogy az informatikán belül akarsz mást csinálni, vagy teljesen más területbe akarsz belekezdeni? Szerintem az informatika elég tág fogalom, attól, hogy eleged van abból, amit jelenleg csinálsz, nem biztos, hogy az informatikán belül más munkakör ne okozna örömet. Mivel eddig ezt csináltad, ebben vagy tapasztalt, akár vállalkozást is indíthatsz, akár még taníthatsz is, azokon felül, amiket a 2-es felsorolt. De 50 évesen teljesen mást nem érdemes, mert egyrészt már nincs rád kereslet, másrészt minek akarsz kezdő lenni, ha van egy terület, ahol már szakértő vagy?
2019. nov. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!