Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha kicsi az önértéke...

Normális, ha kicsi az önértékelésem?

Figyelt kérdés
Pl. hiába mondják nekem, hogy "okos vagy" én nem hiszek nekik.
2019. nov. 25. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hidd el, nem véletlenül mondják.
2019. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Én nem vagyok okos.
2019. nov. 25. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ha ragaszkodsz hozzá, hogy nem vagy okos, akkor legyen!

Egyébként minden relatív.

Einsteinhez képest nyilván buta vagy, de átlagember szintjén valószínűleg megütöd a mértéket.

Ha valakinek nincs önbizalma és fejleszteni szeretné, az ne a hibáit szedje elő és azon lovagoljon, hanem a jó tulajdonságait emelje ki a saját magának is!

Szeresd és dicsérd időnként magad, ez csodákra képes!

2019. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon igen. Ez az alaptrend.
2019. nov. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha nem jutnak eszembe jó tulajdonságok?
2019. nov. 25. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szép vagy, okos vagy és kész. Ne vitatkozz
2019. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak jó tulajdonságai, gondolkozz rajta (persze ha nem volt álszerény a kérdés). Ha nem tudsz ilyet és őszintén, akkor tényleg van valami gebasz, legalább akkora mint az "egyetlen hibám hogy tökéletes vagyok" című történet, ami még a másik véglet
2019. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

#5

Olyan nincs!

Még az utált tulajdonságokat is lehet pozitívumként felfogni, csak nézőpont kérdése:

Pl:

Nem tudok, nem szeretek társaságban beszélni = jó hallgatóság vagyok. (Sokan értékelik, mert szeretnek magukról beszélni:)

Nem szeretek középpontban lenni = egyéniség vagyok, aki inkább megfigyel és abból von le következtetést.

Nem vagyok szép = érdekes az arcom és szép a szemem/szám/hajam/lábam/fenekem/bicepszem/...kinek mi

Nincs párom = szingli vagyok, hurrá, nincs kötelezettség, azt csinálok amit akarok!...aztán ha nem keresem, úgyis jön magától

Gyáva vagyok = megfontoltan döntök kritikus helyzetekben

Smucig vagyok = nem szórom a pénzt


Ezek csak példák, mindent lehet a jó és a rossz oldaláról nézni, csak beállítottság kérdése! Tudod, a félig üres, vagy a félig teli pohár esete!

2019. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!