Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj az, hogy nem akarok...

Miért baj az, hogy nem akarok gyereket? 25F

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 08:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Az egyáltalán nem baj ha nem akarsz gyereket. A te döntésed.


Az már nagy baj ha adsz azok véleményére akik szerint baj ha nem akarsz gyereket. Még nagyobb baj ha kiírsz egy kérdést a gyakorira ebben a témában.

2019. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonymousreview60 ***** válasza:
Aki a #6 08:42 választ leszavazta, ossza megvelem privátban, miért. Köszönöm.
2019. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én se akarok. Nem mintha tudnék csinálni mert ahhoz egy lány is kéne, de szerencsére sose vágytam gyerekre.
2019. nov. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok, hiába vagyok még nagyon fiatal, tudom, hogy nem fog megváltozni a véleményem ezzel kapcsolatban. Társkeresésnél talán okoz majd némi nehézséget, de ha ez az elején le van tisztázva, akkor nem ér senkit meglepetésként. 19/L
2019. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert a birkanyáj kiveti magából azt, aki nem béget velük.

Azt itthon meg főleg nehezen viselik, ha más kimarad a "jóból".

Ugye hallottad már a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mondást...?

2019. nov. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De az evolúció lényege, hogy TE maradj fenn. Nem a szomszéd. Ha ez tényleg valami "ősi agresszió", akkor értelmetlen, hisz a saját túlélésed a cél.
2019. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt mondom mindig,utolsó,aki szerint a szaporodás micsoda életösztön.


Az önfenntartás mindig megelőzi ezt.

És bizony,aki utódot vállal,az a saját életét rövidíti,nehezíti meg.

Ez tény.


És még ma is egy olyan primitív világban élünk,hogy az erősebb marad fenn.Nem kapsz a levegőn kívül semmit ingyen.

Ennek ellenére úgy szólunk bele mások életébe,mintha anyagilag támogatnánk őket:)

2019. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj :) Van aki azt nem érti más miért nem akar, míg van aki azt nem érti más miért akar. Én az utóbbi kategóriába tartozom.

Ma például a tömött, ám de csendes busz hangulatát egy, a 11 éves csemetéjével telefonon torokszakadtából üvöltő anyuka törte meg. A probléma az volt, hogy anyuka 5-kor tartott hazafelé a busszal, ám a 11 éves gyerek nem volt képes elmenni egyedül bevásárolni otthonra, így még ezt is "szegény" anyunak kell megtennie, ámde fel merte hívni anyukát hogy ő éhes. Erre anyuka méginkább berágott, a gyerek fejéhez vágta, hogy ő az iskolában napi háromszor kap enni ellenben neki ma még ebédelni is alig volt ideje, elege van abból hogy ha hazaér még "zabálnivalót kell kotyvasztania" minden nap a gyereknek ahelyett, hogy magával foglalkozhatna.


Egyrészt nem értem az ilyennek minek gyerek, másrészt nem értem kinek hiányzik ez. Nyilván aki elhivatott a szülőség felé és tényleg szépen tud kezelni és nevelni egy gyereket, annak érdemes belevágnia, de szülők nagyrésze alkalmatlan erre a feladatra. Aki képes bevallani önmagának, hogy egy gyerekhez se kedve, se türelme az már előrébb van mint az, aki ennek ellenére bevállal egy vagy több utódot csak azért hogy elmondhassa neki is van.

2019. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

" Azért mert a szaporodás életösztön. Talán azért nézik ezt rossz szemmel mert mindenki be van kódolva arra hogy utódokat nemzen te pedig ellentmondassz ennek. Így az evolúciónak is,hogy te nem akarsz ebben résztvenni,sem tovább örökíteni a génjeidet. Az emberekben ilyenkor előjön az ősi agresszió,és kérdőre vonnak."


Dehát az ember pont azért van nagyra magával, mert nem ösztönlény és ezáltal felülkerekedett az állatokon. Akkor hogy is van ez?

2019. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 KillingTheMercy válasza:
100%

Nem baj. Aki szerint meg baj, annak magasról tegyél a véleményére. A te életed, a te döntésed. (Én sem akarok gyereket, 29 éves vagyok és lány, és több, mint 10 éve hallgatom azt, hogy "majd úgyis meggondolod magad. Hát nem fogom.)

És szerintem a legtöbb ember azért szajkózza, hogy ugyan, neked is legyen már gyereked, mert azt akarják, hogy te is megtapasztald azt a sok szenvedést és lemondást, ami a gyerekneveléssel jár: nehogy te is kimaradj belőle! Nehogy magaddal tudj foglalkozni, nehogy építeni tudd az életed, nehogy a céljaidat / álmaidat hajkurászd, nehogy elérd azt, ami a SAJÁT boldogságodhoz kell, hanem hozzájuk hasonlóan ragadj le egy bizonyos élethelyzetbe, amiből nem tudsz már kimászni és előrébb tornászni magad :)) (és igenis ez nagyon sok emberrel így van, akkor is, ha ezért majd kapom a lepontozást :DDD)

2019. nov. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!